Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    bir de internetteki videolu dersler çok kolay soru çözüyorlar onları izlememeni tavsiye ederim boşa vakit kaybı

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    matsever63, aslında sana şunu söyleyim 1 yıl boyunca yaptığım gözlemlerde şunu gördüm, sınava çalışan kişiler bir süre sonra genelde bir kaynak bitirme yarışında buluyor kendini aslında olay bu değil, olay kitabı bitirmek de veya en iyi kitabı çözmekte değil, olay konuyu anlamakta bitiyor senin yapman gereken tek şey konuyu bir kez daha dönmeye fırsatın olmayacak gibi çalışmak yani eksik bırakmamak, soru çözmek elbette çok önemli ama her soruyu sentezleyerek çözmen gerekiyor, kitap ayırt etmemen gerekiyor zoru da kolayı da çözmen gerekiyor, elbette bir adım ötesini görmek için kaliteli soruları çözmek gerek bunun için çözemediğin soruların olduğu kitaba yoğunlaşabilirsin. Ayrıca senin öncelikle kaynağın çıkmış sorular olmalı, çıkmış soruları yeterince kavrarsan, piyasada yapamayacağın ygs-lys formatı soru kalmaz,zaten kalamaz da çünkü piyasadaki çoğu soru çıkmış soru odaklı

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    bir de internetteki videolu dersler çok kolay soru çözüyorlar onları izlememeni tavsiye ederim boşa vakit kaybı
    Ayrıca buna da katılmıyorum, internetteki videoların çok faydasını görmüş biri olarak, bildiğim bir konuda olsa üzerine videoları izlediğimde atladığım noktaları ve çözümleri görmüş oldum çoğu zaman. Buradaki çok kolay'ın göreceli olduğunu düşünüyorum insanlar 1+1'i sormadıkça hiç bir soru genel bir yargıyla "çok kolay" değildir ancak öznel olarak bir soruyu bu şekilde tanımlamak mümkündür.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    "çok kolay" değildir ancak öznel olarak bir soruyu bu şekilde tanımlamak mümkündür.
    Eğer videoyu izleyen adam konuyla ilgili hiç bir bilgiye sahip değilse (kısacası bir esen kitabında bile kalem oynatmadıysa) verilen sorunun kolay olmadığını kabul edebiliriz.He esen kitabında inceledikten sonra tekrar izliyorsa bir şeyler kapacağını düşünmüyorum ve artık o soruların kolay olduğunu kabul ediyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    kolay yada zor önemli değil önemli olan öğrenmek sen demedinmi savas soru çözmeden önce bol örnek görmen gerekiyor bende ihtiyacımı böyle karşılıyorum ayrıca femin konu anlatımında bol örnek mevcut.Ve yine femin değişik değişik kitapları var sen hangi kitabından bahsediyordun gerçi hepsi birbirine yakın sayılır da
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    şimdi bireyin sitesine baktım da gelişim ve klasik seri varmış benim baktığımda klasik seriymiş ?? ne farkı var ki?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    kafam karıştı ? hangisi almalıyım?

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Acele etme kafan karışmasın ayarlayacağız kitaplarını

Alıntı matsever63'den alıntı Mesajı göster
    kolay yada zor önemli değil önemli olan öğrenmek sen demedinmi savas soru çözmeden önce bol örnek görmen gerekiyor bende ihtiyacımı böyle karşılıyorum
    İlk öncelikle şuna bir açıklık getireyim,evet elbette soru bankasına geçmeden önce bol örnek görmen gerekiyor. Görmedin mi sana kaç tane kitap ismi yazdım (Esen-Uğur vs) soru bankasına geçmeden önce ben bunlardaki örnekleri inceliyorum.Yani örnek görmeden soru çözümüne geç diye bir şey demedim.
    İhtiyacını elbette öyle karşılayacaksın.

Altını çizdiğim cümleyi de açıklamaya çalışayım,kolay sorularla çok bir şey öğrenemezsin en azından geometride önemli olan "görme" olayını tam anlamıyla halledemezsin çok soru çözmek gerekiyor (1.000 tane filan demiyorum yanlış anlama sakın ) 1.000 tane kolay soru çözeceğine 100 tane bireyCdeki gibi kaliteli soru çözersin hem daha kalıcı olur hem de daha kaliteli soruları görmüş olursun.

Demek istediğim,kolay ya da zor olmasının bir önemi olduğu.

Şimdi kitap mevzusuna geçelim,
    Klasik serinin kitaplarında orta zorlukta sorular olur (normal bir ***-Final vs seviyesinde) ama gelişim serisinin BireyB ve BireyC kitaplarında acayip kaliteli sorular olur. (Bir soruya saatlerimi verdiğimi bilirim mesela) Peki değiyor mu? -Fazlasıyla.
    10 tane çözüp çok şey öğrenebiliyoruz Birey'in Gelişim serisinin kitaplarından.

Klasik seri kullanmadım ama dışarıdan arkadaşlarımın anlattığı kadarıyla, içerisinde çok soru olan bir kitap ama soruları aşırı bir şekilde orjinal değil.

Dün burada bir kitapçıya gitmiştim bir kitap gördüm (örnek açısından iyi olsun diye) kitapçıdaki fiyatı 29 Tl'ydi kitap işlerde 20 Lira.

Yani gelişim serisinde kaliteli soruların benzerlerinin çözümlü hallerini görmek istiyorsan bu kitap sana göredir,
    Birey YGS-LYS Geometri Konu Anlatml - Kitap ler :.: www.kitapisler.com

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Boşa zaman kaybı değil. Tamam kolay soru çözüyor ama konu anlatımlı kitabın kaçırdığı ayrıntıları veya kısa çözüm yolları içeriyor faydası var.
    Kara karı, kuru karı, keçi eti, durgun at
    mazarratü'l mazarratü'l mazarratü'l mazarrat
    Beyaz karı, şişman karı, kuzu eti, yürük at
    fâidâtü'l fâidâtü'l fâidâdü'l fâidât.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı matsever63'den alıntı Mesajı göster
    Kırtasiyeye gittim az önce.Karekökten tut f.em konu özetliye kadar,odtü den tut birey e kadar hepsine baktım.içlerinden en beğendiğim Birey B oldu C yokmuş ama gelebilirmiş birkaç güne olmazsa zaten intten siparis ederm Ben birey B ye baktım süperdi.Acaba C serisi ondan güzel mi yoksa gereksizce daha zormu bilemedim?

Birey C sahibi biri pm atarsa sevinirim
    C serisi tavsiye edilmiyor, bulunduğumuz sınav sistemine en uygunu B serisi

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!