Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf

Belge Mat1 Genel Tekrarı

Selamlar,
    Yaz tatilinin gelmesiyle birlikte bende mat1 genel tekrara başlama düşüncesindeyim. Mat 1 Konu özetli kitabını aldım Fem yayınlarının.
    Konu anlatımlarını internetten izliyorum burdan sorulara bakıyorum. Her konu ile alakalı 8-9 test var.
    Sizce her konudan bu 8-9 testi çözmeli miyim ( Çözebildiğim soru her testten %55-60 )
    Yoksa 4-5 konuda bir 2-3 adet konu tarama testleri vermişler. Bunları çözüp ordaki yapamadığım soru stillerine mi yoğunlaşmalıyım ?

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    cevap verme yetkim ver mı bilmiyorum ama...
    öncelikle size maşallah demek istiyorum içinizdeki matematik sevgisi baya yoğun sanırım...
    ben de çook seviyorum..
    bence her konudan o 8-9 testi çözün...
    kolay gelsin
    x²+y²=1

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    İçinde büyük bir azmin olduğu belli bunu kaybetmemek için öncelikle önerebileceğim şey birden yüklenme.2. olarak yapamadığın soruların mutlaka üzerine yoğunlaş bunun için yeterli zamanın var.Ve yapamadığın soruları mutlaka birilerine sor çözümleini iyice anla.Senin gibi azimli kişileri görmek beni gelecek adına umutlandırıyor.Matematik

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf
    Teşekkür ederim önerileriniz için. Ben bu konuyu açalı bir ay kadar oluyor. Konuyu açtıktan iki üç gün sonra bir cevap yazmanın çalışmamdaki gerçekliği yansıtmayacağını düşünerek bugün yazmayı uygun gördüm.
    Mat-1 ' in ilk konularına çok çok zaman ayırdım, her konudan altı - yedi adet test çözdüm, ancak bu çalışma beraberinde bir sıkılma ve yorgunluğu getirdi.

Şuanda konu anlatım videosunu izliyorum, ardından konu anlatım dergilerinden konunun örnek sorularına bakıyorum ve en son ortalama elli ellibeş adet soru çözüyorum. Bu tempo daha da hoşuma gitti.

Çözemediğim sorular konusunda da; bir defter tutmaya başladım. Her konudan çözemediğim soruları oraya not alıyorum. Dersanem başladığında ilk ay özel dersleri bunları öğrenerek geçireceğim sanırım

Bunları burada neden anlattım bilmiyorum, umarım okuyan arkadaşlarda çalışma stratejisi için bir fikir oluşturur.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!