Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf

soru Biz bunu görmedik

p^2 - p.x-q=0 denkleminin tam integralini elde ediniz.. dz=p.dx+q.dy burada z yi bulacagız.
    Bu ne 8.SINIF SORULARI DİYE GİRDİM BUNU BULDUM. ÜSTELİK EN ZOR SORULAR KISMINDA. BÖYLE BİRŞEY VAR MI?? DERSHANEDE Mİ ÖĞRETİYOLAR

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Yanlış bulmuşun https://www.matematiktutkusu.com/for...-integral.html (integral)
    soru burada sorulmuş, üstelik 12.sınıf konusu,dalga geçiyorsun heralde

Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf
    aaa ama ben bu siteden bulmadımmm kiii. Ben googleye yazdım 8.sınıf konuları diye. Bunlar çıktı. Verdiğin linkteki soruyla aynı soru evet.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Google bu soruyu aradığın zaman 2 site çıkıyor zaten birisi burası diğeride 8.sınıfla alakası yok

Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf
    Ben bu soruyu özellikle aramamıştım. 8.sınıf soruları diye girim çıktı. Sizin dediğiniz gibi soruyu kopyalayıp yapıştır yaptım ve dediğiniz gibi 2 tane site çıkmadı ???
    Şunlar çıktı: Bunu mu demek istediniz? p^x2 - p.x-q=0 denkleminin tam integralini elde ediniz.. dz=p.dx+q.dy burada z yi bulacagız.
    Arama Sonuçları

integral
    6 gönderi - 5 yazar - Son gönderi: 10 May
    1-p² - p.x-q=0 denkleminin tam integralini elde ediniz.. dz=p.dx+q.dy burada z yi bulacagız. 2- Sdx1/(x 5 +1) integralini hesaplayınız.
    http://www.matematiktutkusu.com/foru...-integral.html - Önbellek
    bu soruyu çözene çikolataI
    2 gönderi - 2 yazar - Son gönderi: 18 Oca 2009
    p^2 - p.x-q 0 denkleminin tam integralini elde ediniz.. dz p.dx+q.dy burada z yi bulacagız. Zor Matematik Soruları.
    Öğretmenler Forumu | Eğitim › ... › Zor Matematik Soruları - Önbellek
    Sevgili Fizik Bölümü Öğrencileri; Bildiğiniz Gibi Yeterlilik
    dz , z I 2 = ∫ z 2 dz integralini hesaplayınız. z − 2 = 1 kapalı eğrisi üzerinde ... (1 − x )y′′ − 2 xy ′ + p( p + 1)y = 0 diferansiyel denklemini Frobenius ... ortalama basıncını veren bağıntıları kullanarak 2 p= u 3 bağıntısını elde ediniz. ...... 1 d 2X 1 d 2Y + =0 X dx 2 Y dy 2 Burada birinci terim sadece x ...
    http://www.scribd.com/.../Sevgili-Fi...ibi-Yeterlilik - Önbellek - Benzer
    L3 de maksimal Riemann yüzeyleri [Maximal Riemann surfaces in L3]
    b) If H=0 and n=2, M is the Lorentzian catenoid or M belongs to a non-rotational ..... D ( z , ξ ) Haussdorf olduğundan π(D) de Haussdorfdur. p, q ∈ X olsun, p ve q ikisi ..... Herhangi bir f ( x, y )dx + g ( x, y )dy ifadesi r ( z, z )dz + s ( z , z )d z ..... Buradaki son integral C=R2 de yüzey integralidir. ...
    http://www.belgeler.com/.../l3-de-ma...surfaces-in-l3 - Önbellek
    [PDF]
    Shigley J.E.,Mechanical Engineering Design (First Metric Edition ...
    Dosya türü: PDF/Adobe Acrobat - HTML olarak görüntüle
    Şimdi yağ filminde dx, dy, dz boyutlarında bir elemanı göz önüne alalım (Şekil 12-8a) ve .... Q. 0. (h) u değeri Eşitlik (12-7)'de yerine koyulup ve integre edilerek ... P. N c r f c r. µ φ. 2. (12-10). Burada φ fonksiyonel bir ilişkiyi gösterir. ... değerlendirilebilir. yi bir performans elde etmek için tasarımcı ...
    makina.karaelmas.edu.tr/dersler/.../KAYMALI%20YATAKLAR.pdf
    [PDF]
    HİDRODİNAMİK'TE DOĞRUSAL OLMAYAN VORTEKS-SİLİNDİR ETKİLEŞİM MODELLERİ
    Dosya türü: PDF/Adobe Acrobat
    yazan: E MODELLERİ
    0 p sabit atmosferik basınca eşit olarak belirlenmiş olsun. (2.3) ve (2.5) den ... dy y. S dx x. S. ∂. ∂. +. ∂. ∂. +. ∂. ∂. =0. (2.15) dt dy y. S dt dx ..... /2. )(. (. = 1= β π α. (2.74) elde ederiz. Burada j m. Z = ...... Denklem (3.27)'i kullanarak, q-logaritmik fonksiyonla z q qz. E dz d zf dz d z q z ...
    uvt.ulakbim.gov.tr/uvt/index.php?cwid=9&vtadi...ano=98014...
    [PDF]
    ∑ ∑ ∑ ∑ ∑
    Dosya türü: PDF/Adobe Acrobat - Hızlı Görünüm
    Şimdi ise integral alarak elipsin alanını bulacağız. Elips denklemi;. 2 ...... px; p. ; t. 2 g. 2v. 2v. = = = = = 2 2. 2 dy. 2px d dx 1 4p x dx. 2px z .... 2. 0 z4 sin d π θ. Ιµ l z= β cos h. ; ds=zdβ; dl= β cos ds. Buradan .... q πε. 2. 2 x. + l0 q πε. 4. 2 2 elde edilir. Kuvvet için ...
    itap-tthv.co.cc/pdf/matematik_notlari.pdf

Size en alakalı sonuçları gösterebilmek için, zaten görüntülenmekte olan 7 sonuca çok fazla benzeyen bazı girişleri atladık.
    İsterseniz, aramanızı atladığımız sonuçları içerecek şekilde yeniden yapabilirsiniz.

Aramak istediğiniz şu mu: p^x2 - p.x-q=0 denkleminin tam integralini elde ediniz.. dz=p.dx+q.dy burada z yi bulacagız.

Arama İpuçları Bize görüşlerinizi bildirin
    Google Ana Sayfa‎Google'la Reklam Fırsatları‎İşletme Çözümleri‎Gizlilik‎Google Hakkında‎

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Sorunun orjinali 2 tane ve 8.sınıf yok hem siz üniteleri bitirmiş olmanız lazım hiç karşılaştın mı böyle bişeyle cevabının hayır olduğuna eminim sanki bana dalga geçiyormuşun gibi geldi.

Grubu
    Üye
    İş
    8. sınıf
    Evet konuları bitirdik. Bitirmesekte ben zaten önceden konulara bakıyorum. Zaten bu soruyu internette bulduğumda soran kişi diyoduki: bilene çikolata vericem yazmıştı. Bende anlamadım. Bizim sınıfla ilgili olup olamdığını şundan dolayı sormuştum: Benim elime bir yakınım sayesinde dershane kitabı geçti. Ordaki sorular ilköğretimden çok farklı. Bazı farklı konularda vardı. Tam SBS ye filan ahzırlık için iyice geliştirmişler kitabı. Acaba böle bir soru dershanede filan mı öğretiliyor diye düşünmüştüm.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!