Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Öğretmen

Zeka ve strateji oyunları mankala türleri müfredata girdi

Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi.

Endemik Yayınları

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bir sürü ders geldi ama öğretmenlere yeterli etkinlik sunacak kitaplar yok. bu sene bu yüzden sıkıntılı ve verimsiz geçebilir bazı seçmeli dersler için.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    hocam dersin adı güzel ama nedense gözümün önüne 60-70 yaşlarında bir hocamızın elinde çengel bulmacayla sınıfa girmesi geliyor. sağ alt resimdeki şarkıcı Kenan .....
    sudoku çözsünler ben ona bile razıyım ama bu dersin hakkıyla işleneceği sınıf sayısı parmaklarımızla sayılır heralde.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Öğretmenler satrancı hakkıyla oynatsa bile yeterlidir. Bu derslerdeki oyunlar ile ilgili kaynak bulmakta çok kolay. Zeka oyunları ile ilgili yazılmış kitap çok var piyasa da. Sıkıntı olan derslerden biri 5. sınıftaki Matematik Uygulamaları Dersi.
    5. sınıf düzeyinde uygulama bulmak çok zor (şu an kaynak kitabı basmadı daha meb ).
    8. sınıf düzeyinde bir çok uygulama bulmak kolay olabilir öğretmenler için ama sadece 5. sınıfta olduğu için özenle bu seviyeye uygun matematik uygulaması örnekleri oluşturulmalı acilen.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Bu tarz dersler gerekli egtim verildigi zaman faydali olabilir ancak. ben satranca 6. Sinifta baslamistim satranc bilen ogretmenimiz vardi fen bilgisi ogretmeniydi ayni zamanda satranc dersine giriyordu derslerin verimli gecmesi icin elinden geleni yapti ogretmenimiz saolsun. Hal boyle olunca hepimiz satranca yoneldik. Satranca merakli ogrencilere bir kurs acip okul disi da calisma yaptirmisti cok fazla lgi yoktu ilk basta 5-6 kisiyle basladi daha sonra bu sayi 10-15 kisiye ulasti. ( okulda zaten fazla ogrenci yoktu )Hem okul dersi icinde hem de kursta zevkli bir sekilde satranc ogrendik ve bu sayede 8. Sinifa kadar ilcedeki yarismaalarda madalyalar kazandim ildeki yarismalara katildik cok keyifli bir surecti. Iste dersleri bu kadar keyifli bir hale getirseler ne guzel olur simdi bu dersi mufredata eklemisler ama kac okul verimli gecirebilecek acaba bu dersi yine bazi ogrencilerin zamani calinacak.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bir dersi programa dahil etmek marifet değil ki. Altyapı nerde?
    O dersi anlatabilecek öğretmen nerde?

Hele bir de işin içinde sayısal zeka, muhakeme , mantık gerekli olunca , işi daha çok ciddiye almaları gerekiyor.
    Eğer bu kadar karalılarsa, üniversitede açarlar bununla ilgili bir bölüm, branş dersi yaparlar.

Şahsen bana teklif etseler bu dersi verdirmek için ben veremem . Kendine güvenen varsa buyursun versin.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!