MatematikTutkusu.com Forumları

Kitap Tavsiyeleri

İlk  1 2 3 Son
BelginB - ait kullanıcı resmi (Avatar) BelginB 19:58 05 Eyl 2013 #11
Felsefe için konu anlatımı amaçlı ders kitabı yeterli bence. Diğer kaynaklarda gereksiz şeyler anlatılmış veya kitabın direk kopyası yapılmış. Türkçe için de dershanedeki öğretmenler soru bankası Formül ve Birey'i önerdiler. Final'in yayınlarında (tam da genelleme yapmayayım ama turuncu kapaklı YGS Türkçe sb) cevap anahtarı hataları çok çıkmıştı, bunun üzerine zaten aldım bu önerileri. İnkılap için de Sınav olabilir yine soru bankası olarak hem soru sayısı çok hem de güzel soruları var(bazı sorularında ayrıntı fazla yalnız). Konu anlatımlıdan çok soru bankası önerdim ama dursun bunlar da böyle zararı olmaz

sinavkizi 20:47 05 Eyl 2013 #12
Arkadaşlar malum okullar açılacak MF yim Sayısalları hallettim şimdi sözel kaynak arıyorum (türkçe,tarif,coğrafya,felsefe) çok fazla uzatmayan ama önemli ayrıntıları da veren verimli olacak bir kaynak arıyorum.Yalnız YGS-LYS değil ara sınıf (11) olacak.Tavsiyelerinizi Bekliyorum.
Türkçe adına Bilfen alma çünkü anlamsızca zordur, diğer yayınları tercih edebilirsin. Sonra ne zorum vardı da aldım bunu dersin. ))
Tarih ve Coğrafya için Palme çok anlamlı. Sayfa yanlarındaki hatırlatmalar ve yorum yetisini geliştirici yönü bir artıdır. ÖSYM ölçüsüne uygun.
Felsefe için (bu sene 11. sınıf olduğundan) dersi iyi dinlemeni, testini de 11. sınıfta çözmeni, son seneye bırakmamanı, 8/8 neti kapmanı öneririm. Özel bir yayın tavsiyem olmayacak, fazla fark oluşturduğunu düşünmüyorum. 3. sınıfta az ve öz çözmen yeterli gelecek, son sene denemeler toparlamanı sağlıyor.
Coğrafya'da bir atlasın mutlaka olsun, bilhassa test çözdüğünde.

Sayısal öğrencisi olduğundan, kalın konu anlatım kitapları seni yorar ve vaktini yer... İnce olanlarını, ya da cep boyları tercih edebilirsin...

matsever63 - ait kullanıcı resmi (Avatar) matsever63 21:14 05 Eyl 2013 #13

Türkçe adına Bilfen alma çünkü anlamsızca zordur, diğer yayınları tercih edebilirsin. Sonra ne zorum vardı da aldım bunu dersin. ))
Tarih ve Coğrafya için Palme çok anlamlı. Sayfa yanlarındaki hatırlatmalar ve yorum yetisini geliştirici yönü bir artıdır. ÖSYM ölçüsüne uygun.
Felsefe için (bu sene 11. sınıf olduğundan) dersi iyi dinlemeni, testini de 11. sınıfta çözmeni, son seneye bırakmamanı, 8/8 neti kapmanı öneririm. Özel bir yayın tavsiyem olmayacak, fazla fark oluşturduğunu düşünmüyorum. 3. sınıfta az ve öz çözmen yeterli gelecek, son sene denemeler toparlamanı sağlıyor.
Coğrafya'da bir atlasın mutlaka olsun, bilhassa test çözdüğünde.

Sayısal öğrencisi olduğundan, kalın konu anlatım kitapları seni yorar ve vaktini yer... İnce olanlarını, ya da cep boyları tercih edebilirsin...
doğru söylüyorsun sayısal bölümde olunca sözellere fazla vakit ayırmak istemiyorum yalnızca temelimin oluşması ve yazılılar için istiyordum.hazırlık döneminde daha fazla çalışırım heraldesaol.

cengizhanhck 01:14 06 Eyl 2013 #14
felsefeyi salla napacaksin felsefeyi 12 de bile önem vermiyolar. inkilabida geç okul kitabi yeter 11 de 12 de geri çalisirsinçsen cografyayi halletmeye bak en çok o zorlar son sene.Türkçe içinde bence paragraf ve anlam bilgisiyla ugras son sene dersanede fazlasiyla ögretirler dilbilgisini.

matsever63 - ait kullanıcı resmi (Avatar) matsever63 01:23 06 Eyl 2013 #15
dersaneye gitmiyorum.gitmeyide düşünmüyorum.ben 11 de ne varsa ona çalışacağım.

svsmumcu26 - ait kullanıcı resmi (Avatar) svsmumcu26 01:25 06 Eyl 2013 #16
dersaneye gitmiyorum.gitmeyide düşünmüyorum.ben 11 de ne varsa ona çalışacağım.
en iyisini yapıyorsun

matsever63 - ait kullanıcı resmi (Avatar) matsever63 02:54 06 Eyl 2013 #17
en iyisini yapıyorsun
benim düşüncem şu yönde, okulda örneğin log(a.b) nin loga+logb olduğunu öğreniyorsun ve bol bol soru çözüp kendini geliştiriyorsun artık o konunun ehli olmuşsun ama dershanede derse giriyorsun ve hoca tahtaya log(a.b)=loga+logb yazınca çıldırıyorsun aynı şekilde ilk dershane sonra okulda da böyle yaşamamız mümkün.soru sormaya gelince burası var diğer dersler için okuldaki hocalar ilgileniyor zaten.Bir de büyük zaman kaybı bana göre okulda 7 saat yetmiyormuş gibi dershanede 3-4 saat daha ders görüyorsun ve aksam gelince yorulup uyuyorsun büyük zaman kaybı.Tabi yine altını çiziyorum bana göre...

ajanyumusakg - ait kullanıcı resmi (Avatar) ajanyumusakg 03:40 06 Eyl 2013 #18
felsefeyi salla napacaksin felsefeyi 12 de bile önem vermiyolar. inkilabida geç okul kitabi yeter 11 de 12 de geri çalisirsinçsen cografyayi halletmeye bak en çok o zorlar son sene.Türkçe içinde bence paragraf ve anlam bilgisiyla ugras son sene dersanede fazlasiyla ögretirler dilbilgisini.
onu geç bunu geç onu okulda öğrenirsin bu değil bu hiç değil bunların hepsi aynı ben farklı bir şey istiyorum ayy güldüm ya bugün hiç gülmemiştim Allah razı olsun cengizhanhck hakkını helal et

ajanyumusakg - ait kullanıcı resmi (Avatar) ajanyumusakg 03:42 06 Eyl 2013 #19
eger temelden bilgi almak istiyorsan cep boylar senin için yeterli olacaktır hem yanında taşımasıda kolay

matsever63 - ait kullanıcı resmi (Avatar) matsever63 03:44 06 Eyl 2013 #20
eger temelden bilgi almak istiyorsan cep boylar senin için yeterli olacaktır hem yanında taşımasıda kolay
bakıcaz artıkın

İlk  1 2 3 Son
Üst Forum
Anasayfa
Yukarı Standart Görünüm