Grubu
    Üye
    İş
    AÖL Öğrencisi

Ne yapmalı ?

Artık kafayı yiyecek kıvama geldim.
    Bu geometri beni benden aldı gtürdü bitirdi mahvetti deli etti.
    Soruları çözemiyorum. Özellikle açıortay kenarortay benzerlik kare paralelkenar... Evet bu liste uzayıp gider. Geometrisi iyi olan arkadaşlarıma sormak istiyorum. Ne yapmalı ? Nasıl yapmalı ?
    -1 2³ ∑ ∏
    ... and it was delicious.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı sevvalea'den alıntı Mesajı göster
    Soruları çözemiyorum. Özellikle açıortay kenarortay benzerlik kare paralelkenar... Evet bu liste uzayıp gider. Geometrisi iyi olan arkadaşlarıma sormak istiyorum. Ne yapmalı ? Nasıl yapmalı ?

Aynen ben yapıyorum ama bir türlü merakım olmuyor geometriye.Cebirkısmından (Bizim değişimizle) bu yıl ortalamam 99 du Geometri 85 yani düşün bir insan cebiri bu kadar severde geometriyi nasıl sevmez D:

Matematiksel tüm ilimlerde aşırı bir meraka ihtiyac gerek öbür türlü hakkaten olmuyor bir şeyler yapıp sevmemiz gerekiyor.Aslında geometri hayatta çoğu yerde karşımızda...

Grubu
    Üye
    İş
    AÖL Öğrencisi
    Ben aslında seviyo gibiyim . böyle dur bi çözeyim deyince eğer iyi günümdeysem yapabiliyorum. Fakat mutlaka iyi günümde olmam lazım. yoksa kesinlikle çözemiyorum. dershane sınavlarında 7 ya da 8 tane geometri soruluyordu sanırım. benim 3 netim anca çıkıyor
    -1 2³ ∑ ∏

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    O herkes te olur şöyle kafan rahat olcak , iyi de bir keyfin olcak , çok sıcak olmiyacak , çok soğukta olmiyacak Oturup çözcen

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    bu dizeler maniye benzemiş ..ey mtematik sen nelere kadirsin
    ”Bedenin kölesi olan hiç kimse özgür değildir..”

Seneca - De Finibus

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı sevvalea'den alıntı Mesajı göster
    Ben aslında seviyo gibiyim . böyle dur bi çözeyim deyince eğer iyi günümdeysem yapabiliyorum. Fakat mutlaka iyi günümde olmam lazım. yoksa kesinlikle çözemiyorum. dershane sınavlarında 7 ya da 8 tane geometri soruluyordu sanırım. benim 3 netim anca çıkıyor
    Ya bizim sınıfta bir çocuk vardı mesela adam matematikten 51 mi 52 mi ne almıştı ? Geometriden iyi alıyor ama cebirden batırıyor.Bende matematikten 99 - 95 alıyorum geometriden bir iyi yapamıyorum ama bence cebir geometriden farklı bir dal değil bence Cebiri yapan her şeyi yapar.Dur bakalım biraz Sevmeye çalışmalıyız ilk önce....

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Benim önereceğim taktik soru çözerken tükenmez kalem kullanmak, ama soruları farklı bir kağıda çözmelisin. Bu sayede konsantrasyonun artırılabileceğini düşünüyorum.
    İyi günler.
    Bilgi ve ego ters orantılıdır, bilgi arttıkça ego azalır. (Albert Einstein)

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı kcancelik'den alıntı Mesajı göster
    Benim önereceğim taktik soru çözerken tükenmez kalem kullanmak, ama soruları farklı bir kağıda çözmelisin. Bu sayede konsantrasyonun artırılabileceğini düşünüyorum.
    İyi günler.

Evet , :Böyle bir şeyi biliyordum.Dershanedeyken (İlkokulda) bir çocuk vardı zafer diye dediğini göre tükenmez kalem kullanıyorsa daha rahat görüyormuş doğru olabilir ama bizim için ilk gerekli olan geometriyi ders gibi görmiyeceğiz sınavdan iyi almak için çalışmayacağız.Hayatımızda önemli bir yer edinmeli , geometri de cebir de ki her şeyimizi planlı programlı sistematik bir şekilde yapalım yani ilk önce YA SEVCEZ YA SEVCEZ

Grubu
    Üye
    İş
    AÖL Öğrencisi
    O zaman napıyoruz ? Geometri çalışmadan önce oda sıcaklığını 21 Dereceye ayarlıyoruz. Güzel bir nefes egzersizinden sonra elimize bir tükenmez kalem alıp sorulara dalıyoruz. ?
    Soruların bana dalmaması dileğiylee Tavsiyeler için teşekkürler
    -1 2³ ∑ ∏

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Ağır ağır ilerliyorsun Geometri'de, diğer derslerdeki gibi "tak tak" çözülmüyor. (Zevki de orada hani) Eğer çok soru çözmekten zevk alan biri olup Geometri'de ağır ilerlemek seni sıkıyorsa sabır dilerim. Yok bununla ilgisi hiç yoksa, en basit kaynaktan başlayıp yine ilerlemeye devam. Geometri neti senin için büyük önem taşıyor, ama 1 sene iyi bir zaman.

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları