Grubu
    Üye
    İş
    Diğer

2015 lys

Merhaba arkadaşlar. Sınava giren kardeşlerimize geçmiş olsun. İnşallah hakkımızda en hayırlısı olur. Öncellikle ben başlayayım yorumlamaya. Ben ÖSYM'nin soru kalitesini gittikçe arttırdığı kanaatindeyim. Zira zor olmayan ama üzerinde düşünülmesi gereken sorular vardı. Soruları gerçekten çok beğendim. Ama 2014 ile bu sınavı pek kıyaslayamıyorum. Ayrıca bu sınavın matematiği ve geometrisini kıyas edecek olursak kesinlikle geometri daha zordu bence.

Sizlerinde yorumlarınızı merak ediyorum. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Kesinlikle geometri soruları çok ilginçti..Ygs'deki geometri soruları da bu şekildeydi..Sorular bence genel olarak öğrenci arkadaşlarımın zorlanacağı şekildeydi..Sadece üzerinde düşünülmesi gereken sorular değil,artık sorular o hâle geliyor ki bol soru çözmek bile yeterli gelmeyecek başarılı olmak isteyenler için..Konunun özü,gerçekte konunun ne anlattığı ve uygulamasının ne şekilde kullanılacağı olmak üzere bu üç şeyi anlamayan kişi,sanırım sonraki senelerde daha da zorlanacak..
    Ama sizin gibi konulardaki her şeyi merak edip,mantığını anlamaya çalışanlar için bence de çok zevkli sorulardı..
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Bence böyle olması çok daha iyi. Bir çok kişi kızıyor ama bu iş artık ezbercilikten çıksın. ÖSYM'nin soru hazırlayan kadrosu mu değişti bilmiyorum ama, bu işi yapacaklar sanırım.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    sınav soruları önemli değil. Önemli olan sınav anındaki durumun. Ben ilk yarım saat belkide daha fazla sınav anındaki durum-o duruma ne deniliyor gram bilmiyorum. sınav baskısı veya öyle bir şey- yüzünden kafamı toparlayamadım.(Hatta matematiğin bitimine 5 dk kala 5-6 soru yapmıştım. Kafamı toparlamıştım çünkü.) Bu çok soru çözmekle alakalı değil veya çok denemeye girmekle.
    Kara karı, kuru karı, keçi eti, durgun at
    mazarratü'l mazarratü'l mazarratü'l mazarrat
    Beyaz karı, şişman karı, kuzu eti, yürük at
    fâidâtü'l fâidâtü'l fâidâdü'l fâidât.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Bence bu durumda soru tiplerinin de çok etkisi var. Ama katılıyorum ben de sınavın son demlerinde çok verimliydim.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!