Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    hayır şaka değil. çok ciddiyim benim gidiş yolumla bu sonuca ulaşılıyor.
    süslemesini (yani sadeleştirmesini) yapamadım ama işlem hatası yapmadıysam cevap doğru.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Duygu bakamadım kusura bakma. Video konu anlatım bölündeki videolar silinmiş yenilerini girmek zorundayım. 100 e yakın video kodunun yenisini eklem gerekiyorda.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer

kötü bir yol ama bnim gibi formülleri aklında tutamıyosan (sınava hazırlanan sensin tutmak zorundasın ) uygulanabilir

bu şekle göre sorulan sin20-cos10=-sin40 olduğunu görmüş oluyoruz

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Ezber yeteneğim yoktur ama mantığını anlaynca aklımda kalıyor şekil için teşekkür ederim

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı 3.14159265358979323846264'den alıntı Mesajı göster
    hayır şaka değil. çok ciddiyim benim gidiş yolumla bu sonuca ulaşılıyor.
    süslemesini (yani sadeleştirmesini) yapamadım ama işlem hatası yapmadıysam cevap doğru.
    hocam ben size yanlış yapmışsınız ya da yanlıştır gibi birşey söylemedim sadece tabancayla sinek avlamak gibi oluyor bu yaptığınız
    şu son bulduğunuz köklü ifade demin elediğim şekle bakılırsa -sin40 oluyor yani sin40 ı bu şkilde ifade edersek sınav bu soruyla biter bizim için. bunun açı fomülleriyle ne olduğu 1 dakikanın altında çözülüp sorunun işi en geç 2 dakika içinde bitirilmeli yoksa bir anlamı kalmaz., benim yaptığım şekil çözümü bile oldukça verimsiz ve kötü bir çözüm.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    hocam ben size yanlış yapmışsınız ya da yanlıştır gibi birşey söylemedim sadece tabancayla sinek avlamak gibi oluyor bu yaptığınız
    şu son bulduğunuz köklü ifade demin elediğim şekle bakılırsa -sin40 oluyor yani sin40 ı bu şkilde ifade edersek sınav bu soruyla biter bizim için. bunun açı fomülleriyle ne olduğu 1 dakikanın altında çözülüp sorunun işi en geç 2 dakika içinde bitirilmeli yoksa bir anlamı kalmaz., benim yaptığım şekil çözümü bile oldukça verimsiz ve kötü bir çözüm.
    sayın moderatör.
    cevabın bu kadar çok fazla karmaşık bir ifade çıkacağını tahmin edemedim ama çözümüde yarım bırakmak istemedim.
    ah bu sınavlar yokmu ah! ))
    bilimden soğutuyor hepimizi
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı 3.14159265358979323846264'den alıntı Mesajı göster
    sayın moderatör.
    cevabın bu kadar çok fazla karmaşık bir ifade çıkacağını tahmin edemedim ama çözümüde yarım bırakmak istemedim.
    ah bu sınavlar yokmu ah! ))
    bilimden soğutuyor hepimizi
    hocam ben de cevap verdim soruya ve cevabımın doğru olduğunu düşünüyorum
    sin25=a ise
    sorulan ifade=2a²-1

yani cevap karmaşık değil siz altımda jip var nasılsa diyerek dağ tepe bayır demeden sürüyorsunuz yani varacağınız yere varamazsınız demiyorum hatta yol koşulları ne olursa olsun siz varırsınız bizim çözümlerimizse yolun durumuna bağlı olarak sonuç vermeyebilir ama sorun şu ki (2a²-1) i bulmak için o verdiğiniz denklemi çözeceksek varsın o sorudan da puan almayıverelim çözebilen zaten beni o sınavda geçemez

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Umarım öğretmenlerim sınavda böyle sorular sormaz

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Umarım öğretmenlerim sınavda böyle sorular sormaz
    daha zorları bekliyor
    İ∫MİM İMZADIR.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları