Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer

Utandım Hayatımı büyük ölçüde değiştiren yazı. Korkuyorsan sende oku :) (YGSye girecekler)

KORKMA!

Bir büyüğüm ben öss ye gireceğim yıl şöyle demişti;Aynen yazmaya çalışacağım. Umarım yararı olur.
    Kendisi huzurevinde kalan felçli çok değerli bir büyüğümdür.
    "-- Sınava girdiğin zaman sınıfta bulunan İstiklal Marşını göreceksin. İstiklal marşını düşün "KORKMA..." (zaten o da öyle başlar) Bu adamların senin çözemeyeceğin bir soru sorma ihtimalleri yok. uzaya henüz çıkmadık uzaydan da soru getiremezler. zor soru sorarlarsa zaten herşey gün yüzüne çıkar koltuklarından olma tehlikesi doğar. Size zor soru sormayacaklar, sormazlar, soramazlar. Eh bu kadar milyon kişiyi elemenin bir tek yolu var. Korkutmak...! Stresle elemek. Buna alet olmayın. Sınava girdiğinde benim buradan senin için dua ettiğimi düşün, İstiklal marşını düşün " KORKMA!" gerisi zaten gelir... hakkını mutlaka alırsın...."

Böylece uzayıp giden bir sohbetti. Allah ondan razı olsun. Arkadaşlar umarım size de yararı olur bu konuşmayı paylaşmak istedim. Korkmayın.
    Sınavda en takıldığım yerde karşımdaki istiklal marşını gördüm. Takıldığım soruyu çözdüm.
    Size sorabilecekleri zor sorular yok.
    Korkunç sorular da yok.Diyebilirsiniz ki söylemesi kolay, evet söylemesi de yapması gbi kolay. Yeter ki kendi hakkınızı kendiniz belirleyin ve isteyin.
    Bunları unutmayın gerisi zaten gelecektir.
    Seneye hakkınız olan üniversitenin istediğiniz bölümlerin sıralarında oturuyor olacaksınız.
    Allah hepinize emeğinizin karşılığını versin.
    İyi çalışmalar...
    Dr.Yasemin

Alıntıdır.
    İnternetim yok

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    çok güzel.korkmuyorum istiklal marşı hep karşımda olacak ve dediğiniz gibi stresle beni elemelerine izin vermeyeceğim.inanın düne kadar hiç stres,heyecan yoktu bende.ama şimdi herkes sınav sınav sınav deyince ister istemez heyecan yaptım işte.ama sürekli kendi kendime "korkma" diycem.ve inşallah ,allahın izniyle üstesinden gelicem.teşekkür ederim size.şimdi gerçekten rahatladım
    Üstelemek başarının temel unsurudur. Kapıyı yeterince uzun süre ve yüksek sesle çalarsanız, birilerini uyandıracağınızdan emin olabilirsiniz...

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!