Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite

Ders Programı

Hocalarim ve tecrubeli ogrenci arkadaslarim.
    Ben bir calisma programi yaparken mat-1:50 soru mat-2 ;50 biyo:80 kimya 60 geometri 50 soru gibi bu sekilde gunde her dersi calistigimda mi yoksa mesela bir gun mat 100 soru biyoloji 80 kimya 80 gibi daha az ders ama bir dersden daha fazla soru ayarladigimda mi daha yararli olur. ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    çok soru çözmek farklı tip çözersen işe yarar zaten bunuda elli soru çözsen buabilirsin benzer soruları atla ***** bence 1.nci program en ideali bu benim görüşüm uygulamak sana kalmış

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    kişiden kişiye değişir bence ben hayatta öyle koşullandırarak kendimi bi şey anlamam.kafama göre çözerim yani.tabi dediğim gibi herkesn farklı

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Arkadaslar yine de tesekkurler ancak yukarda da altini cizdigim gibi sinava girmis veya bu yil girecek arkadaslar ve hocalarim cevap verirse iyi olur.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Sayısını bilmem ama günlük birden fazla dersi planlaman güzel.
    Bir dersi uzun süre çalışmak beyni daha çok yoruyor bence.
    Bazen dersler, birbirleri için dinlendirici görevi görebiliyor.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Oncelikle vakit ayirdiginiz icin tesekkur ederim hocam.
    Bu hafta toplam 1400 soru cozmem gerekiyor bu da gunluk en az 200 soru yapiyor. Ben de sizin dediginiz gibi gunde sadece en fazla 2 ders calismak istemiyorum ama acaba gunluk dedigim gibi 4-5 dersi 50 soru seklinde ayarlasam konu butunlugu bozulur mu acaba diye tereddute dustum. Gecen hafta 1500 soruydu sınır .dengeli bir dagilim yapamamistim gecen hafta plansiz oldugu icin duzenli olmadi ben de bundan ders cikararak bu 2 program arasinda kaldim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Rica ederim canım.
    Plan konusunda kimseye akıl vermeyi sevmem. Herkesin planı kendinedir. Hiç kimse, başkasının planına uyamaz.
    Herkes içinde bulunduğu durumu gözönüne alarak plan yapmalı. Ev şartları, okul - dershane durumu. Ders çalışmaya ayırabileceği süre ve gün içindeki zaman aralığı. Bir de, kendi azmi, kapasitesi vb. şeyler. Bunların hepsi önemli.
    Kimi, günde 3 saat çalışabilirim der, kimi 10 saat.
    Kimi, günlük 3 saat uykuyla ayakta dururum der, kimi ben 8saat uyumadan kendime gelemem der. sonuçta 1 gün 24 saat. Bütün planı 24 saat için yapıyorsun.
    Plan konusunda öğrenciye verdiğim tek öğüt şudur :
    Asla uyamayacağın plan yapma.
    Benim plan yaparken ve uygularken kullandığım taktik şuydu :
    Ben soru bazında değil sayfa bazında çalışıyordum. Örneğin günlük ortalama 15 sayfa çalışacak zamanım varsa, ben günde 10 sayfa çalışıcam diyordum. Ama ortalamamı 10 sayfanın altına düşürmüyordum. Bunu prensip edinmiştim. Hatta şöyle yapıyordum. Örneğin ilk gün 10 sayfa demişsem biraz zorlayıp, 12 sayfa çalışıyordum, 2. gün için 2 sayfa opsiyon bırakıyordum kendime. Diğer günler de 10 gün çalışıp o iki sayfalık çalışmama hakkımı elimde tutuyordum. Bu da beni motive ediyordu.
    işte bunun gibi.

Bu arada ,
    bu yıl sınava hazırlanacağın için foruma az gireceğini duydum.
    Bu zamana kadar forumdakilere çok yardımın dokundu. Bundan sonra yardım isteme hakkı senin.
    Kafana göre takıl. Sıkıştığın yerde, biz burdayız. Elimizden geldiğince yardım ederiz.
    İyi çalışmalar diliyorum sana.

Yakınımda olsaydın, sınava ben ***ürürdüm seni

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Teşekkür ederim hocam. Kendime göre verimli olan bir program yaptım. Umarım başarılı olur.
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!