Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    başkası yapabiliyorsa sen de yapabilirsin
    şu an yapamıyor olman bu gerçeği değiştirmez
    taşı kıran son balyoz darbesi değildir.
    geometride başarı genel olarak çok soru çözmeye bağlıdır. her çözdüğün soru sen farketmesen de bir balyoz darbesidir.

konuyu öğrendikten sonra basit bile olsa bol bol soru çözmeni öneririm.
    Evet ben de öyle düşünüyorum başkası yapabiliyorsa ben de yapabilirim hani dersaneye de gitmiyorum 12.sınıfta gidicem umarım geç kalmam ve çalışma yöntemimi değiştirsem bilmiyorum ki

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı atena'den alıntı Mesajı göster
    yanlıs anlama çalış derken çalışmıyosun demiyorum sadece gereğinden fazla çalışma ve soru çözme istiyo formül ezberlemeye yada onlara uydurmaya çalısırsan zor yorumlamalısın çünkü çok fazla formül var sadece sorulara dikkatli bak çözerken çözemeyince bırakma bigün diyeceksinki evet çözüyorum zor değil çünkü
    İnşallah derim ama inanıyorum yapıcam o geometriyi aslında zevkli yani bence mesela bi soru çözdüğümde çok mutlu oluyorum yani ama galiba çalışma sistemimde bi sorun var sence nasıl bi çalışma uygulamalıyım ..?

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Bence,
    Ne kadar zaman ayırdığın önemli. Örneğin çözümlü testi inceledin diyelim. Sonra teste başladığında o teste kaç dakika uğraşıyorsun. 20 soruluk bir testte diyelim. 5 soru tanıdık geldi çözdün geriye kalan 15 soruya ne kadar zaman ayırıyorsun. ? Eğer 20 dakika ayırıyorsan bu çok az çünkü sen normalde konuyu bilen biri olsaydın her soruya yaklaşık 1-1.5 dakika uğraşacaktın ve testi yaklaşık 20 dakikada bitirecektin. Ama bu seviyeye daha gelmeden bir soruya 3 dakika veya daha fazla ayırman gerekir. Soruya bak ve kendine şu soruyu sor ben bu soruyu neden yapamadım ? Bu sorunun diğerlerinden farkı ne ? Bunları belirle sonra bu farkları gördüğünde aklına birşeyler gelecektir. Hiç mi olmuyor ? O zaman bilen birisine sorarsın. Mesela günde 5 soru gönderebilirsin sitemize sorularını cevaplamaya çalışırız. Öğrenme isteği olduktan sonra..
    Evet zaten bundan sonra öyle yapacağım . Hani geo.da mesela nerden nereye çizgi çizilir hani bazen çok karışık durumlar oluyor yani . Ama yapıcam yani başka yolu yok sanırsam çalışmam da problem var kafamı tam veremiyormuyum acaba yani .

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    internette videolar var onları izle ilk önce temel olustıraca bi kitab al bence ve çok soru çöz diğer mesajdada söyledim güvender kolay geo kitabı ondan basla sonra diğerlerine gec sağlam bi temel olustur üstüne ekleyerek devam et tamam canım inş basarırsın kolay gelsin yapacağına inan....

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    yapamadığın soruları buraya gönder. bir süre sonra genel olarak sorular aynı tip gelecek sana

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı atena'den alıntı Mesajı göster
    internette videolar var onları izle ilk önce temel olustıraca bi kitab al bence ve çok soru çöz diğer mesajdada söyledim güvender kolay geo kitabı ondan basla sonra diğerlerine gec sağlam bi temel olustur üstüne ekleyerek devam et tamam canım inş basarırsın kolay gelsin yapacağına inan....
    Beni aydınlattığınız için çok teşekkür ederim umarum yaparım ve yapıcamda İnşALLAH..

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    dediğim gibi konuları biraz anladıktan sonra bol miktarda çok basit sorulardan oluşan test çöz (super lig takımının 3. lig takımıyla hazırlık maçı yapması gibi) ya bunlar da çok basit dedirtecek türden sorular.

bir de yazmayı unutmuşum geometride defter tutacak kadar formül yoktur.(yani bizim sorumlu olduğumuz kısımda) onların çoğu özel durumlarda uygulamanız için size verilen şablonlardır.
    bütün bildiğim formülleri yazsam eminim A4 dolmaz. çoğu da birbirinden çıkarılıyordur. bence formül dediğin şeylerde de bi ayıklamaya gitsen iyi olur.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı dimar'den alıntı Mesajı göster
    yapamadığın soruları buraya gönder. bir süre sonra genel olarak sorular aynı tip gelecek sana
    Evet hatta şimdi yollıyım ben foruma..Yapamadığım soruyu ..

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    bişey değil bencede kendini formülünü kendin yarat ok by

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    dediğim gibi konuları biraz anladıktan sonra bol miktarda çok basit sorulardan oluşan test çöz (super lig takımının 3. lig takımıyla hazırlık maçı yapması gibi) ya bunlar da çok basit dedirtecek türden sorular.

bir de yazmayı unutmuşum geometride defter tutacak kadar formül yoktur.(yani bizim sorumlu olduğumuz kısımda) onların çoğu özel durumlarda uygulamanız için size verilen şablonlardır.
    bütün bildiğim formülleri yazsam eminim A4 dolmaz. çoğu da birbirinden çıkarılıyordur. bence formül dediğin şeylerde de bi ayıklamaya gitsen iyi olur.
    Öğretmenimiz önermişti formül defteri tutmamı o yüzden bende öyle bi yol denedim ..

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!