Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf

Bir konuda kaç soru çözünce başka konuya geçilmeli?

Arkadaşlar bugün temel kavramlardan başladım. Mat-1 konularını günde 1 konu olarak bitirmek istiyorum. Zaten biraz temelim var. Ancak elimde biraz fazla kaynak var. Bütün kaynaklardaki soruları çözmeye kalksam planladığım tarihte bitiremem. Matematikten bir konudan kaç soru çözünce diğer konuya geçmeliyiz ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Bence soru sayısı verilemez, farklı soru tiplerini anlayarak çözmek yeterli olur. Ancak aynı soru tipinden 1000 tane bile çözseniz konu bitmiş sayılmaz. Bence farklı soru tipleri çözmeye bakın

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Yine kalıp bir düşünce. Günde 3 öğün 100'er sorudan 300 soru çöz yeter. Bu mantığa karşıyım. Konuyu anlayıp anlamadığını bilmiyorsun nafile. Gökberk'in dediği gibi önemli olan soru çeşidi. Fazla kaynak olabilir. Mesele boğulmamak. Aldığın verim önemli. Plan yapmış olabilirsin. Fakat diyelim o kadar zaman içinde bitmeyecekse bitmesi için işi kısa tutmak yerine daha uzun bir süre belirleyebilirsin.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Evde bir sürü kitap var, nasıl bitecekler bakışıyoruz onlarla. Bana da bir yardım"?"
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    Evde bir sürü kitap var, nasıl bitecekler bakışıyoruz onlarla. Bana da bir yardım"?"
    Yorumum tüm öğrencileri kapsıyor

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı frk'den alıntı Mesajı göster
    Yorumum tüm öğrencileri kapsıyor
    İnanıyorum.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Ben sorumu şu şekilde değiştireyim.

Femsetten testler çözmeye başladım. Her konudan 3 test toplamda 55-60 soru sorulmuş + YGS de çıkmış sorular. Ben şuanda sadece normal testleri çözüyorum. Çıkmış soruları çözmüyorum. Günde 55-60 soru yapıyor ve zaten bunu anca yetiştirebiliyorum hız sebebiyle.

60 soruda ortalama 52-53 net çıkarıyorum. Yapamadıklarımı da zaten forumda soruyorum. Bu soru adetleri konu için yeterli midir? Yoksa sayıyı artırmak daha çok soru çözmek mi gerekli yaz tatilinde mat-1 i bitirme kapsamında?

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı SerdarTOPCU'den alıntı Mesajı göster
    Ben sorumu şu şekilde değiştireyim.

Femsetten testler çözmeye başladım. Her konudan 3 test toplamda 55-60 soru sorulmuş + YGS de çıkmış sorular. Ben şuanda sadece normal testleri çözüyorum. Çıkmış soruları çözmüyorum. Günde 55-60 soru yapıyor ve zaten bunu anca yetiştirebiliyorum hız sebebiyle.

60 soruda ortalama 52-53 net çıkarıyorum. Yapamadıklarımı da zaten forumda soruyorum. Bu soru adetleri konu için yeterli midir? Yoksa sayıyı artırmak daha çok soru çözmek mi gerekli yaz tatilinde mat-1 i bitirme kapsamında?
    Serdar'cım mesele senin o konuda nitelik kazanman. Sen o konuda her çeşit soruyu Allah'ın izniyle çözüyorsan genel olarak sıkıntın yoktur.(Yani Allah'tan bir mani gelmezse sınavda o konuda çıkan soruları yaparsın) Benim önerim soru bankasını bitirmen. Özellikle çıkmış soruları çözmeni öneririm.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!