Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni

Amatör Hesap Makinesi

Aklınıza gelen bir sayının asal olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Ya da bir sayının herhangi bir tabandaki karşılığını mı öğrenmek istiyorsunuz? Herhangi bir tabanda yazılmış bir sayının onluk tabandaki karşılığına mı ihtiyacınız var? Bunları yapabileceğiniz, ayrıca, permütasyon, kombinasyon, EBOB, EKOK, hesaplarını da yapabilen basit bir hesap makinesi
    Burada.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    hocam ellerinize sağlık çok hoşuma gitti, acaba bu programı internet olmayan bir ortamda kullabilmemizin bir yolu var mı? sadece site üzerinden mi çalışıyor?

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Fikri hocam elinize sağlık. Fonksiyonel olmuş. İsterseniz bu konuyu matematik arşivi forumunda en üste sabitleyeyim. matematik arşivi forumuna giren herhes gördün. paradoks12, gerekli dosyaları indirip pcnizde kullanabilirsiniz. Fikri hocam izin verirse ben oradan alıp pcde çalışacak şekilde sana gönderirim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Beğendiğinize sevindim. Umarım bir işe yarar. Sayın Admin, dosyaları pc de çalışacak şekle nasıl getireceğinizi anlamadım. O kodlar asp kodları. Pc için programı yeniden yazmak gerekiyor. Bir fırsat bulursam, bu makineyi, ve diğer bazı matematiksel işlemleri excel macrosuyla da yapıp buradan yayınlamayı düşünüyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    şimdiden teşekkür ederim, bu güzel çalışmanın arşivimde bulunması iyi olur, sonuçta her yerden internete girme imkanımız olmuyor

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Hocam, Asp içinde olabilir ama hesaplama işini sayfa yenilemeden yaptığı için bu işi tarayıcı üzerinden yapıyor demektir.Yani sayıları girdiğimizde hesapla dediğimizde sayfa yenilenip işlem yapıyorsa farklı asp dosyları kullanmış olurdu. O zaman alamazdım. Ama şu an sadece indirdiği sayfa üzerinde javascript ile hesaplama yapıyor. İsterseniz pcde tarayıcınızla offline çalışır halini gönderebilirim. Burada, burada ve buradakide aynı şekilde js ile çalışır.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Ben yapılabileceğini bilmiyordum. Eğer yapabilirseniz memnun olurum. Ben de zamandan tasarruf etmiş olurum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    sayın admin, düzenleyebildiniz mi acaba? arada kaynayıp gitmesin

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Hocam buyrun ayarladım. İnternet olmadan çalışır hali. İçindeki hiç bir dosyayın silmeyiniz. İçindeki başlat.html yi tıkladığınızda internet explorer ile açılacaktır. Trarayıcının üzerinde activex denetimi uyarısı çıkacaktır. Onu onayladığınızda kullanıma hazırdır.
    Ayrıca önemli not: hesap makinesini sadece internet explorer ile çalıştırınız. Diğer tarayıcılarda da site üzerinde çalışmıyordu. Pcnizde de diğer tarayıcılarla çalışmaz.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Teşekkürler öğretmenim.Ama ben yine de pratik yapma açısından fırsat bulduğumda bunu macrolarla tekrar yazıcam.

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!