Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    hoşbuldumm.. çok teşekkür ederim canım. gerçektende dediğin gibi oluyor zaten. seninde herşey gönlünce olsun...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    merhabalar smyye.95 ....
    aramıza hoşgeldin
    sıfırdan başlamak bu ifade bana bi yerlerden tanıdık geliyo sanki....
    ben de öylemiydim ne
    doğru yerdesin canım bu site sıfırdan başlıyanları çok güzel ilerletiyo

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı mürşde'den alıntı Mesajı göster
    merhabalar smyye.95 ....
    aramıza hoşgeldin
    ben de öylemiydim ne
    "Arayan belasını da bulurmuş, Mevlasını da."
    Alakasız oldu gibi duruyor , ama çok alakalı. Siz bir hedef koydunuz kendinize. Ve bu hedefi gerçekleştirebilmek için arayışa girdiniz ve burayı buldunuz. Biz de, bu hedefinizi gerçekleştirmede, sizlere yol gösterici ve yardımcı olmaya çalıştık. Ama , başkaları pc nin başına geçince, oyun oynayıp, chat yapıyor. Bu da bir tercih meselesi.
    Biz, hedefsiz öğrencilere de, hedefli öğrenciler gibi , canımızı dişimize takıp bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz. Peki onlarda niye başarı yok. Çünkü hedef yok, gayret yok.
    Teşbihte hata olmaz.
    Öğrenci beynini bir kutuya benzetirsek, biz de elinde , içinde bilgiler olan bir sürahiyi tutan kişiler olarak düşünürsek ;
    Eğer o kutunun kapağı kapalıysa, biz ne kadar su dökersek dökelim, bir damlası bile, o kutunun içine dökülmiycektir.
    Önce öğrenci, kendine bir hedef koyup, o kutunun kapağını açacak. İşte o zaman , bir sürahi su boşa gitmemiş olur.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    Alıntı mürşde'den alıntı Mesajı göster
    merhabalar smyye.95 ....
    aramıza hoşgeldin
    ben de öylemiydim ne
    hoşbuldum canım
    konu matematik olunca durum genelde vahim oluyor. ama üniversite için illada matematik şart olunca işte o zaman insanın aklı başına geliyor. keşke taa en başından sıkı tutsaydım da bu durumda olmasaydım diyor insan lakin bu saatten sonra keşke demenin manası olmuyor..
    bende inanıyorum canım hepsinin üstesinden geleceğime inşallah..

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    Alakasız oldu gibi duruyor , ama çok alakalı. Siz bir hedef koydunuz kendinize. Ve bu hedefi gerçekleştirebilmek için arayışa girdiniz ve burayı buldunuz. Biz de, bu hedefinizi gerçekleştirmede, sizlere yol gösterici ve yardımcı olmaya çalıştık. Ama , başkaları pc nin başına geçince, oyun oynayıp, chat yapıyor. Bu da bir tercih meselesi.
    Biz, hedefsiz öğrencilere de, hedefli öğrenciler gibi , canımızı dişimize takıp bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz. Peki onlarda niye başarı yok. Çünkü hedef yok, gayret yok.
    Teşbihte hata olmaz.
    Öğrenci beynini bir kutuya benzetirsek, biz de elinde , içinde bilgiler olan bir sürahiyi tutan kişiler olarak düşünürsek ;
    Eğer o kutunun kapağı kapalıysa, biz ne kadar su dökersek dökelim, bir damlası bile, o kutunun içine dökülmiycektir.
    Önce öğrenci, kendine bir hedef koyup, o kutunun kapağını açacak. İşte o zaman , bir sürahi su boşa gitmemiş olur.
    ne güzelde ifade etmişsiniz hocam. insanın en iyi duruma gelmesi için herşeyden önce hedef koyması şart. işte o zaman daha sıkı sarılıyor derslere, daha bi azimli oluyor.. umarım hepimiz o kapağı açık kutulardan oluruz

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı smyye.95'den alıntı Mesajı göster
    ne güzelde ifade etmişsiniz hocam. insanın en iyi duruma gelmesi için herşeyden önce hedef koyması şart. işte o zaman daha sıkı sarılıyor derslere, daha bi azimli oluyor.. umarım hepimiz o kapağı açık kutulardan oluruz
    Şimdiki öğrencilerin çoğu, kutularını zincire vuruyorlar, 4 tane de görek takıyorlar. Ne sular boş gitti bir bilsen

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    Şimdiki öğrencilerin çoğu, kutularını zincire vuruyorlar, 4 tane de görek takıyorlar. Ne sular boş gitti bir bilsen
    aynen öyle hocam. öğrenci milleti zoru görünce kaçıyo işte.. kim uğraşacak falan diyo. tabi 12. sınıfa kadar. olan öğretmenlere oluyo başa kürek sallamış gibi. ama şükür ki bi kaç tane sizleri dinleyen öğrenciler var. onlar için değer

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı smyye.95'den alıntı Mesajı göster
    aynen öyle hocam. öğrenci milleti zoru görünce kaçıyo işte.. kim uğraşacak falan diyo. tabi 12. sınıfa kadar. olan öğretmenlere oluyo başa kürek sallamış gibi. ama şükür ki bi kaç tane sizleri dinleyen öğrenciler var. onlar için değer
    Şu zaman ki öğretmenliğin özeti işte bu.
    Kurunun yanında yaş da yanmasın diye, 40 kişilik bir sınıfta, 3 kişi için 37 kişiye katlanmaya çalışıyoruz. "Olduğu kadarıyla."

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    Şu zaman ki öğretmenliğin özeti işte bu.
    Kurunun yanında yaş da yanmasın diye, 40 kişilik bir sınıfta, 3 kişi için 37 kişiye katlanmaya çalışıyoruz. "Olduğu kadarıyla."
    Siz üstünüze düşeni fazlasıyla yapıyorsunuz hocam.. Gerisi öğrencilere kalmış artık. Allah sabır versin

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Teşbihte hata olmaz.
    hocam ne güzel teşbih yapmışınız
    ama tevazusu biraz fazla olmuş sanki
    çünkü; yol gösterici ve yardımcı olmak da herkesin harcı olmasa gerek....

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!