Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Nerden başlamalıyım...

İyi geceler arkadaşlar , Uyku tutmadı stresten Malum kpss sonuçları açıklandı. Mat'dan soru yapamadım hiç... Sonuç mu , vasat :65,8. Yinede kendime haksızlık yapmak istemiyorum... ev , bebek ki elime kitap bile aldırmadı.

Ben önlisans mezunu olarak 2014 kpss ye hazırlanmak istiyorum. Belkide bunun sayesnde mat. korkumuda bir kenara bırakırım inşallah... Benm sizlerden öğrenmek istediğim yani tavsiyelerinizi beklediğim konu şu.

Matematiğe 6.sınıftan başlamak istiyorum , hangi yayınevinin kitabını almalıyım.1 yılımı sadece mat. için ayırdım. günlük hafta içi 2 saat hafta sonu 3 saat vakit ayırabilirim ders için. Nasıl bir yoldan gitmeliyim. Şunuda bekirtmek istiyorum ki yapabildiğim sadece 4 işlem... Biraz motivasyona ve desteğe ihtiyacım var. aslında her daim elimin altında bir sınıf öğretmeni de var . yani ben sordukça eşim bana gerekli yardımı yapar ama başlangıcı nasıl yapmalıyım. 2014 benm için çok önemli ki işe bile girmeyi düşünmüyorum...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    ilk öncelikle merhaba , işe matematiği severek başliyacaksınız başka yolu yok.kolay kitap arıyorsanız güvenderden başlayın - kartezyen - zafer yayınları şeklinde devam edin.ama bunalmayın yavaş yavaş ilerleyin 6.sınıftan başlamak mantıklımı bilmiyorum ama 9dan başlasanız daha iyi edersiniz diye düşünüyorum.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Tşkler yorumun için , 6. sınıftan başlamak istememin nedeni şu : mat. da zorda başlayıp yılmak istemiyorum. 4 işlem biliyorum ve 9. sınıf ta konu anlatımlarında ayrıntıya girmiyorlar . Öğrenciler ayrıntıyı biliyormuş gibi hareket ediyorlar.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    evet haklsıınız.orta okul konularına anafen yay.güzeldir aslında ondan bakabilirsiniz aynı şekilde fdd vs.de güzeldir.Elimizden geldiğince yardımcı olacağız size...Allah kolaylık versin.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Hoş geldiniz hanımefendi,
    branşınız ne üzerine acaba, alandışı derslerin etkisi azaltılmıştı da epey, yani ki size kaç matematik lazım?
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Ben grafikerdim ama 2 yılımı kpss önlisans sınavına çalışarak geçireceğim. Bu yıl sadece matematik çalışmayı düşünüyorum. Sınavda mat. sorusu yapamadım hiç. Gerçi 2 tane soruya cvb verebilirmişim ama dikkatsizlikten kaçırdım onları Hoşbulduk , tşkler bu arada ...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Elif.2011'den alıntı Mesajı göster
    Ben grafikerdim ama 2 yılımı kpss önlisans sınavına çalışarak geçireceğim. Bu yıl sadece matematik çalışmayı düşünüyorum. Sınavda mat. sorusu yapamadım hiç. Gerçi 2 tane soruya cvb verebilirmişim ama dikkatsizlikten kaçırdım onları Hoşbulduk , tşkler bu arada ...
    matematik için güzel bir süre ayırmışsınız, iyi bir başlangıcınız olacak. Matematik sizin çoğunluğunu cevaplamanız gereken bir ders mi, doğru mu anladım? Kaç soruda kaç net yapmalısınız en az, bunu bilirsek sorularda size vereceğimiz detaylar da değişkenlik gösterir.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    30 soru var en az 15 net yapmalıyım ki iyi puan alıp iyi bir yere at*****m. Çok önemli mat benim için hem onuda geçtim , kızıma ileride mat için hep babası mı yardım edecek. Öğrenmeliyim illaki. Bugün kitap bakmaya gideceğim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    anlıyorum. sırf mat-1 öyleyse. geometri de var sanırım onda da yapılmayacak sorular yok, çalıştıkça ufak ufak halledersiniz çözmek istediğiniz kadarını..
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Mat 1 çalışacağım sadece ama ilk önce hangi konulardan başlamalıyım , bunun hakkında pek bilgim yok , Hangi konulardan başlamam gerekir sizce ?

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!