Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

İlginç ama aklıma takıldı.

Merhabalar, dilerim her bireriniz gâyet iyisinizdir.

Fark ettiğinizi düşünüyorum, niçin forum siteleri daha çok bey üye ağırlıklı? Niçin bayan üyelere az rastlıyorum? Burası da dahil , diğer forumlarda da durum arz ettiğim gibi...
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    kadınlara özel forumlarda var. oralarda da hiç erkek yoktur.
    Kara karı, kuru karı, keçi eti, durgun at
    mazarratü'l mazarratü'l mazarratü'l mazarrat
    Beyaz karı, şişman karı, kuzu eti, yürük at
    fâidâtü'l fâidâtü'l fâidâdü'l fâidât.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı kaskas123'den alıntı Mesajı göster
    kadınlara özel forumlarda var. oralarda da hiç erkek yoktur.

Düşündüğünüz gibi bir şeyi kastetmemiştim.
    Herhangi A forumunun erkek üyelere özel olma durumu olmamasına rağmen, niçin hep erkek üye ağırlıklı. MT'de de aynısı geçerli. Matematik'in erili dişili mi var. Sosyolojik bir değerlendirme yapmamızı istiyorum. Sebepleri ne olabilir.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster

Düşündüğünüz gibi bir şeyi kastetmemiştim.
    Herhangi A forumunun erkek üyelere özel olma durumu olmamasına rağmen, niçin hep erkek üye ağırlıklı. MT'de de aynısı geçerli. Matematik'in erili dişili mi var. Sosyolojik bir değerlendirme yapmamızı istiyorum. Sebepleri ne olabilir.
    sosyallikten olabilir. veya bilgisayar başında erkeklerin daha çok vakit geçiriyorlar. veya ev işleriyle uğraşmalarından zaman kalmıyordur. veya dizilerden

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    kızlarin çogunun interneti etkili olarak kullanmamasindan dolayi göremiyoruz.Çünkü birçogu facebooktan baska girecek bir site bulamiyor ve internette baktıklari şeyler kısıtlı...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene"

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster

Matematik'in erili dişili mi var. Sosyolojik bir değerlendirme yapmamızı istiyorum. Sebepleri ne olabilir.
    konunun açılış mesajıyla ilgili değil ama bu mesaj için şunu söyleyebilirim
    sayısal alanda erkeklerin daha başarılı oldukları istatistiki bir durum gibi (en azından benim gözlemlerim böyle)
    belki kızların ortalaması daha fazla olabilir ama üstteki bir dilimde mesela ilk %1 de eminim erkeklerin sayısı kızlardan oldukça fazladır.
    bunu ben erkeklerin ortalamadan sapmalarının daha büyük olmasına (yani standart sapmalarının daha büyük olmasına) bağlıyorum. büyük ihtimalle alt %1 lik dilimde de erkeklerin sayısı kızların sayısından fazladır.

bu forumlardaki üyelik sayılarını tabii ki açıklamaz sadece matematik veya fizik gibi alanlarda erkeklerin daha etkin olmasını açıklamaya çalışan bir veri diyelim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    konunun açılış mesajıyla ilgili değil ama bu mesaj için şunu söyleyebilirim
    sayısal alanda erkeklerin daha başarılı oldukları istatistiki bir durum gibi (en azından benim gözlemlerim böyle)

.
    kadınlar dünyayı ele geçirecek zekaya ve güçe sahipler. ama onlar sadece alışveriş yapıp dizi izlemekle meşguller.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı kaskas123'den alıntı Mesajı göster
    kadınlar dünyayı ele geçirecek zekaya ve güçe sahipler.
    çeneye de

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Dünyadaki erkek nüfusu oranının kadın nüfusu oranından fazla olması bunun sebeplerinden biri olabilir mi?
    Velakin bayan nüfusu artmakta ve bu oranın ileride ne olacağı hakkında bir hadis-i şerif de var ama bu hadis yüzeysel anlamının dışında da yorumlanabileceği için bu hadis hakkında farklı görüşler ve şerhler ortaya konmuştur.
    İlgili hadis:“İlmin azalması, cehaletin meydan alıp yayılması, zinanın meydana çıkıp şayi’ olması, elli kadının yalnızca bir bakanı olacak derecede kadınların çoğalıp erkeklerin azalması, kıyamet alâmetlerindendir.”(Buharî, Kitabu’l-İlm 23)
    Artık tefekkürü sizlere bırakıyorum.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    dünyadaki erkek nüfusun kadın nüfusa oranı bu farkı hissettirecek kadar büyük değil, galiba %1-2 civarı bir erkek fazlalılığı var. ileride ne olur bilemiyorum. evanjelistler gibi her durumu kıyamet alameti görmeyi de doğru bulmuyorum. biz (müslümanlar) biraz daha farklı olmalıyız, neyse şimdi kıyamet alametlerini , kıyamet çok mu yaklaştı , 40 yıl mı kaldı bunu tartışmanın yeri değil bana göre bir müslümanı da çok ilgilendiren konu değil geçiyorum.

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!