Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf

Geometriyi çalışıyorum ama olmuyor..?

Bu siteye geometri yapamıyorum diye konu açmıştım ve hep dediklerinizi denedim yaptım ama olmuyor sınavdan 46 aldım okdar çalışmama rağmen neden olmuyor anlamıyorum çalışmamdami bi eksiklik sorun var bilmiyorum neden böyle oluyor

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    11. sınıf
    bende felsefe konusunda seninle aynı duyguları yaşıyorum.sınavdan 1 hafta önce 8 sayfa not çıkardım.hergün 3 kere oku ve sınav berbat (daha açıklanmadı ama ben öyle bekliyorum).sayısal öğrencisiyim tamam sınavda çıkacakta yapamıyorum yani

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı genc sayısalcı'den alıntı Mesajı göster
    bende felsefe konusunda seninle aynı duyguları yaşıyorum.sınavdan 1 hafta önce 8 sayfa not çıkardım.hergün 3 kere oku ve sınav berbat (daha açıklanmadı ama ben öyle bekliyorum).sayısal öğrencisiyim tamam sınavda(ygs de) çıkacakta yapamıyorum yani
    Ya keşke mat geo anlasamda felsefe anlamasam yani bende sözelciyim yani o derslerim 5 ama gel gelelim geo mat falan yapamıyorum gerçkten .. Sizin mat geo nasıl ? Nasıl çalışıyorsunuz ...?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    öğretmene düşen payı da düşünmemiz lazım.
    başarıyı öğrencinin çalışması getirdiği kadar öğretmenin kalitesi de getiriyor. sınıfında mat/geo yönünden çok iyi olanlar var mı? (dersaneye gidiyorsa oradaki hocalar da işin içine giriyor.)
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    11. sınıf
    eğer o gün o ders yoksa bile otur test çöz .konuyu pekiştirmeye bak.kafana kazı.adın gibi bil.hangi tür soru gelirse gelsin .kafanda türeterek kesin çözersin.sözelsin mat ve geo dan günde 3 er test çözsen yeter bence.yani günü gününe çalış.laflar klasik ama şekil a ben öyle yapıyorum sınavdan bir önceki gün çok bakmasanda kesinlikle sınavın iyi geçer

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    öğretmene düşen payı da düşünmemiz lazım.
    başarıyı öğrencinin çalışması getirdiği kadar öğretmenin kalitesi de getiriyor. sınıfında mat/geo yönünden çok iyi olanlar var mı? (dersaneye gidiyorsa oradaki hocalar da işin içine giriyor.)
    Kimse okulda hoca çok iyi anlatıyor demiyor kötü anlatıyor hoca herkes bunu söylüyo mattan anlayan 2 kişi var sınıfta 2side eskiden beri matçı zaten yani kimse anlamıyor genel olarak

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Günlük çalışman lazım o zaman. Her günün en az 1 saatini geometriye ayır. Madem başarmayı çok istiyorsun, bunu yapman lazım.
    Ben geometriye, günlük çalışmıyorum ama kendimi eksik hissettiğim konulardan bol soru çözerim, bu çözdüğüm soruların her birini iyi analiz ederim.Bizim okuldaki öğretmenimiz yazılıları çok zor hazırlıyordu, bu yüzden çok çalışıyorduk, her soru tarzını öğrenmeye gayret ediyorduk. Öğretmenimiz zor sorması aslında bizim için çok iyi oluyor çünkü yazılıdan yüksek almak için çok çabalıyoruz. 1. dönem geometri notlarım 80-85 arasındaydı. Düşük sayılmaz tabi ama bana göre iyi bir not değil, hırs yaptım, bol soru çözdüm bu dönem 1. yazılıdan 94 aldım, yazılıda kolay değildi sınıfta zayıf alanlar da var. Şunu gördüm ki, her soruyu kafanda iyi analiz etmen gerekiyor, çözemediğin soruların çözümlerini birine sorduktan sonra iyice kafana yerleştirmen gerekiyor.

Benim de edebiyatım hiç iyi değil yazılıdan 60-70 arası alıyorum her zaman, ama hatamı biliyorum, çalışmıyorum çünkü sadece yazılıdan bir gün önce çalışıyorum. Sebebi ise ben edebiyattan sorumlu değilim ygs sınavında. Lys de de Edebiyat sınavına girmeyeceğim (öyle düşünüyorum) ileride hiç bir sınavda sorumlu değilim. Önemsemiyorum yani önemsesem düşük almayacağımı biliyorum. Geometriyi de bir disiplin içinde çalışırsan bence yapamıyorum gibi bir olumsuz düşünce de oluşmaz.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    eline ygs veya 9.sınıf geometri konu anlatımlı kitabı alıp. 0 dan başlamalısın

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Günlük çalışman lazım o zaman. Her günün en az 1 saatini geometriye ayır. Madem başarmayı çok istiyorsun, bunu yapman lazım.
    Ben geometriye, günlük çalışmıyorum ama kendimi eksik hissettiğim konulardan bol soru çözerim, bu çözdüğüm soruların her birini iyi analiz ederim.Bizim okuldaki öğretmenimiz yazılıları çok zor hazırlıyordu, bu yüzden çok çalışıyorduk, her soru tarzını öğrenmeye gayret ediyorduk. Öğretmenimiz zor sorması aslında bizim için çok iyi oluyor çünkü yazılıdan yüksek almak için çok çabalıyoruz. 1. dönem geometri notlarım 80-85 arasındaydı. Düşük sayılmaz tabi ama bana göre iyi bir not değil, hırs yaptım, bol soru çözdüm bu dönem 1. yazılıdan 94 aldım, yazılıda kolay değildi sınıfta zayıf alanlar da var. Şunu gördüm ki, her soruyu kafanda iyi analiz etmen gerekiyor, çözemediğin soruların çözümlerini birine sorduktan sonra iyice kafana yerleştirmen gerekiyor.

Benim de edebiyatım hiç iyi değil yazılıdan 60-70 arası alıyorum her zaman, ama hatamı biliyorum, çalışmıyorum çünkü sadece yazılıdan bir gün önce çalışıyorum. Sebebi ise ben edebiyattan sorumlu değilim ygs sınavında. Lys de de Edebiyat sınavına girmeyeceğim (öyle düşünüyorum) ileride hiç bir sınavda sorumlu değilim. Önemsemiyorum yani önemsesem düşük almayacağımı biliyorum. Geometriyi de bir disiplin içinde çalışırsan bence yapamıyorum gibi bir olumsuz düşünce de oluşmaz.
    Notların gerçekten süpermiş. Sayısalın hep iyimiydi küçüklüğünden beri yksa çokmu çalışarak yaptın ..?

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    11. sınıf
    duygu doğrusunda sonuçta diploma notunu etkiliyor.az da olsa önemsemek lazım.diğer notlarınla o açığı kapatıyorsan haklısın ama= )

3 sayfadan 1.si 123 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!