Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    oooh süper. Fizikcimizde var artık. Deymeyin keyfimize.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    şöyle bir çıkarımda bulunabilir miyiz Hocam A ve B noktalarından çıkan akımların hepsi birbirine eşit midir ? ve C noktasındaki farklılık B den farklı bir kola gitmesinden mi kaynaklanır ?
    Ne demek istediğini tam olarak anlayamadım? Ama eğer bu kurallar daha da genelleştirilebilir mi gibi bir şeyse söylemek istediğin, bunlar en genel kurallardır. Ama biraz daha açıklarsan tartışabiliriz.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    A noktası: i1-i2-i3=0

B noktası: i3-i4-i5=0

C noktası: i2+i4-i6=0
    hocam A noktasında farkları sıfır olduğu için akımlar eşittir yani bir koldan ayrılan akımlar eşit mi olur

B noktası da aynı fakat C noktasında i1+i4-i6=0 denmiş bunun sebebi nedir ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    hocam A noktasında farkları sıfır olduğu için akımlar eşittir yani bir koldan ayrılan akımlar eşit mi olur
    Bir düğüm noktasına gelen ve giden akımlar eşittir. Giden akımlar birbirine eşit değildir. Yani bir kola 3A diğer kola 8A akım gidebilir.

B noktası da aynı fakat C noktasında i1+i4-i6=0 denmiş bunun sebebi nedir ?
    Bu sorun beni düşündürdü, şu anlamda ki düğüm noktalarına dair denklemlerin nasıl kurulduğuna pek emin değilsin sanırım?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Bir düğüm noktasına gelen ve giden akımlar eşittir. Giden akımlar birbirine eşit değildir. Yani bir kola 3A diğer kola 8A akım gidebilir.
    Şimdi anladım ilk başta biraz kafam karışmıştı C noktası kısmında ama şimdi anladım teşekkürler hocam benim bu konuda biraz eksiğim var acilen bu eksiğimi kapatmam lazım

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Düğüm noktasına gelen akımları +, giden akımları - işaretle gösteriyoruz (tam tersini de yapabiliriz ama bütün devrede aynı anlayışı uygulamak şartıyla).

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!