Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    İnsanlara Allah rızasıyla yaklaşırsan hayat senin için daha anlamlı olur Melek. Her insanın iyi ve kötü tarafları vardır. Yani kimse kusursuz değildir. Kusur insanın fıtratında vardır zaten. Esas mesele kusurlarını yaptığın iyi amellerle gizlemektir. Başkasının kusurunu gizlemek kendi kusurunu gizlemekten daha fazla ehemmiyet taşımaktadır. Başkasının bir kusurunu görünce onu gizlemek için önce kendi kusurlarını aklına getirirsin. Yani önce kendi kusurlarını düzeltmeye uğraşırsın. Baktığın yerde güzellikleri görürsen bakışında güzelleşir.
    Bu hususlara dikkat edilmediği için insanlar arasında çok sayıda gereksiz yere tartışmalar çıkabiliyor. Tabii bir kişiyle konuşurken üslupta çok önemli. Toplumumuzun büyük bir kısmında diyaloglarda anlaşma eksikliği söz konusu. Eksik veya yanlış anlamalar tartışmalara zemin oluşturur. Her ne durumda olursa olsun kimseye beddua etmemek lazım. Allah yarattığı insanları müslümanından münafıkına, kafirine, müşrikine kadar gözetip rızkını veriyorsa bize burada sabır düşer. Burada yapılan hiç bir haksızlık karşılıksız kalmaz. Amma burada amma orada. Çok kolay yargı koyabildiğimiz için çok fazla haksızlıkta yapabiliyoruz. Bu hususlara dikkat etmek herkesin vazifesidir. Vesselam.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    öncelikle sizin gibi değerli bi öğretmedn bunları duymak güzel matematikçifm hocam tesekkür ederim benm haddime değil zaten kimseyi yargılamak eleştirmek sadece bişey sordum ve arkadasımızı üzdüm galiba bundan dolayı özrümü diledim herkesin kendi vijdanına kalmıs kimseyle problemim yok sadece amacım soru çözmek çözdürmek herkes saolsun...herinsan bazen yanlıs anlayıp yanlıs yargılara kapılabiliyor önemli olan dediğiniz gibi olgunluk ben nasıl bian böyle bişey yaptığımı anlamadım tekrar kusura bakmayın...

melek12 bu konuyu benimle tartısmak için açmadığını biliyorum sadece son yorumumu yapmak için yazdım benmde senle tartısmak değil niyetim zaten haddimede değil özür dilerim tekrar
    '' GET EVERYONE İS HAPYY ''

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Atena'nın üstteki sözlerine göre can sıkacak bir durum görünmüyor Melek. Kendisi bu konuda ne kadar duyarlı davranıyor. Bu yüzden sende genelleme yapmamaya çalış bence.

Niçe'nin bir sözü vardır. Genellemeler için hep bunu söylerim hep. Genellemeler için şöyle der Niçe: Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı atena'den alıntı Mesajı göster
    bak melek niyetim ne seni eleştirmek ne kırmaktı sadece yanlıs anladığım bişeyi sordum sen bunu buyuttun ben sana ne hakaret ettim ne beddua sen bana beddua edip bide mesaj kabul etmedin nese uzatmak istemiyorum ve herkese çok tesekkür ediyorum böyle bi sitdede var olmak güzeldi herkes hakkını helal etsin seninde edip etmemek sana kalmıs...istemeden kırdığım tüm herkesin affına sığınıyorum...
    Atena bu mesajını tam okumamışım. beddua ettin diyorsun ben sana son mesajımı yazdıktan sonra mesajımı kapadım daha fazla diyaloga girmemek için ve daha sonra ne demiş ne demişim diye baktım ve Allah kazanmanı nasip etsin yerine etmesin yazdığımı fark ettim ve sana ne mesaj attım ? Atena inanmayabilirsin ancak Allah hangi niyetle yazdığımı biliyor eğer sana bilerek ve isteyerek Allah sınavı kazanmanı nasip etmesin yazdıysam Allah benim sınavı kazanmamı nasip etmesin.
    gibi bir mesaj attım.
    İster inan ister inanma Allah hangi niyetle mesaj yazdığımı biliyor.
    İnternetim yok

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    Gençler, hepimizin burada ne amaçla bulunduğu belli. Paylaşamayacak bir şeyimiz yok. Aranızda ne geçti bilmiyorum, okumadım. Benim söyliyeceğim, olgunluğunuzu *****anız. Burada kimse kimseden üstün değil zaten.
    Melek, burası karakter analizi yapılacak yer değil. Her ne kadar, insanların yazdıkları cümlelerden, karakterleri az çok okunabiliyor olsa bile, herkesin karakteri kendine. Sanal ortamda olduğumuzu unutmayalım. Birbirimizi hiç tanımadığımızı da unutmayalım. Burada birbirini tanıyanlar sadece cümleler. Yani bizim sanal ortamdaki temsilcilerimiz. Reel ortamda, nasıl bir karaktere sahip olursak olalım, burada, karakterimizin olumsuz taraflarını sergileme hakkımız yok. Gerçi reelde de yok ya, neyse. Ama insanlar, sanalda, reelden daha rahat hareket ediyorlar bu konuda.
    Neyse, saçmaladım gene. Diycem, ne şiş yansın , ne kebap. İkiniz de, forumun değerli üyelerindensiniz. İkinizin de üzülmesini ve birbirinizi üzmenizi istemem.
    Saygılarımla.
    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim hocam.
    Karakterimi analiz etsinler diye yazmadım zaten. Herkese kötü izlenim mi veriyorum diye merak ettiğim için yazdım. Bu kişiliğim huyum ile alakalı bir konu değil.
    İnternetim yok

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Atena'nın üstteki sözlerine göre can sıkacak bir durum görünmüyor Melek. Kendisi bu konuda ne kadar duyarlı davranıyor. Bu yüzden sende genelleme yapmamaya çalış bence.

Niçe'nin bir sözü vardır. Genellemeler için hep bunu söylerim hep. Genellemeler için şöyle der Niçe: Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.
    Hocam ben bu konuda Atenayla tartışmak düello yapmak gibi bir niyetle yazmadım. Başka insanlarda ne düşünüyor diye merak ettiğimden yazdım. Eğer görüşlere değer vermesem zaten böyle bir konu açmazdım. Eğer ortada şahsımla ilgili bir problem varsa benim bunu düzeltmem lazım. Daha çok genciz yanlışlarımızı bilmeden düzeltemeyiz.
    Konuyu ne kişiselleştirmek ne de genelleştirmekti niyetim. Olay farklı bir boyut kazanmış ancak dediğim gibi sadece bu kötü izlenimi herkese veriyorsam eğer düzeltmem gerekiyor.
    İnternetim yok

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Bugün foruma bir daha girmeme kararı aldım.
    Hepiniz kendinize iyi bakın. Hepiniz haklarınızı helal edin. Benim her kimde ufacık bir hakkım var ise helal olsun.
    İnternetim yok

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    Alıntı Melek12'den alıntı Mesajı göster
    Hepiniz kendinize iyi bakın. Hepiniz haklarınızı helal edin. Benim her kimde ufacık bir hakkım var ise helal olsun.
    niye
    senden çok memnunduk.
    bak en sevdiğim şarkıyı seninle paylaşmak istiyorum.
    böylece moralın yerine gelir

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı Melek12'den alıntı Mesajı göster
    Geçen sene ben de bir şeye kızıp , bir daha girmeme kararı aldım. Sonra düşündüm, ya zaten sanaldayız. Kızıp da neye, kime kızıyorsun. Burada bulunma nedenimiz belli. Yaptığımız iş belli. Pire için yorgan yaktığımı farkettim ve bir ay sonra geri döndüm. Umarım sen de dönersin Melek.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    melek 12 hocamızın dediği gibi pire için yorgan yakılmaz hayatta çok fazla engelle karsılasacaksın burda ben olduysam bu engeli kaile almana gerek yok konuyu lütfen uzatmayalım umarım girmeme kararından vazgecersin ve sitede bulunursun....tekrar kusura bakmayın....
    '' GET EVERYONE İS HAPYY ''

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!