Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

...

Arkadaşlar, henüz sınava uzun sayılabilecek bir süre varken bile çevreden olmadık bir baskıya mâruz bırakılıyorum son zamanlarda.

Sen hep ders mi çalışırsın?
    Senin hiç sosyal hayatın yok mu?
    İyice asosyal olup çıktın
    Aman ilk yıl kazan yoksa ailene bir sürü dert olursun..
    Ne olcan karar verdin mi?
    Onu olma bunu ol, doktor yakınımız olsun (!)
    Şu şu illleri de yaz bize yakın okursun
    Marmarayı yaz yakınca gider gelirsin

Tüm sınav arefesinde sınavına bile girmemiş öğrencileri -halbuki hiç de taşımadıkları- stres altında bırakıyorlar. Şimdiden bunları diyenler sınavdan sonra neler demezler, demeden edemiyorum. Bir öğrenciye kaç şey bu kadar zarar verebilir, en moral ihtiyacı olduğu vakitte. Hiç bu kadar duygusal yıpranma yaşamamıştım, öyle üzüldüm ki olmadık stresten...

Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Bekara karı boşamak kolay . Benim çevremde de bu tür olaylar dönüyor. Ne kulak asıyorsun, hazirana kadar tıka kulaklarını sonra cevap verirsin tek tek.
    ...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    üzülme sınav kızı bunlar her ailenin çocuklarına dediği şeyler.aynı şey bizdede vardır. annem ve babam doktor ol diye diye ömrümü yediler bense halen direnmeye çalışıyorum .boşver bu tür konuşmaları dikkate alma.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Doktor olma meselesini bırakırsak, bence sen hep ders mi çalışırsın tarzı itirazları lehine çevirebilirsin. Demek ki yeterince-ve hatta daha fazla- çalışıyorsun ve doğru yoldasın demektir. Ben hep böyle düşünüyorum.
    İyi günler.
    Bilgi ve ego ters orantılıdır, bilgi arttıkça ego azalır. (Albert Einstein)

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Ayni seyi bu bayram yasadim ailemden bir baski yok ama bayram ziyaretlerinde akrabaglardan tıp oku muhendis olup ne yapacaksin diyenler var ama hic aldirmiyorum . Sonucta o meslegi yapacak bizleriz. Kimsenin ne dedigi onemli degil.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Duygu'ya katılıyorum. Bir öğretmenim hangi mesleği seçeceğimi sormuştu, fizikçi olacağımı söyleyince şaka yollu "Niye oğlum, ***** mısın?" demişti.
    Çevremden benzer tepkiler alıyorum, hatta benimkilerin daha şiddetli olduğuna emin olabilirsiniz. Ama sonuçta üniversite tercihini ben yapacağım.
    Not: Sansürlenmiş yerde aslında sert bir hakaret yok, sistem yanlış anladı.
    İyi günler.
    Bilgi ve ego ters orantılıdır, bilgi arttıkça ego azalır. (Albert Einstein)

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Bayramları sevmediğimi söylemiştim ya
    Aslında ailem bu konuda hiç baskı yapmadı, bana bırakıyorlar. Problem: çevre. "ailem karışmıyorken sizlere ne oluyor" da diyemiyorsun ki onlara.
    Umarım hayırlısıyla, huzurlu geçer son yıl..
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Öğretmen
    Ben mutluyum, sevdiğim mesleği yapıyorum.

Bizim zamanımızda, kimse bize rehberlik yapmıyor, akıl vermiyor diye yakınırdık.

şimdi de susmalarını bekliyoruz!!!
    Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi.

Endemik Yayınları

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Nedir bu çevrenin doktorluk sevgisi ya

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    cevabı açık , millet kafayı parayla bozdu.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları