Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    10. sınıf

Sponsorlu Bağlantılar

Moment ve Denge

ilk 2 soruda kalem bile oynatamadım
    Çok karışık geldi

Şimdiden çözenlere teşekkür ederim
    Yine de bütün umudunuzu yitirmeyin. Yarının ne getireceği bilinmez. Güneşin doğusu genelde bir şeyler nasihat eder

Statü
    Grubu
    Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni

Sponsorlu Bağlantılar

ben matematikçiyim ama 1. soruya yorum yapayım yukarı doğru 2 kuvvet aşağı doğru kuvvet olduğundan hızda v ye v/2 olacaktır denge bozulmadığından m desteğinin tepkiside değişmez.
    Ne matematik nede rehberlik . Her ikiside olmadan eğitim olmaz.Herşey matematik için
    Matematik Desteği--->> www.matematikpiri.com

Statü
    Grubu
    Üye
    İş
    Diğer

Sponsorlu Bağlantılar

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    mustafa bunlardamı final ben finali iğnceledim böyle soruları yok
    Taş kırılır ,Tunç erir.Ama Türklük ebedidir.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Biyomedikal Mühendisliği

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    12- Burada da dikkat edilmesi gereken nokta cubukların birbirine değdikleri noktada birbirlerine uyguladıkları tepki kuvvetidir. Tepki kuvvetine X diyelim. İlk önce yukarıdaki çubukt...a M noktasına göre moment alırsak T= X ve yine yukarıdaki çubukta bu sefer çubukların değme noktasına göre moment alırsak 2T= M olduğunu açıkça görürüz. Aşağıdaki çubukta ise yere göre moment alırsak 2T= N+ X bu da 2T= N+ T e eşitir X değeri T e eşit olduğundan. O zamn N= T'dir. M= 2T ve N= T olduğundan M/N= 2 buluruz.

4-Şöyle ki; İp esnemiyor önemli nokta bu. Şimdi, ilk önce çocuğa göre moment alırsak denklem T+F= N olur. Desteğe göre ...moment alırsak denklem T+F=( Çocuğun ağırlığı.birim bölme) Eğer çocuk ok yönünde hareket ederse momenti büyür dolayısıyla tepki kuvveti N de büyür. Çünkü dikkat edilirse eşitliklerde her ikisi de aynı tarafta. Önemli nokta ise ipin esnememesin de yani kuvvet artarsa ip etki altına girdiği zor(kuvvet)a tepki göstererek kopma olacak. Bu nedenle T ' de artma olacak ve belli bir süre sonra ip esneme özelliğine sahip olmadığından kopma sınırında olduğu kabul edilerek herhangi bir kuvvet artışında ipte kopma gözlenecek. Fakat F de değişme olmaz ki F artmadan ip çoktan kopmuş olacaktır. Çünkü zaten ip esnek olmadığından ötürü kopma sınırındadır hafif bir değişimde T artarak ip kopar. Yani T ve N artar F değişmez.
    Taş kırılır ,Tunç erir.Ama Türklük ebedidir.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Biyomedikal Mühendisliği

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    10. sınıf
    Uğraşan herkeze Teşekkürler
    Yine de bütün umudunuzu yitirmeyin. Yarının ne getireceği bilinmez. Güneşin doğusu genelde bir şeyler nasihat eder

• Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!