Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı Süleyman Oymak'den alıntı Mesajı göster
    süpersiniz hocam sizi seviyorum (:

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bir tane daha geliyor, Achille.
    Ben hepinizi çok seviyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Hocam polinomu (x10+1).(x-2) şeklinde yazıp

(x10+1).(x-2) / (x-3).(x-2) yaparsak x-2 sadeleşir.

(x10+1)/ (x-3) yani artık bize P(3) soruyor diyip (310+1) diyemezmiyiz?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    ne demek istediğinizi anlamadım hocam

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı tenten1'den alıntı Mesajı göster
    ne demek istediğinizi anlamadım hocam
    "Bir a sayısının b sayısına bölümünden kalan ile, aynı a sayısının b sayısının çarpanlarına bölümünden kalanlar nasıl aynı olmuyor ise, soruda öneriniz olan mantığı yürütmemiz doğru olmaz" diyor hocamız?
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    anladım teşekkürler

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı xDe'den alıntı Mesajı göster
    bnm sınavımda çok kötüydü.İlk defa matematikten 15 boş bıraktım ve çok demoralize oldum.Haliyle geometride kafamı toplayamadım.Üçgen sorularını bile boş bıraktım.Çünkü kafam hep matematikteydi.. Artık seneye girerim diye düşünmeye başladım.Bir bakmışım süre dolmuş 15 soru işaretlemişim.Söyleyin şimdi neresinde adalet var bu işin? emeğimize yazık... ...
    Öncelikle tüm kardeşlerime geçmiş olsun diyorum. Sınav zordu evet ama sonuç ne olursa olsun bu şekilde tepkiler bize kazandırmaz kaybettirir. Sayın "xDe" toprağa ektiğin tohum genellikle yeşerir ama bu onun yeşermek zorunda olduğu anlamına gelmez. Kul fiili duayla o tohumu toprağa ekmiştir. Onu yeşertecek olan da çürütecek olan da Allah'tır. Bizim bu şekilde isyanlarımız farkında olmadan bizzat Allah'a karşı yapılan bir isyandır. "Şimdi gördünüz mü, o ektiğiniz tohumu? Siz mi bitiriyorsunuz onu, yoksa biz mi? Eğer isteseydik, onları elbette bir çöpe çevirirdik de, şöyle geveler dururdunuz: 'Şüphesiz çok zarardayız'."(Vakıa56;63-66) ayetiyle de bu gerçeği rahatça görebiliriz. Peki başımıza gelen sıkıntılar niye başımıza geldi diye soracak olursak Allah ya günahlarımızı bağışlamak için ya da kendisine daha çok yaklaşmamıza vesile kılmak için başımıza musibetler verebilir. Tutumumuz her zaman sabır olmalıdır. Şu hadis-i şerif ise bizim sabrımızın gerekliliğini ortaya koymaktadır; "Mü'minin durumu şayan-ı takdirdir; niye olmasın ki; onun her işi hayırdır ve bu da mü'minden başkası için müyesser değildir. O, neş'e ve sevinç ifade eden bir duruma mazhar olunca şükreder, bu onun için hayır olur; herhangi bir sıkıntıya maruz kaldığında da sabreder, bu da yine onun için hayır olur.". Olayları her durumda hayıra çevirmek için mutluluk verici olayları şükür ile süslemeli, üzücü olayları ise sabır ile yoğurmalıyız.

3 sayfadan 3.si BirinciBirinci 123

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!