Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    I love GATA umarım gelir gelmesede can sağlığı

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    geçmiş olsun.
    spor için bol bol protein al. enazından hergün 1 yumurta ye.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    yumurta 1 değil 3 de yiyorum haşlanmış iştahım iyi

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    gençler neler oluyor sizlere ya! aman dikkat edin.
    "gençken bilseydim; yaşlanınca yapabilseydim" derler bizim köyde
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    göz,omurga ve ruh sağlığımı bozdu ÖSYM

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    bu dünyada önce senin sağlığın önemli. (bu konuda bencilce davranacaksın.)
    çünkü dünyada hiçbir insan hastayken (hastalık hastası hariç) mutlu olamaz.
    lise mezunu mutlu olan bir çok insan var.

ben bekarken kendi sıralamam söyleydi:

1-namusum,ahlakım, edebim.vb
    2-kendi sağlığım
    3-işim ve maddi durumum.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Vay be Hocam. Yaş 39 dante gibi ortasındasınız ömrün.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Vay be Hocam. Yaş 39 dante gibi ortasındasınız ömrün.
    maçın 39. yılında insanoğlu ortasını yaptı. bi kafa. GOOOOOOOOOOL !! ağlamak istiyorum sayın seyirciler Tirbünler ayakda! insanoğlu:1 şeytan:0 Amaaa amaa bi dakika. yan hakem bayrağını kaldırdı. ofsayt diyor sıfır sıfırlık skor devam ediyor dünya stadyumunda. Bu maçın sonucunda herşey değişecek; kupaya giden bu son maçda insanoğlunun en az 1 gol atması şart!
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    süreklilik ve dinlenmek.. bende en fazla 20 çekiyorum,nizami olarak 10u geçmiyor
    baklavalar çıktı valla
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı korkmazserkan'den alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar barfiks çekmek için öneriler verebilirmisiniz 4-5 tane anca barfiks çekebiliyorum sporla ilgilenen varsa bir yardımcı olsun
    Düz şekilde bir demire asılarak barfiks çekiyorsan,en basitinden iki çeşiti vardır..Bunun dışında tutunma yerlerinin belirli açılarla değiştirilmiş olduğu asılma aletleri de vardır,spor salonlarında bulunur genelde..

Barfiks genel olarak omuz,sırt,kol kaslarını çalıştırır..Barfiks pozisyonuna göre daha çok çalıştırılan bölgeler değişebilir..
    Önümüzdeki demire avuç içlerimiz önümüze bakacak şekilde asılıp yükselmeye çalışırsak,bu pozisyonda omuz ve sırt kaslarımız kollardan daha fazla rol alır..Avuç içlerimiz bize bakacak şekilde asıldığımızda ise,kolumuzun pazu denilen kısımları omuz ve sırt kaslarından daha fazla çalışır..
    Yükselirken bacaklarımızı da karnımıza doğru çekersek,bu sefer karın kaslarımızı da çalıştırmış oluruz bu üç bölgeyle beraber..
    Bir kolun düz diğerinin ters olduğu barfiksler biraz ileri seviyedir,ayrıca pek gerekli de değildir bildiğim kadarıyla..

Barfiks çekerken,doğru yapmak çok önemli..İki kola aynı yük bindirilmeli,bir tarafla yükselmeye çalışılırsa sakatlanmalar olabilir..
    Ayrıca iki kolla en fazla 3 yapılıyorsa,4 yapmak için diğer kola fazla yüklenmek anlamsızdır..Dahası bu kas sisteminin görünüşünü de bozar ileride..Sonrasında çene demire kadar yükselmiyorsa,bu bir tekrar bile sayılmaz..Çok önemli bir ayrıntı da barfiks çekerken nefesi içinde tutmaman..Barfiks demirine asıldığında,nefes alıp yukarı çıkarken yavaş yavaş nefesini vermelisin..Tam çene demire geldiğinde nefesin bitmiş olacak,aşağıya inerken nefes alıyorsun sonra çıkarken tekrar veriyorsun..

4 az bir tekrar sayısı değil bana göre..Özellikle yeni başlanmışsa iyi bile sayılır..Birer gün arayla şöyle bir yol izleyebilirsin..
    4 barfiks,ardından 30-45 saniye dinlen..Sonra tekrar 4,olmazsa 3,tekrar 30-45 saniye dinlen..Bu şekilde 4-5 set yap..
    Spor bitti,şimdi yarın spor yok..1 gün ara vermezsen kasların yırtılmaktan,düzelecek vakit bulamaz..Bu 1 gün arayı düzenli ve protein ağırlıklı beslenmeye ayır..Ama bu düzeni bozma,bozarsan bir anlamı kalmıyor çünkü..

Böyle bir çalışma düzeniyle 1 ay sonra çok rahat 10-15 barfiks çekiyor olacaksın..Biraz uzun bir öneri oldu ama,başkaları için de faydalı olur belki..Sonuçta maksat vücut sergilemek değil,sağlıklı olmak
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları