Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf

Hayvan seven herkes bakabilir mi lütfen

Ben bugün bir kedi buldum başının hizasına doğru yara var resimdeki gibi .
    Mikrop kapmasın diye yardım etmek istedim ve eve aldım . Ancak sürekli yarasını kaşıyor ve yarası daha çok kanamaya başlıyor sonra da acıdan duramayıp ağlıyor.Ne yapacağımı bilemiyorum kağıt havlularla mendillerle sarıyorum ama sürekli çıkartıyor.
    Burası geniş bir kitle belki daha önce hayvanlar ile ilgili böyle bir tecrübesi olanınız vardır patisinin o yaralı bölgeye ulaşmaması için ne yapabilirim?
    Lütfen tavsiyelerinizi esirgemeyin.

Resim :

Tanrı, iradesini hâkim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hâkim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar.
    Giordano Bruno

MKE
    MKE isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Tecrübem yok ama veterinere götürebilirsiniz yoksa hep yarasıyla uğraşır. Normal bir yara değil gibi görünüyor. Umarım Mikrop kapmaz ve erken iyileşir

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Gözüne yaklaşmadan götürün veterinere.

Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf
    Veteriner her zaman yarasıyla uğraşmaması için ne kadar yardım eder bilemiyorum ama götüreceğim Teşekkür ederim inşallah öyle olur
    Tanrı, iradesini hâkim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hâkim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar.
    Giordano Bruno

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    O yara herhangi birisini aşar,en kısa zamanda veterinere götür.Ayrıca yaraya dokunmaması için gerekirse patilerini bir bezle bağla,kaşımaya devam ederse daha beter olacak çünkü.Ağlasa da mızlasa da patilerini açma,ama önüne herhangi bir iplik atınca yarasını unutuyorsa,oynatarak da uyuyana kadar idare edebilirsin.
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

MKE
    MKE isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı jasminenaz'den alıntı Mesajı göster
    Veteriner her zaman yarasıyla uğraşmaması için ne kadar yardım eder bilemiyorum ama götüreceğim Teşekkür ederim inşallah öyle olur
    Yaranın iyileşme sürecine yardımcı olabilir, belki kapatır orayı

Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf
    Alıntı Tükenir Kalem'den alıntı Mesajı göster
    O yara herhangi birisini aşar,en kısa zamanda veterinere götür.Ayrıca yaraya dokunmaması için gerekirse patilerini bir bezle bağla,kaşımaya devam ederse daha beter olacak çünkü.Ağlasa da mızlasa da patilerini açma,ama önüne herhangi bir iplik atınca yarasını unutuyorsa,oynatarak da uyuyana kadar idare edebilirsin.
    Hiç denemedim oyunla unutup unutmayacağını ama denerim bende düşündüm ama neyle bağlayacağım hayvan ne yapıp edip açıyor üstelik kollarını çok daha zor gibi iple bağlasam bu sefer canı acıyacak kucağıma aldım her an kaşıma ihtimali karşısında tetikteyim okula gidince yarın ne yapacağım bilemyiorum
    Giordano Bruno

Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf
    Alıntı MKE'den alıntı Mesajı göster
    Yaranın iyileşme sürecine yardımcı olabilir, belki kapatır orayı
    doğrusunuz götürürüm veterinere.
    Giordano Bruno

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı jasminenaz'den alıntı Mesajı göster
    Hiç denemedim oyunla unutup unutmayacağını ama denerim bende düşündüm ama neyle bağlayacağım hayvan ne yapıp edip açıyor üstelik kollarını çok daha zor gibi iple bağlasam bu sefer canı acıyacak kucağıma aldım her an kaşıma ihtimali karşısında tetikteyim okula gidince yarın ne yapacağım bilemyiorum
    İple bağlamak çok yanlış olur.Kalın bir bez parçası,giyilmeyen eski bir kıyafetten yırtılmış bir şey de olur.Düz şekilde değil,çapraz şekilde patilerini dolayıp ardından bağlayacaksın.Eğer sürekli kaşımıyorsa sorun yok,zaten kendisi de dokunmayınca daha az acı duyduğunu farkedecektir.Bir de yarayı sakın sarmayın bezle falan,eğer sarmayı düşünüyorsanız fazla bastırmayacak şekilde bir a4 kağıdı oraya koyun.Kağıt kana yapışmaz,üstünü örterek de kaşımasını engelleyebilirsin.Bir de naylon poşete buz koyup dokundur,rahatsız olmuyorsa tut,rahatsız oluyorsa kendi haline bırakmak en iyisi.
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Benim kedide de benzer bir durum olmuştu Terramycin hayvan kremi + distile su kullandıktan sonra yarayı gazlı bezle kapatmıştım. Ancak yine de veterinere götürün yarası kötü bunun

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!