Bu konuda çok fazla arkadaş talepte bulunduğu için internettki matematik materyalleri bulunan siteleri sizinle paylaşıyorum.

* MEB tarafından öğretmenlere hazırlatılmış etkileşimli Matematik materyal arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

* MEB ve Tübitakın düzenlediği "Bu Benim Eserim" adlı proje yarışmasına şimdiye kadar gelmiş binlerce proje arasından faydalanacaklarınız çıkacaktır. Buradaki sayfaya girdikten sonra uygun bir arama yaparak binlerce materyal ve proje arasından yararlanabilirsiniz.

* Yine MEBin hazırlatmış olduğu matematik materyallerine www.egitim.gov.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. Oldukça profesyonel ve fazla sayıda interaktif öğrenme nesnesi bulunmaktadır. Bu linkte bir örneği görebilirsiniz. Bu siteye bir öğrenci T.C. kimlik nosu ile girebilir ve öğrenme nesnelerini görebilirsiniz.


* Geogebra yazılımı ile hazırlanmış binlerce etkileşimli öğrenme nesnesine buradan ulaşabilirsiniz.

* Annenberg Learner oluşumdaki matematik materyalleri için tıklayınız, geometri materyalleri için tıklayınız.


* "The National Council of Teachers of Mathematics" organizasyonu tarafından hazırlanmış binlerce inetraktif öğreneme nesnesine buradan ulaşabilirsiniz


* Plymouth Üniversitesi Matematik Geliştirme Programı Ders materyallari. BU materyaller ingilizcedir. Ücretli ve bir çok ücretsiz olanları mevcuttur. Buradan ulaşabilirsiniz

* Matematik sınıfları için ders araçları örnekleri. Buradan ulaşabilirsiniz.

* Binlerce interaktif ders müfredatı. Buradan ulaşabilirsiniz.

*Pinterestteki matematik aktiviteleri. Buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca bakınız.

* Flickr'deki matematik materyalleri Buradan ulaşabilirsiniz.