Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı Melek12'den alıntı Mesajı göster
    İstanbul'un trafiği malum. Şimdi dershaneye gideceksin geleceksin bir sürü zaman kaybı. Etüt işi güzel de kimi dershane etütlerde konu anlatımı yaptırmıyor.(Final de dahil)Derste dinlemiyorsunuz etüt alıyorsunuz diyor. Sadece etütte soru sorabiliyorsun. Okuldaki öğretmenine gitsen anlamadığını sorsan seni geri çevircek hali yok ya. Bulunduğum ilde Final dershanesi baya kalabalıktı. Etüt almak için kuyruğa giriyorduk. Bir sefer o kuyruğa girip etüt alma gafletinde bulundum. Konu anlattırcaktım. Anlatmadı. Bir daha da etüt mü asla. Oturur kendim çalışırım.
    Benim ulaşımımda istanbul tarfiği gibi sayılır Yani günde yaklaşık 2 saatim yolda geçiyor. Ama kalabalık oluşundan dolayı sıkıntı çıkarabilir etüt konusunda buna katılıyorum. Dershanesizde olur da dershaneyle daha güzel olur bence

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Benim ulaşımımda istanbul tarfiği gibi sayılır Yani günde yaklaşık 2 saatim yolda geçiyor. Ama kalabalık oluşundan dolayı sıkıntı çıkarabilir etüt konusunda buna katılıyorum. Dershanesizde olur da dershaneyle daha güzel olur bence
    İndirim sınavına girip indirim kazanırsan bencede git. Ama indirim sınavlarına seneye girebilirsin. Bu sene geçti artık. 12. sınıfta zaten dershaneye gidersin.
    İnternetim yok

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alanın fense dersaneye gitmeni kesinlikle tavsiye edrim.
    Ama neden Final ya da fen ?
    bence daha ekonomik bir dersanede sana istediğin şeyi verebilir.
    sen alıcı konumunda olduktan sonra dersanenin hocaları birikimli olmak kaydıyla çok da önemi yok.
    hatta ben senin yerinde olsam adı çok duyulmuş bir dersaneyi değilde
    kaliteli ama adı fazla duyulmamış çok yoğun olmayan
    hocaların öğrenciye daha çok vakit ayırabildiği bir dersaneyi tercih ederdim.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı Melek12'den alıntı Mesajı göster
    Evde deneme çözdüğünde de eksiklerini görebilirsin. Ya da her hafta olan Türkiye geneli deneme sınavları var ona girebilirsin. Dersane de konular o kadar hızlı anlatılıyor ki... Eğer daha önce hiç çalışmamış nasıl olsa dersaneye giderim demişsen o iş olmaz. Çünkü okulda 1 ayda işlenen konu dershanede 2 ders saatinde işleniyor. Fazla örnek soruda çözülmüyor derste.
    Bu söylediğinize katılmıyorum. Çünkü dershanede örnek sayısını o kadar bol tutuyorlarki konuyu anlamasanız bile örneklerden konuyu anlıyorsunuz.Okulda belli bir program oluyor bu programa uyulması gerekiyor ama dershanede öyle değil konuyu anlattı çözmeye vakit mi kalmadı hafta içi bir etüt veriyor ve orda çözüyor ama okulda böyle bir durum olmuyor gördüğünüz haftada 4 saat ders ne ara örnek verip soru çözsün ama ben bu örnek çözmeyi evdede yapılmaz demiyorum yapılır güzelde olur çünkü bir gayret gösterecek
    Geometri Neden Matematiğe Benzemiyor Anlam veremiyorum

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı adsız123456'den alıntı Mesajı göster
    Bu söylediğinize katılmıyorum. Çünkü dershanede örnek sayısını o kadar bol tutuyorlarki konuyu anlamasanız bile örneklerden konuyu anlıyorsunuz.Okulda belli bir program oluyor bu programa uyulması gerekiyor ama dershanede öyle değil konuyu anlattı çözmeye vakit mi kalmadı hafta içi bir etüt veriyor ve orda çözüyor ama okulda böyle bir durum olmuyor gördüğünüz haftada 4 saat ders ne ara örnek verip soru çözsün ama ben bu örnek çözmeyi evdede yapılmaz demiyorum yapılır güzelde olur çünkü bir gayret gösterecek
    Bence ders okulda öğrenilir. Eğer hiçbişey bilmeden Ygs-Lys sınavına hazırlanmak için dershaneye gidersen konular hızlı geçileceği için anlaman mümkün bile olmaz. Okulda örnek soru çözülmüyorda napılıyor ki?Dershanedenin 1-2-3 haftada bitirdiği şeyi okulda 2 3 ayda bitiyorsun. Bol bol soru çözüyorsun. O kadar zor şartlarda sınavlara hazırlanan insan var ki. O kadar zor koşullarda kazanılmış başarılar var ki. Olay kişinin kendisinde biter. Hazırcılığa hayır. Etüte de hayır. (bence)
    İnternetim yok

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!