Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

soru Geometri Kolay bir soru Sizin için

arkadaşlar Geometride benim tek sorunum su herseyi biliyorum ama ( belki komik gelebilir ) sunu anlamadım yahu mesela diyorki |AB|=|BC|=|DE| Sonra |CD|=|BC| Burda hangi açılar birbiriyle eş anlamıyorum Bi yazar mısınız bunu nasıl anlıyoruz ilkinde mesela Aile c mi yoksa Bile c mi nasıl anlasılıyor lütfen bir yardım edin tek sorun bu :S:S Şekil ile Bu yazdığım örnektekini cevaplar ve açıklarsanız anlarım ztn yani 2. sıradakiler mi eş oluyor 1. sıradaki harfler mi anlamadım neye göre Btn herseyi yapıom onları hazır verince yapıom sekil üzerinde fakat yazınca sadece yapamıyom anlamadım olayı ney neye eşit oluyo BC = DE diyo mesela B İle D mi E ile C açısı mı eşit nasıl eşitliyoz yani Teşekkürler. Su konuya bu konuya bakın demeyin harbi hic bi konuda yok yani bunun acıklaması. Ezberde gitmek istemiyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    beşgendemi??

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    1. sınıf
    |AB|=|BC| ise eğer burada iki taraftada olmayan harfler birbirlerine eş açılardır yani A ve B , bu üçgende geçerli , diğer çokgenlerde şekil çizersen daha faydalı olur

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı senfoni344'den alıntı Mesajı göster
    |AB|=|BC| ise eğer burada iki taraftada olmayan harfler birbirlerine eş açılardır yani A ve B , bu üçgende geçerli , diğer çokgenlerde şekil çizersen daha faydalı olur
    ya arkadaşım ztn ben bilmiyorum sagol ama nasıl sekil cizeyim ? sizden istedim sekilli cokgen ücgen anlatın rica ettim. mesela burda nasıl dedim |AB|=|BC|=|DE nasıl anlıyoruz neyin neye eşit oldugunu dedim yani hangi har f hangi harfe eşit hocam mesela |DE| = |FC| Kim kime eşit bunu biş anlasam geometide kralım özellikle açılarda ücgende fln ama yok anlamadım.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı numanemer'den alıntı Mesajı göster
    beşgendemi??
    beşgen üçgen cokgen hepsi bi zahmet.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    1. sınıf
    |

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    |
    tamam aga bunu sözlüde anladım ztn benim anlamadıgım nokta 3 lü verio vede ortak harf olmuo o nasıl oluyo |AB|=|FC| DK= AL Mesela burda nasıl ztn bu problem

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    1. sınıf
    Matematik öğretmenlerim baksın . Doğrusu hiçbirşey anlamadım . Eğer bu ifadelerin geçtiği sorudan örnek verebilirsen belki yardımcı olabilirim.hayırlı geceler : )

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Matematik öğretmenlerim baksın . Doğrusu hiçbirşey anlamadım . Eğer bu ifadelerin geçtiği sorudan örnek verebilirsen belki yardımcı olabilirim.hayırlı geceler : )
    tamam dur resim koyuyom yada suan cıkmam gerk yarın ******* olur mu bakarsın kardes sagol bu arada

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı Themongol'den alıntı Mesajı göster
    beşgen üçgen cokgen hepsi bi zahmet.
    ŞEKİL ONGENSE |AB|=|BC|=|DE| Sonra |CD|=|BC| VERİYORSA HİÇBİR AÇI BİRBİRİNE EŞİT OLACAK DİYE BİŞİ YOK TAMAM.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!