1. #1

  Grubu
  Üye
  İş
  Üniversite

  Konuya ne zaman hazır olmalıyım?

  Merhabalar. Kendi düzenlediğim YGS programında yaşadığım bir kaç sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Örneğin sayılar konusunda dersi işledikten sonra o dersi bırakamıyorum. Örneğin bir test kitabındaki tüm soruları çözüyorum ama kendim yinede hazır hissedemiyorum ve diğer konuya geçiş yapamıyorum içim rahat etmiyor. Ne yapabilirim nasıl bir yol izlemeliyim önerileriniz bekliyorum )
  Varsın olsun üstümüzden gitmesin keder,
  Siyah beyaz forman bize bir ömür yeter

 2. #2

  Grubu
  Kıdemli Üye
  İş
  Üniversite
  Günündeki tüm öğünü bir sabahta bitireyim diyorsun sen... Böyle yaparak hem sabah çok dolarsın, hem akşam ne yiyeceksin?
  Zamana yaymamız lâzım...

 3. #3

  Grubu
  Üye
  İş
  1. sınıf
  Test kitabında ki soruları doğru çözme durumunuz nedir? Yani hepsini çözebiliyor ama yine de kendinizi hazır hissetmiyor musunuz? Yoksa çözerken birçoğu yanlış çıktığı için mi kendinize güvenemiyorsunuz? Belkide üzerinizde fazla baskı hissediyorsunuzdur.

 4. #4

  Grubu
  Üye
  İş
  Üniversite
  Test kitabında boş bırakmadığım sürece yanlış yapmıyorum. Nasıl bir özelliktir bende anlamadım ama soru yapılmışsa doğrudur, yapılmamışsa boştur. Örneğin 2 gün çalıştığım sayılar konusunda 20 soruluk testlerde 3,4 civarı boşum oluyor ve bu soruların önemli sorular olması beni endişelendiriyor.
  Varsın olsun üstümüzden gitmesin keder,
  Siyah beyaz forman bize bir ömür yeter

 5. #5

  Grubu
  Moderatör
  İş
  Üniversite
  Şu anki hevesinizi çok iyi anlıyorum aynı şey geçen yıl bende de vardı 11.sınıf bittiğinde

  Matematik çalışırken, çok değerli bir öğretmenimden öğrendiğim bir yöntem var, bizi böyle yönlendirdi; önce konu bunun çok önemli olduğunu vurgulamak isterim matematik de olsa şu şekilde çalışmalısın konu anlatıldıktan sonra,evde o konuyu kendin otur tekrar YAZ bu detay çok önemli örnekleri vs tekrar yazmak,çok önemli. Dersi işledikten sonra o gün içerisinde çözebildiğin kadar soru çöz elbette mesela sayılar konusunu bitirdiniz bir kitaptaki 8 test varsa onu bitir başka bir kitaba geç ondan da işte her testi çözmesende son testleri çöz özellikle, daha sonra hemen arkasına çıkmış soruları çöz ve o konuyu bir kenara koy, senin noktan çıkmış soruları çözmek olsun onları çözünce noktayı koyuyoruz, daha sonraki konu diyelim ki fonksiyon olsun, bu konuyu da aynı titizlikte çalış böyle böyle devam et, ancak her hafta sonu o haftada çalıştığın bütün konuları bi tekrar et ve hepsinden en az 2 şer test çöz, sonraki hafta böyle devam et haftasonları en baştan tekrar et bu şekilde çalışırsan, matematikten fule yakın yapabilirsin.


 

 1. Bu yazıyı beğenerek
  destek
  verebilirsiniz

  Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!

Benzer konular

 1. konuya bir el atın
  aburak71 bu konuyu 12. sınıf matematik soruları forumunda açtı
  Cevap: 1
  Son mesaj : 04 Kas 2013, 19:54
 2. konuya yeni başladım 5tane sorum var fizikten
  xzes3 bu konuyu 10. sınıf matematik soruları forumunda açtı
  Cevap: 1
  Son mesaj : 27 Haz 2013, 21:43
 3. Cevap: 1
  Son mesaj : 31 Eki 2012, 14:52
 4. Bir Konuya Ne Kadar Zaman Ayırabilirim.?
  derin.1 bu konuyu Sohbet forumunda açtı
  Cevap: 4
  Son mesaj : 24 Haz 2012, 02:42
 5. Bir konuda kaç soru çözünce başka konuya geçilmeli?
  SerdarTOPCU bu konuyu Sohbet forumunda açtı
  Cevap: 7
  Son mesaj : 05 Haz 2012, 00:20
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları