Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    12. sınıf

sınavlar

polis meslek yüksek okullarına nasıl başvuru oluyor??önce ygs de işaretleyip belli bir puanı geçip sonra lys sonuçlarının ortalamasıyla mı alıyor??yoksa sonra ayrı bir sınav yapıp mı tam alıyor??polis akademisi de mi aynı???askeri liseler için de mi önce bir başvuru sonra ayrı bir sınav mı olunuyor???ve hava deniz kara bunlar fark ediyor mu??bu konularda bilgilendirir misiniz )ve harp okulları ya da polis okullarında kaç puan ile giriliyor?_??

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Hazır konu açılmışken ben de küçük bir soru sorayım fırsattan istifade. Polis Akademisine girmek için 18 yaşını doldurmak şart mı acaba?
    ...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Bu arada bildiklerimi yazayım.

Polis meslek yüksek okulu için YGS den 180 puanı geçmen gerek diye biliyorum. (Bu durum şehit ve polis çocukları için 140 idi sanırsam.)

Daha sonra seni yazılı sınava alıyorlar çoğu matematik olan bir sınav. Daha sonra mülakat ve fiziki yeterlilik sınavı.

Polis akademisi için LYS puan türlerininin birinden en az 350 ham puan alman gerek. (Önceki yıllarda bu 375 miymiş neymiş.)
    ...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Askeri Liseler için de Hava, Deniz, Kara fark ediyor. Hava Kuvvetleri en yüksek puanla alıyor, ikinci sırada Deniz Kuvvetleri var, en düşük puan ile alan ise Kara Kuvvetleri

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Askeri liselere giriş için ALS sınavı yapılıyor sorular ortalama bir sbs seviyesinde oluyor.Zaten önemli olan bu sınavı geçmek değil (Sayısal ve inkilap ağırlıklı bir sınav) , bana sorarsanız girdin mi diye , denemedim bile ALS'yi geçmek zor değil , önemli olan mülakat , hem spor vs.yapcaksın hep , dayanıklı olcaksın , hem de uyanık olacaksın bazen saçma sapan sorular bile soruyorlarmış.

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59983/h/als.pdf

Matematik sorularına bakarsan , full yapılacak türden o derece yani ama sosyal var ya o bitiriyor işte

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Burada Kara Harp Okulunun geçen senenin kayıt şartları ile ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsin.

Buradan da Polis Akademisi ile ilgili bilgilere ulaşabilirsin.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!