Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Merhabalar

Öncelikle herkese merhaba,

Nick'imdende anlaşılacağı gibi ismim Seçkin. Üniversite Önlisans öğrencisiyim. Buraya neden üye oldum onu anlatmak istiyorum. Biraz içimi dökmek, birazda değerli üstadlara akıl danışmak istiyorum.

İlk defa iki gün önce matematik öğrenme isteği geldi içime. Ben ki ilk okulda, lisede , üniversite 1 sınıfta matematikten nefret eden bir kişiydim. Notlarım hep 5 üzerinden 2 zoraki 3 gelirdi matematikten. Üniversitede DD ile zor geçtim dersi. Matematikten bu kadar nefret eden ben, matematik öğrenme isteği ile başlıyorum iki gündür güne. Ekol hocanın derslerini inceledim. Anladığım noktalar oldu, anlamadığım noktalar oldu.

Takdir edersiniz ki, ömrümün 12 yılı matematikten nefret etmekle geçti. Ben bu nefreti kırmak, matematiği öğrenmek istiyorum. Bunun için günlük aktivitelerimin bir kısmından vazgeçebilirim.
    Önümde uzun ve zorlu bir yol var. Temel matematik için ne kadar süreye ihtiyacım var ? Günlük ne kadar çalışmam gerekiyor? Nasıl çalışmam lazım gibi sorular var kafamda. Sizlerden ricam bir yol haritası oluşturmamda yardımcı olmanız.

Teşekkür ediyorum,
    İyi çalışmalar diliyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    bnde 8.sınıfa kadar senin qibiydim matematigim fazla ii degilde dolayısı ile mat ı hiç sevmiodum ama bunun nedeni calısmamaktı.zaten çalışmassan sadece mat değil tarih i bile yapamassın.ama ne olduysa 9.sınıfta calısmaya basladım ve derslerim her gecen gün ileriye gtti bazı zamanlar çözemedim fakat yılmadım ve sıkıldıgım zamanlar oldu ilk basta daha sonra alıştım orta okulda matematigim 25 75 arasıydı . ama bu sene üçüde 100 cok sükür
    eskiden matematik kitabını acmazken simdi kitapları bitirip intte soru arıom.kardeş sakın vazgecme geçte olsa zararın neresinden dönülse kardır ins istedigine ulaşırsın.başarılar...

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Hoşgeldiniz. Ne kadar süre gerektiğini söylemek zor tabi ki. Bunun sebebi matematiği nasıl bir hızla kavrayabileceğiniz önemli. Potansiyeli olup ders çalışmaktan nefret eden bir öğrenci için Bu süre çok hızlı olabilir. Ama diğer durumda 9. sınıfa kadar olan matematiği 1 sene de öğrenebileceğiniz söylemek zor.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Matematiği sevmeden hiç kimse hiç bir şey yapamaz bu kadar diyeyim ben sana.
    Diğer alanlardan farklıdır matematik , merak , sevgi ister.
    Tarihte & edebiyatta alırsın kağıda eline 2-3 kelime ezberler girersin sınava.Matematik çok farklıdır.
    Ne yap et ilk önce sevdir kendine matematiği (Belgeseller izle , matematik heryerde bunu farket.)
    Devamı gelecektir buna emin ol.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Teşekkür ediyorum.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!