Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf

Daha iyi bir MatematikTutkusu.com İçin...

Değerli Forumdaşlarım,

İnternette matematik üzerine bir araştırma yaptığınızda en önlerde bizim forumumuz yer alıyor.Keza üye sayımız da aynı şekilde artıyor ve forumumuzun öğretim çevresinde beğenisi yüksek.Takdir ediliyoruz.

Peki Daha iyi bir MatematikTutkusu.com için neler yapılmalıdır? Sizin forumumuzda görmek istediğiniz herhangi bir uygulama-değişiklik var mıdır? Aynı şekilde şikayetleriniz nelerdir?

Bunlar MT'nin geleceği açısından fevkalade önemli hususlar.Sizlerin de yorumlarınızı merak ediyorum doğrusu.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Bir üyecanımızdan

"Haftalık YGS deneme sınavı (Bu online olacak haliyle daha sonra cevapları üyeler bildirecek ve sıralamalı sonuç listesi çıkacak) Sıralama biraz sıkıntı olursa da haftalık YGS denemesi yapılmalı ve 2-3 güne çözümleri ile birlikte eklenmeli. Soru bulmak sıkıntı olmaz, bizler yardımcı oluruz."

Siz ne diyorsunuz bu fikre?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    ben etkinlik için şunu öneririm her ay belirli kişi veya kişilerce mat-geo kaliteli sorulardan oluşan bir yarışma yapılmalı ve sonuçlar 3 gün sonra açıklanmalı.hem foruma bir hava katmış olunur hem de geliştirici bir etkinlik olur.Mesela 11.sınıf için 2 kişi gönüllü seçilsin (her ay) 5 soru biri diğeri 5 soru hazırlasın ama bu sorular zorlayıcı olmalı.
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı matsever63'den alıntı Mesajı göster
    ben etkinlik için şunu öneririm her ay belirli kişi veya kişilerce mat-geo kaliteli sorulardan oluşan bir yarışma yapılmalı ve sonuçlar 3 gün sonra açıklanmalı.hem foruma bir hava katmış olunur hem de geliştirici bir etkinlik olur.Mesela 11.sınıf için 2 kişi gönüllü seçilsin (her ay) 5 soru biri diğeri 5 soru hazırlasın ama bu sorular zorlayıcı olmalı.
    Güzel fikir.
    Furkanın da dediği gibi aslında.
    Peki bu yarışma eş zamanlı mı yapılmalı? Mesela birisi akşam birisi gündüz çözerse girip çıkanlar olacaktır ve hile artacaktır diye düşünüyorum.
    Buna nasıl bir çözüm getirilmeli? Saat 1'de online olarak mı yapılmalı yani.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    evet, belirli bir saat verilmeli mesela 10 soru için 20 dakika bilgisayardan yazma zaman aldığı için 20 dkka
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Güzel bir fikir.Kayıta alındı

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı matsever63'den alıntı Mesajı göster
    evet, belirli bir saat verilmeli mesela 10 soru için 20 dakika bilgisayardan yazma zaman aldığı için 20 dkka
    Çözümlü 10 soruya 20 dakika mümkün değil yetmez Çözümlü 5 soruyu yarım saatte yazdığımı bilirim

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    belirli saat değil. çözümler moderatörlere veya bizim göremeyeceğimiz bir yere gönderilsin. sorular orta derecede olacağına zor olsun. süre de 1 gün olsun.

soru kim yapmış görelim. mesela 1.sorunun çözümünü 5 kişi yapmış ise isimleri o sorunun altına yazılsın.

bir güzellikte şöyle olsun. en kısa çözümü kim yaparsa onun çözümü yazılsın.
    Kara karı, kuru karı, keçi eti, durgun at
    mazarratü'l mazarratü'l mazarratü'l mazarrat
    Beyaz karı, şişman karı, kuzu eti, yürük at
    fâidâtü'l fâidâtü'l fâidâdü'l fâidât.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    bir de bir kaç kişi konuları tamamlasın. bir çok konu anlatılmış ama yine de bir çok konu boşta.
    şahsen kendim bulamadığım konuyu başka siteden öğrenmek zorunda kalmıştım.
    Kara karı, kuru karı, keçi eti, durgun at
    mazarratü'l mazarratü'l mazarratü'l mazarrat
    Beyaz karı, şişman karı, kuzu eti, yürük at
    fâidâtü'l fâidâtü'l fâidâdü'l fâidât.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!