Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Felsefe için konu anlatımı amaçlı ders kitabı yeterli bence. Diğer kaynaklarda gereksiz şeyler anlatılmış veya kitabın direk kopyası yapılmış. Türkçe için de dershanedeki öğretmenler soru bankası Formül ve Birey'i önerdiler. Final'in yayınlarında (tam da genelleme yapmayayım ama turuncu kapaklı YGS Türkçe sb) cevap anahtarı hataları çok çıkmıştı, bunun üzerine zaten aldım bu önerileri. İnkılap için de Sınav olabilir yine soru bankası olarak hem soru sayısı çok hem de güzel soruları var(bazı sorularında ayrıntı fazla yalnız). Konu anlatımlıdan çok soru bankası önerdim ama dursun bunlar da böyle zararı olmaz

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı matsever63'den alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar malum okullar açılacak MF yim Sayısalları hallettim şimdi sözel kaynak arıyorum (türkçe,tarif,coğrafya,felsefe) çok fazla uzatmayan ama önemli ayrıntıları da veren verimli olacak bir kaynak arıyorum.Yalnız YGS-LYS değil ara sınıf (11) olacak.Tavsiyelerinizi Bekliyorum.
    Türkçe adına Bilfen alma çünkü anlamsızca zordur, diğer yayınları tercih edebilirsin. Sonra ne zorum vardı da aldım bunu dersin. ))
    Tarih ve Coğrafya için Palme çok anlamlı. Sayfa yanlarındaki hatırlatmalar ve yorum yetisini geliştirici yönü bir artıdır. ÖSYM ölçüsüne uygun.
    Felsefe için (bu sene 11. sınıf olduğundan) dersi iyi dinlemeni, testini de 11. sınıfta çözmeni, son seneye bırakmamanı, 8/8 neti kapmanı öneririm. Özel bir yayın tavsiyem olmayacak, fazla fark oluşturduğunu düşünmüyorum. 3. sınıfta az ve öz çözmen yeterli gelecek, son sene denemeler toparlamanı sağlıyor.
    Coğrafya'da bir atlasın mutlaka olsun, bilhassa test çözdüğünde.

Sayısal öğrencisi olduğundan, kalın konu anlatım kitapları seni yorar ve vaktini yer... İnce olanlarını, ya da cep boyları tercih edebilirsin...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster

Türkçe adına Bilfen alma çünkü anlamsızca zordur, diğer yayınları tercih edebilirsin. Sonra ne zorum vardı da aldım bunu dersin. ))
    Tarih ve Coğrafya için Palme çok anlamlı. Sayfa yanlarındaki hatırlatmalar ve yorum yetisini geliştirici yönü bir artıdır. ÖSYM ölçüsüne uygun.
    Felsefe için (bu sene 11. sınıf olduğundan) dersi iyi dinlemeni, testini de 11. sınıfta çözmeni, son seneye bırakmamanı, 8/8 neti kapmanı öneririm. Özel bir yayın tavsiyem olmayacak, fazla fark oluşturduğunu düşünmüyorum. 3. sınıfta az ve öz çözmen yeterli gelecek, son sene denemeler toparlamanı sağlıyor.
    Coğrafya'da bir atlasın mutlaka olsun, bilhassa test çözdüğünde.

Sayısal öğrencisi olduğundan, kalın konu anlatım kitapları seni yorar ve vaktini yer... İnce olanlarını, ya da cep boyları tercih edebilirsin...
    doğru söylüyorsun sayısal bölümde olunca sözellere fazla vakit ayırmak istemiyorum yalnızca temelimin oluşması ve yazılılar için istiyordum.hazırlık döneminde daha fazla çalışırım heraldesaol.
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    felsefeyi salla napacaksin felsefeyi 12 de bile önem vermiyolar. inkilabida geç okul kitabi yeter 11 de 12 de geri çalisirsinçsen cografyayi halletmeye bak en çok o zorlar son sene.Türkçe içinde bence paragraf ve anlam bilgisiyla ugras son sene dersanede fazlasiyla ögretirler dilbilgisini.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene"

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    dersaneye gitmiyorum.gitmeyide düşünmüyorum.ben 11 de ne varsa ona çalışacağım.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı matsever63'den alıntı Mesajı göster
    dersaneye gitmiyorum.gitmeyide düşünmüyorum.ben 11 de ne varsa ona çalışacağım.
    en iyisini yapıyorsun

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    en iyisini yapıyorsun
    benim düşüncem şu yönde, okulda örneğin log(a.b) nin loga+logb olduğunu öğreniyorsun ve bol bol soru çözüp kendini geliştiriyorsun artık o konunun ehli olmuşsun ama dershanede derse giriyorsun ve hoca tahtaya log(a.b)=loga+logb yazınca çıldırıyorsun aynı şekilde ilk dershane sonra okulda da böyle yaşamamız mümkün.soru sormaya gelince burası var diğer dersler için okuldaki hocalar ilgileniyor zaten.Bir de büyük zaman kaybı bana göre okulda 7 saat yetmiyormuş gibi dershanede 3-4 saat daha ders görüyorsun ve aksam gelince yorulup uyuyorsun büyük zaman kaybı.Tabi yine altını çiziyorum bana göre...

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı cengizhanhck'den alıntı Mesajı göster
    felsefeyi salla napacaksin felsefeyi 12 de bile önem vermiyolar. inkilabida geç okul kitabi yeter 11 de 12 de geri çalisirsinçsen cografyayi halletmeye bak en çok o zorlar son sene.Türkçe içinde bence paragraf ve anlam bilgisiyla ugras son sene dersanede fazlasiyla ögretirler dilbilgisini.
    onu geç bunu geç onu okulda öğrenirsin bu değil bu hiç değil bunların hepsi aynı ben farklı bir şey istiyorum ayy güldüm ya bugün hiç gülmemiştim Allah razı olsun cengizhanhck hakkını helal et
    Bizden üzüntüyü gideren ALLAH'A hamdolsun...

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    eger temelden bilgi almak istiyorsan cep boylar senin için yeterli olacaktır hem yanında taşımasıda kolay
    Bizden üzüntüyü gideren ALLAH'A hamdolsun...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı ajanyumusakg'den alıntı Mesajı göster
    eger temelden bilgi almak istiyorsan cep boylar senin için yeterli olacaktır hem yanında taşımasıda kolay
    bakıcaz artıkın

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!