1. #1

  Grubu
  Üye
  İş
  9. sınıf

  Fikir Xp Nin Püf Noktaları (Hızlı Ve Virüs Geçirmez Bir Pc)

  Registere uygulayacağınız komutlarıyla WİN XP hem hızına hız katacak ve Kurşun geçirmez bir Window olacak Bu komutların hepsini ben denedim ve bir çok fark gördüm .
  BU KOMUTLARI yazmadan önce XP OLANLAR İÇİN(BAŞLAT+PROGRAMLAR+DONATILAR+SİSTEMARAÇL ARI+Sİ STEM GERİ YÜKLEME YE GELİP GERİ YÜKLEME NOKTASI OLUŞTURUN HER İHTİMALE KARŞI YANLIŞ YAZARSANIZ DİYE VEYA WİNDOWSUNUS KABULLENMEZSE BURDAN XP ESKİ HALİNE GETİREBİLİRSİNZ.)BAŞLIYORUM:
  Nedir şu Kayıt Defteri (Registry) dedikleri?

  Kayıt defteri, windows'ta bulunan neredeyse her türlü ayar bilgisinin tutulduğu, binlerce kayıt içeren bir bilgi deposudur. Bilgisayarınızda prgramların pencerelerinin yeri, sistemi son açtığınız tarih, en son hangi işlemleri yapmışsınız, photosopta en son hangi 5 dökümanı açmışsınız... (aşırı fazla çoğaltılabilir) gibi ayarların saklandığı bu kayıt, bir program tarafından yönetilir. İşte bu programa Kayıt Defteri, İng : Regedit denir. Çok basit olan bu program windowsun içerisinde saklıdır.
  Kayıt defteri programını açmak için;
  Başlat » Çalıştır yolunun izleyerek "Çalıştır" penceresiniz açalım
  "regedit" yazıp OK diyelim. Böylece Kayıt Defterini açmış olacağız.
  Şimdi geçelim az ama öz olan şu değişikliklere
  Kullanımı geçmiş DLL'ler...
  Bir programı açtığınızda o program sistemin ön belleğine kullanacağı DLL dosyalarını yükler. Program kapatıldığında o DLL dosyaları silinmez. Çünkü aynı oturum boyunca o program bir daha kullanılacak olursa daha hızlı yüklemek ve daha hızlı çalışmak içindir. Ancak 10-15 program açmaya kalktığınızda sistemin önbelleği daha önce açtığınız ve kullanmadığınız programların DLL dosyaları bir de üstüne o anda açık olan programların DLL dosyaları ile dolmuş olacaktır. Böylece bilgisayarda çalışırken gözden kaçmayacak bir performans düşüşü olacaktır.
  Kayıt defterinde yapacağımız küçük bir değişiklik ile programlar kapanırken kullandığı DLL dosyalarını otomatik olarak sildireceğiz. Bunu yaptıktan sonra sistem uzun süre açık kalsa bile çok yorulmayacaktır. Ancak programlar her açılışta çok kısa bir süre de olsa geç açılacaktır. İşte bu noktada sizin için bir programı çabuk açmak mı? yoksa sistemi daha uzun süre mi kullanmak? soruları arasında bir seçimle karşılaşacaksınız
  Kayıt defterinde
  "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows \Cur rentVersion\Explorer" adresine gidin.
  Boş bir alanda sağ tıkla***** Yeni » Dize Değeri yoluna tıkla***** yeni bir dize yaratın. Adını "AlwaysUnloadDLL" koyun.
  Daha sonra bu değere iki kez tıkla***** değerini 1 olarak girin.
  Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda bu ayar uygulanmaya başlanacaktır. 3-5 saatlik bir çalışma sırasında bu ayarın farkına umarım varacaksınız.

  Yanıt vermeyen uygulamalara balyoz darbesi!
  Windowsta bir program yanıt vermediği zaman ekrana bir pencere çıkar ve Sonlandır butonu olan ve 20 saniye geri sayan bir trackbar çıkar. Sonlandır dediğinizde program kapanır. Siz Sonlandır demesenizde program artık sadece ölü bir ağırlıktır, Yüksek ihtimal ikinci pencerede kapatacaksınız İşte bu olayı otomatikleştirmek ve size sormadan yanıt vermeyen programları öldürmek için;
  "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" adresine gidin. Listenin üst kısımlarında bulunan "AutoEndTasks" adlı anahtarı açın ve değerini 1 yapın.
  Bundan sonra o Sonlandır penceresini görmeyeceksiniz.
  Sonlandır penceresinin çıkmasını bile beklemeyin!
  Bir önceki ayarı yapmış olsanız bile bilgisayar programların sonlandırılma görevini verene kadar belli bir süre programın yanıt vermesini bekler yani bozuk bir oyunun setup'ında bir yerde takılıyorsa biz bu oyunun bozuk olduğunu o takıldığı yerde bayaaa bi bekledikten sonra anlarız İşte bu anlama süremiz windowsta da bu olaya denk gelen şey geçerli olarak 20 saniyedir. Bu süreyi kısaltmak için;
  "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Contr ol" adresine gidin.
  "WaitToKillServiceTimeout" adlı anahtarın değeri 20000 iken siz bunu 4000 yapın böylece programların suxlayıp suxlamadıklarını 20 saniye yerine 4 saniyede algılatıp otomatikmen öldürtmüş olacağız. Ancak bundan sonra açılırken veya birşeyler yapmaya kalktığınızda kendiliğinden kapanmış gibi görünen olaylar yaşayabilirsiniz.

  Menülerin açılması için beklememek
  Başlat menüsünde programların içinde program grupları arasında dolaşırken bir grubun üstüne geldiğinizde açılması için 0,4 saniye beklemeniz gerekir. Bu bekleme süresini 0 yaparak menüleri açarken zbank zbank diye açılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için;
  "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" adresine gidin.  Listeden "MenuShowDelay" anahtarının değeri 400 iken 0 yapın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda Programlardaki grupları hızlıca açıp kapatabilirsiniz.

  -----------------------------------------------------------------------------
  ÇELİK YELEK Windows____XP________________

  Herkes cok güvenli bir Bilgisayari rahatca islem yapabilmek icin kullanmak ister.
  Artik Windows,u da "kursun gecirmez" sekilde yapmak mümkün. Regedit dosyasinda bir kac islem yapilacak sadece.
  Baslat /Calistir/regedit

  Hedef Dosyasi :

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic e\Tcpip\Parameters

  Buraya 7 adet "DWORD-Wert" ekliyecegiz.

  1. TcpMaxDataRetransmission adinda ve degeri 2 olacak.
  2. SynAttackProtect adinda ve degeri 2 olacak.
  3. TcpMaxHalfOpen adinda ve degeri 100 olacak.
  4. TcpMaxHalfOpenRetried adinda ve degeri 80 olacak.
  5. EnableDeadGWDetect adinda ve degeri 0 olacak.
  6. EnablePMTUDiscovery adinda ve degeri 0 olacak
  7. KeepAliveTime adinda ve degeri 300000 olacak

  Bu islemler yapildikdan sonra saglam bir Windows a sahib olacaksiniz.  Alıntıdır

 2. #2

  Grubu
  Üye
  İş
  9. sınıf
  Alıntıdır

 3. #3

  Grubu
  Üye
  İş
  Matematik Öğretmeni
  En iyi xp, katkısız olarak kurulmuş yalın hâlidir. Kurcalanmış bir işletim sistemi illa ki bir gün sorun çıkaracaktır, hatta o gün şirinleri görmek yerine, teknik servisi görebilirsiniz

  Ayrıca bilmeyenler için önemli bir husus: XP service pack 3 hariç, diğer eski sürümlere destek Microsoft tarafından kesilmiştir. Xp service pack 3 desteği ise, 2014 yılında bitecektir.
  Epsilon kadar yakınım sana

  Soru sormayan öğrenci başarılı olamaz...


 

 1. Bu yazıyı beğenerek
  destek
  verebilirsiniz

  Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!

Benzer konular

 1. Hızlı okuma kursları?
  svsmumcu26 bu konuyu Sohbet forumunda açtı
  Cevap: 6
  Son mesaj : 23 Haz 2014, 18:18
 2. Hızlı Dünya Turu
  Serkan bu konuyu Eğlence forumunda açtı
  Cevap: 4
  Son mesaj : 02 Şub 2013, 20:00
 3. hızlı çarpım
  3.141592653589 bu konuyu Matematik Formülleri forumunda açtı
  Cevap: 0
  Son mesaj : 21 Ağu 2011, 00:39
 4. HIZLI OKUMA - Anlayarak Hizli Okuma - MEGA HAFIZA
  MatematikciFM bu konuyu Sohbet forumunda açtı
  Cevap: 7
  Son mesaj : 11 May 2011, 19:59
 5. hızlı çarpma
  3.141592653589 bu konuyu Özel matematik soruları forumunda açtı
  Cevap: 17
  Son mesaj : 06 Şub 2011, 01:15
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları