Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf

dershane problemlemi

İki tane düşüncem var sizce hangisi daha mantıklı?
    1) Bu sene dershaneyeye gideyim hali hazırda Tm'ye geçmişkene.
    2)Bu sene dershaneyeye gitmeyeyim son sınıfa bırakayım 11.sınıfta zaten matematik ve geometriyi götürebiliyorken bir de piyasadaki zor kitapları bitiririm sözelleri de aynı anda hallederim.

Kısacası ben 2.şıkkı düşünüyorum ama bazı arkadaşlar dershanenin de fevkalade yararlı olacağını düşünüyorlar.
    Sizce ne yapayım?

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Ben dershaneye gitmeni öneririm açıkçası bir sene kayıbın var. Mat ve geo yu halletmiş olabilirsin fakat sözel dersleri dershanede görmüş olacaksın ki bunun senin için çok yararı olur.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı iijessy'den alıntı Mesajı göster
    sözel dersleri dershanede görmüş olacaksın ki bunun senin için çok yararı olur.
    bir sene kaybım 10.sınıfta mı?
    tarihim çok iyi değildi açıkçası ama (zira bu sene sayısaldaydım ben alanı bu yıl değiştim) son sınavda çalışıp yeterince iyi not almıştım
    ben dershanelerin ezberletici bir eğitim sergilediğini düşünüyorum ; bireysel çalışmak daha mantıklı geliyor bana
    yorumun için teşekkürler

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Ezberletici eğitim diyorsun ama genel konuşmamanı öneririm. Bu dershaneden dershaneye değişir. Öğretmen kaynaklı diyebilirim. Ona göre seçmelisin.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı iijessy'den alıntı Mesajı göster
    Ezberletici eğitim diyorsun ama genel konuşmamanı öneririm. Bu dershaneden dershaneye değişir. Öğretmen kaynaklı diyebilirim. Ona göre seçmelisin.
    haklı olabilirsin , arkadaşlarımın gittiği neredeyse tüm dershanelerde bir tane ispat bile yapılmıyor burdan geneline karşı böyle bir düşüncem var açıkçası

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Katılıyorum öğretmenden öğretmene değişir ama benim gittiğim dersane daha çok konunun kısa bilgisini veriyor direk soru çözümünde mantıgını felan anlatıyor.Genellikle soru çözülür dersanede

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    TM ci isen 11. sınıf matematik konuları o kadar ağır değildir. Evde çok kolay halledebilirsin. Edebiyat desen bende batı etkisi en kolay edebi dönemler onu da halledersin .Bu sene gerek yok. Zaten 12. sınıfa erken yazılırsan çoğu dershane seni ya 11. 2. dönemminden sonra başlatır; ya da etütlere, hazırlık programlarına falan katılır dershane ortamını hocaları falan görürsün. Ama diyorsan maddi durumum iyi sana eksisi olacak değil; ama gitmezsende açığın olacağını zannetmiyorum. Tek başına çalışma sorunun varsa muhakkak gitmelisin.
    ...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    11.sınıfta bence gitme kendin rahat rahat çalış dersaneye gittinmi oldukça gereksiz ödev veriyorlar onları yetiştireyim derken zaman kalmıyor ancak benim gibi ödev günleri bahaneler uydurup unutturursun orası başka mesele

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Birde şöyle bir etkisi olabilir ki şahsen bana oldu dersanede muhtemelen ilk sınıfında olursun rekabet olur buda senin çalışma azmini artırır

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    çok sağolun yorumlarınız için arkadaşlar bu senelik pas geçiyorum zannedersem

Alıntı tenten1'den alıntı Mesajı göster
    Birde şöyle bir etkisi olabilir ki şahsen bana oldu dersanede muhtemelen ilk sınıfında olursun rekabet olur buda senin çalışma azmini artırır
    mm.Sana etkisi oluyor güzel ama 'o yaptı ben nasıl yapamam' gibilerinden durumları pek sevmiyorum o yapıyorsa kendine yapıyor bana yapıyor değil ya. Ben kendimle yarışmayı severim

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!