Natalie Mars Ders izleme siteleri - ZTV, AnaFen TV, Uğur TV, TTNet Vitamin... Natalie Mars
  Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!

ders video televizyon site
Ders izleme siteleri ,İnternet ve sınavsız yaşayamaz olduğumuz bugünlerde bir çok kişi derslerine yardımcı olarak internetten yayınlanan video dersleri takip ediyor. Bir çok kişi için  bu dersler vazgeçilmez bir eğitim aracı.  Eğitim alanında bir çok siteyle haşır-neşir olduğumdan sizlere bildiğim ücretsiz ders siteleri - ücretli ders sitelerinin  listesini sunuyorum. Bu sitelerin bazılarından  kiminizin haberi var belki ama böyle bir listenin elinizin altında bulunması işinizi oldukça kolaylaştıracak.

matematik dersleri


Ücretsiz hizmet verenler


Khan Academy, dünyada büyük bir eğitim akımına yol açmış bir projedir. Yüzbinlerce videonun bulunduğu ücretsiz akademi, videoları türkçeleştirmeye başladı. Yakın zaman da tüm sınıflar için olan derslerin türkçeleştirmesi bitecektir.
 
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin öğrencilere ücretsiz olarak sunduğu bu projede SBS, YGS&LYS , KPSS alanlarında görüntülü konu anlatımları , çözümlü sorular ve deneme sınavları bulunmaktadır.
 
Tüm YGS&LYS derslerinde videoların bulunduğu bir ders anlatımı arşivi.
 
Lise matematik ve fizik derslerinin tüm konularının video anlatımlarını bulabilirsiniz bu sitede.
 
Lise matematik ve Geometri derslerinin tüm konularının video anlatımlarını bulabilirsiniz bu sitede.
 
Tüm sbs matematik derslerinin tüm konularının video anlatımlarını bulabilirsiniz bu sitede.
 
Sbs, Ygs ve Lys matematik ve geometri derslerinin tüm konularının video anlatımlarını bulabilirsiniz bu sitede.
 
 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alt yapısı hazırlanan ve önümüzdeki yıllarda örgün eğitim ile iç içe kullanılması düşünülen bu proje, profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan video dersler sunmaktadır. Şimdilik lise ders videoları bulunmaktadır. Bu projenin sitesine buradan ulaşabilirsiniz.
 
Türkiye'de bir ilk olan üniversite ders anlatımları sunan Anadolu Üniversitesi, bir çok üniversite bölümleri ile ilgili yüzlerce ders anlatımlarını ücretsiz sunmaktadır. Anadolu üniversitesi öğretim elemanlarının hazırlamış olduğu videolar, Eğitim Bilimleri,Hukuk, Dil ve Edebiyat, Kamu Yönetimi , Bankacılık, İşletme, ... yanı sıra Eczacılık ,Eğitim, Fen, Güzel Sanatlar, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik Mimarlık gibi bir çok fakülte derslerine uygun hazırlanmış anlatımlar bulunmaktadır. Yunus Emre Projesi için tıklayınız. Ayrıca TrtOkul ile Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle TrtOkul televizyonunda yayınlanan derslerin içeriklerine http://trtokul.anadolu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 
Türkiye Bilimler Akademisi tarafından bir çok üniversite hocasının katılımıyla oluşturulan bu projede üniversite öğrencilerine yönelik ders dökümanları ve video anlatımları bulunmaktadır. Yabancı üniversitelerdeki derslerin türkçeye çevrilmiş videoalrıda bulunmaktadır.
Projesinin sitesi için tıklayınız.
 

Ücretli hizmet verenler

 
Sitemizin sponsorlarından olan Morpa Yayıncılığın profesyonel okul destek projesi Morpa Kampüs, öğrencilere ders çalışmayı zevkli hale getirecek bir çok aktivite sunmaktadır. 1. sınıftan 8. sınıfa kadar tüm derslerden destek veren projede, animasyonlu ders anlatımları, okuma ve dinleme metinleri, etkileşimli çalışmalar, pekiştirmeler, video konu anlatımları, etkileşimli deneyler, eğitici oyunlar, ödevler, sbs deneme sınavları, soru bankaları, e-kütüphane gibi bir çok imkan sunmaktadır.
İnternet ve televizyondan yayın yapan kaliteli bir ders destek sistemi daha. Ztv.com.tr sitesi bir çok ders alanında televizyon üzerinden yayınladıkları videoları sitesi üzerinden aylık 5 tl karşılığında izleyebilirsiniz. Dersleri televizyondan takip etmek  isteyenler Turksat 3A üzerinden izleyebiliyorlar.Ztv Günlük yayın akışı listesi buradan ulaşabilir, örnek bir ders anlatımı için tıklayınız.
 
Uğur dersanelerinin öncülüğünde hazırlanmış ve Turkcell'in de desteğini almış bir proje. Uğur Dersaneleri ve Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin ücretsiz, diğer katılımcıların ise gnçtrkcll aboneliği karşılığında yararlanabileceği bir proje. 6,7,8 ,9,10,11,12 sınıflardaki tüm derslerle ilgili videoların bulunduğu bir site. Örnek bir konu anlatımı için tıklayınız.
 
Sitemizde de video dersleri bulunan Lütfü Zorlu hocamızın tüm ders öğretmenlerini bir araya getirerek hazırlamış olduğu projede, öğrenciler internet üzerinden canlı derslere katılabiliyorlar. Kpss, lise ve ilköğretimde ki tüm derslerden canlı derslerin yapıldığı sitede örnek bir canlı ders anlatımını buradan izleyebilirsiniz.
 
Artık hepimizin tanıdığı 4,5,6,7,8 sınıflar ve yeni olarak tüm lise dersleri için ders desteği sunan Türk Telekomun projesi Vitamin. Amerika'da online eğitim ödülü almış SEBIT şirketinin hazırlamış olduğu  Vitamin, ilköğretim alanında büyük bir destek sunuyor. SEBIT hakkında daha fazla bilgi için buradan.
 
İlkokul 2. sınıftan lise son sınıfa kadar görsel ders anlatımları , etkinlikler , açıklamalı testler , aylık değerlendirme hizmetleri sunan bu projenin tanıtım videosu için tıklayınız.
 
Tüm ilköğretim ve lise sınıfları ve KPSS için hazırlanmış profesyonel ders desteğinin sunulduğu bu portalda yetişkinler için İngilizce, Teknoloji eğitimi ve Girişimcilik gibi eğitimler bulunmaktadır.

avatar
Aylin Ferzan 16 Aralık 2018 03:15 | Ziyaretçi
Birebir ders, özel ders, online ders için www.ozeldersalani.com sitesin de tavsiye ederim. Yukarıda bulamadım o yüzden paylaşmak istedim. Başarılar
   
avatar
ata onat 28 Aralık 2014 00:37 | Ziyaretçi
bence en iyisi morpa kampüs 1yıllık 80 tl
   
avatar
ece 19 Ekim 2014 16:01 | Ziyaretçi
bence ücretsiz olsun
   
avatar
ziyaretçi 25 Mart 2014 19:14 | Ziyaretçi
çok güzel ama ücretli.
   
avatar
bilal 8 Ocak 2014 16:31 | Ziyaretçi
keşke bedava olsa dimi
   
avatar
Onurrrrrr 11 Kasım 2013 20:15 | Ziyaretçi
vitamin en iyisi.Okulistik de fena değiil sbsde ilerleme kaydetiğim için okulistikten 5 günlük premium verdiler
   
avatar
şevval 11 Kasım 2013 12:44 | Ziyaretçi
bunlar ücretli olmsalar keşke of offfffffff:(:(
   
avatar
ahmer 27 Ekim 2013 11:17 | Ziyaretçi
E dershane den satın alacamda telefonla alım yokki.
   
avatar
Bilgi Dilimi 24 Ağustos 2013 10:47 | Ziyaretçi
Sitemizde yeni yayın hayatına başlamıştır ve TAMAMEN ÜCRETSİZ Konu anlatımı olacaktır.Sorularınızı ÜCRETSİZ olarak sorabilirsiniz.Eğitimle ilgili güncel haberler,burs duyuruları ve daha birçok özellikle hizmetinizdeyiz; www.bilgidilimi.com
   
avatar
konuanla 15 Ağustos 2013 11:52 | Ziyaretçi
konuanla.com
   

Zorunlu

Zorunlu