Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf

Trigonametri

2 tane soru sormak istiyorum, resim koymanın yasak olduğunu biliyorum ama soru resimli o yüzden koymak zorundayım:

1-)

2-)
    Yalnız bu suruda ki birim çember olmadığından dik kenar tanα olmuyor.
    Mathematics, rightly viewed, possesses not only truth, but supreme beauty — a beauty cold and austere, without the gorgeous trappings of painting or music. —Bertrand Russell

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Alıntı Ttretn'den alıntı Mesajı göster
    Basitmiş baya Çok teşekkür ederim yalnız 2. soruyu ekleyememişim düzelttim, ona da bakabilir misin?
    Mathematics, rightly viewed, possesses not only truth, but supreme beauty — a beauty cold and austere, without the gorgeous trappings of painting or music. —Bertrand Russell

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    2.soruda teğet uzaklıklarının eşitliğinden |CB|=x olur.
    gerisini tana dan getiri ver işte

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    2.soruda teğet uzaklıklarının eşitliğinden |CB|=x olur.
    gerisini tana dan getiri ver işte
    Oyunları bırakınca bu siteye daha çok uğramaya başladım Yalnız "Teğet uzaklıkların eşitliği" internette böyle bir şey bulamadım, ispatını gösterebilir misin merak ettim? Hiçte eşit gibi durmuyorlar

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    İspatı çok şekilli ya
    Çembere dış noktadan (aynı olacak tabii ki) atılan parçaların uzunlukları eşittir.*
    Şimdilik bilme zaten gerek yok.MY hoca gene kasmış

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    İspatı çok şekilli ya
    Çembere dış noktadan (aynı olacak tabii ki) atılan parçaların uzunlukları eşittir.*
    Şimdilik bilme zaten gerek yok.MY hoca gene kasmış
    MY geometride anlatıyor mu? Bu arada o kitapta nereden başlıyor, yani en baştan mı? Mesela thales teoremini falan anlatıyor mu? Pdf'sini buldum ama açılmıyor o yüzden bakamadım.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Vallahi üç tane kitabı var 1-2-3 diye..
    2.kitapta bunlar anlatılıyor.
    Yerinde olsam hepsini alırdım,tam sana hitap ediyor. Her şeyin ispatı var sohbet gibi kitap yapmış adam.

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Vallahi üç tane kitabı var 1-2-3 diye..
    2.kitapta bunlar anlatılıyor.
    Yerinde olsam hepsini alırdım,tam sana hitap ediyor. Her şeyin ispatı var sohbet gibi kitap yapmış adam.
    Siparişi vercem zaten, bu arada facebook'a bak.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı deancorll'den alıntı Mesajı göster
    Oyunları bırakınca bu siteye daha çok uğramaya başladım Yalnız "Teğet uzaklıkların eşitliği" internette böyle bir şey bulamadım, ispatını gösterebilir misin merak ettim? Hiçte eşit gibi durmuyorlar
    eşit değiller zaten tamam |CB| teğet de x teğet değil
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!