Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf

Yabancı Dİl ile ilgili

Gençler , ilk önce yaşadığım sorunu söyliyeyim İngilizcem yeterli düzey de iyi nefret ediyorum aslında ama baya baya konuşuyorum.Konuşuyorum ama kendi kendime konuşabiliyorum sorunda bu ya!.

Bir turistle felan konuşmaya başlarken acaip bir utangaçlık kaplıyor içimi , gerginleşiyorum.Sizde de var mı bu tür bir problem ?

Haftaya didime gitcez inşallah.Biraz pratik yapayım diyorum bir açılamadım yahu.Bu ne tür bir sıkıntı böyle açılamıyorum.

Ne yapmam lazım ? Varsa yorumu olan.

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Bende bu tür bir problem yok ama bir kaç öneride bulunayım..

Aynanın karşına geç kendi kendine soru sor cevapla.. yada kardeşin annen babanı(onların ingilizce bilmesine gerek yok) karşına al ona birşey anlat havadan sudan.. onlara karşı yapabiliyorum yabancılara karşı konusamıyorum dersen en iyi arkadaşını karşına al yada kız arkadaşını onlara birşeyler anlat(yalnız söyleyeyim onlar ingilizce bilmiyorsa bu konuşmadan sıkılırlar)..

Kız arkadaşından bir tokat yemek istemiyorsan önce durumu izzah et Arkadaşınla aranın bozulmasını istemem..

İyi Tatiller..

(Sendeki Sorun Pratik yapman gerek direk cevap vermen için..)
    Sanal dünyada çok şeyin varsa;
    Hayatta hiçbir şeyin yok demektir..

Matematikle ilgin yoksa;
    Ölmüşsün demektir.

Mantıkla işin yoksa;
    Kusra bakma zaten doğmamışsın demektir.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    hahah evde kendimde konuşabiliyorum
    Turistlerle sorun var ya benim sadece onları napcam D:

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Eğer ki.. İngilizce bilen bir arkadaşın dayın amcan varsa onlarla sürekli konuş..Eminim turistlerlede çok kolay konuşabileceksin..

Yok yine olmuyor diyosan..Turistlerle ne işin var kardeşim ya ?

Tavsiyem:TÜRKÇE BİLEN TURİSTLERLE TÜRKÇE KONUŞ EMİNİM KONUŞURSUN
    Sanal dünyada çok şeyin varsa;
    Hayatta hiçbir şeyin yok demektir..

Matematikle ilgin yoksa;
    Ölmüşsün demektir.

Mantıkla işin yoksa;
    Kusra bakma zaten doğmamışsın demektir.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı matmania'den alıntı Mesajı göster
    Eğer ki.. İngilizce bilen bir arkadaşın dayın amcan varsa onlarla sürekli konuş..Eminim turistlerlede çok kolay konuşabileceksin..

Yok yine olmuyor diyosan..Turistlerle ne işin var kardeşim ya ?

Tavsiyem:TÜRKÇE BİLEN TURİSTLERLE TÜRKÇE KONUŞ EMİNİM KONUŞURSUN
    Saol Çok moral verdin İnsan biraz gaz verir Dur bakalım 1 hafta sonra görcez ne ypcam

saw
    saw isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    ben nisan'da istanbul'a gitmiştim.orada ayasofya camii'nde turistle konuşalım dedik arkadaşlarla(4-5 kişiyiz) dediler tamam hepimiz konuşacaz diye.konuşma şöyle; (not:a benim;b turist)
    a-hi
    b-??(anlamadı )
    a-hello
    b-hi(sonunda )
    a-where did you come from?
    b-......(ülkeyi anlamadım ama bozuntuya vermedim )
    a-cool
    b-........(birşeyler sordu yine anlamadım (arkadaşlar tam bu noktada dağıldı tek kaldım))
    a-yes
    b-??(yüz ifadesini görecektiniz.ne sorduysa artık)
    a-have a nice visit.(ve kaçtım...)

not:kendine güvenin gelsin rezil olsan bile takma zaten bir kere görürsün o kişiyi

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı saw'den alıntı Mesajı göster
    ben nisan'da istanbul'a gitmiştim.orada ayasofya camii'nde turistle konuşalım dedik arkadaşlarla(4-5 kişiyiz) dediler tamam hepimiz konuşacaz diye.konuşma şöyle; (not:a benim;b turist)
    a-hi
    b-??(anlamadı )
    a-hello
    b-hi(sonunda )
    a-where did you come from?
    b-......(ülkeyi anlamadım ama bozuntuya vermedim )
    a-cool
    b-........(birşeyler sordu yine anlamadım (arkadaşlar tam bu noktada dağıldı tek kaldım))
    a-yes
    b-??(yüz ifadesini görecektiniz.ne sorduysa artık)
    a-have a nice visit.(ve kaçtım...)

not:kendine güvenin gelsin rezil olsan bile takma zaten bir kere görürsün o kişiyi
    Aa Teşekkürler yorumun için.Ben gittim geldim ve kırdım bile aynen dediğin gibi rezillikten korkmiyacaksın.Bir keresinde havuz kenarında sınıf arkadaşımla duruyorduk barda da bir iki çocuk vardı girdik yanlarına konuşmaya başladık birisi konuştu bay tam facebook adreslerini istedik diğeri hayır veremeyiz dedi.Kaldık öyle.Sonra titreme felan geldi , heyecanla karışık ama ertesi akşam gece saat 12miydi ne , bi adam yanımıza geldi işte nice to meet you nasıl söyleniyor felan dedi türkçe anlattık bizde Ama iyiki de konuşmuşum "ingilizcen süper dedi" bu da biraz özgüven kazandırdı bana artık utanmıyorum dicem o ki bir kere kırarsanız devamı geliyor. Teşekkürler yorum için

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Ha bi de sonra adamla baya içli dışlı olduk foto çektirdik facebook aldık.Bir sürü kişiyle tanışıp ekledim.İlk önce soğuk oluyorlar ama samimi olduğunu belli edersen baş tacı yapıyorlar sonralarında ise sırf konuşmak için yollarını değiştiriyorlardı.

saw
    saw isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Ha bi de sonra adamla baya içli dışlı olduk foto çektirdik facebook aldık.Bir sürü kişiyle tanışıp ekledim.İlk önce soğuk oluyorlar ama samimi olduğunu belli edersen baş tacı yapıyorlar sonralarında ise sırf konuşmak için yollarını değiştiriyorlardı.
    doğru yabancılar ilk başta soğuk oluyorlar.sonradan ısınıyorlar .

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı saw'den alıntı Mesajı göster
    doğru yabancılar ilk başta soğuk oluyorlar.sonradan ısınıyorlar .
    Hak veriyorum ama adam elin milletin de kimin ne tür bir karaktere sahip olduğunu nasılbilcek Hırsızı da var , katilide dimi

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!