Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf

sketch Toy Uygulamasına ilişkin açıklama

Arkadaşlar,

Neden bilmiyorum son zamanlarda "sketch toy" isimli uygulama forumumuzda son derece kullanılır oldu hemen hemen her konuya bu uygulamayla cevap veriliyor.

Bu uygulamayı yürüten sitenin birkaç "ay-gün-yıl" sonra kapanıp kapanmayacağı konusunda hiçbir fikrimiz yok.

Forumda Geometri harici ve "zorunluluk harici" konulara resimle cevap vermeyin dememiz de bu nedendir , bu resim upload uygulamasını yürüten siteler de gün gelir kapanabilir.

Forumumuz çok büyük bir arşive sahip,20.000'e yakın konu var ve her konuda çözümler var bazen arama motorundan anlamadığımız konuyla ilgili daha önce çözülmüş sorulara bakıyoruz.

Bu uygulamanın silinmesi veya bozulması halinde yüzlerce çözümün bir anda kaybolması arşivimiz açısından son derece zararlı olacaktır.

Bu nedenle tıpkı "resimle soru eklemek" gibi "sketch toy" isimli uygulamayla soru cevaplamanın veya eklemenin sakıncalı olduğunu düşünüyor,

Zorunluluk harici cevaplarınızı hiçbir şekilde sorun oluşturmayacak "yazı editörümüzle" cevaplamanızı rica ediyorum.

-Uygulamayla soru çözme ve sormaya ilişkin açıklama sonrasında soru çözmeye devam eden arkadaşlara ceza puanı verilecektir.

Örnek Link.
    https://www.matematiktutkusu.com/for...tml#post130654 (Karmaşık Sayılar Soruları)

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    bir de şu var. bir çok kişi iyi kullandığını sanıp işlem yapıyor ve okunmuyor. anlaşılmıyor. verdiğin linkte te aynı sorun var.

diyecekler ki sende kullanıyorsun. o gruba sesleniyorum;
    (sanırım) sketch buraya getiren benim. benden önce kullanan var mıydı bilmiyorum ama ben bunu sadece geometri sorularında kullandım. ve editör kullanmayı bilmediğim zamanlarda matematik içinde kullandım fakat o da okunulmayacak kadar karışık ise cevab vermezdim.
    Kara karı, kuru karı, keçi eti, durgun at
    mazarratü'l mazarratü'l mazarratü'l mazarrat
    Beyaz karı, şişman karı, kuzu eti, yürük at
    fâidâtü'l fâidâtü'l fâidâdü'l fâidât.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Hayır anlamadığım,yazıyla yazmak daha kolay ya o ne öyle uzun uzun mouse ile yazıp duruyorlar çok karışık.
    Ayrıca dediğim gibi bozulabilir de o zaman yüzlerce çözülmüş veya çözülecek soruların cevapları boşuna gitmiş olacak.
    Erken teşhis hayat kurtarır diyerek biz bu uygulamayı kullanmayalım forum arşivimizi tehlikeye atmayalım hiç.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Klavye ile yazı yazma hızım, kalem ile yazı yazma hızımdan kat kat fazladır

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!