Natalie Mars Matematiği sevdirmek Natalie Mars
  Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!
17 Mart 2009
yazan: minik_ressam

Facebookta paylaş

Biliyorsunuz ki bazı insanlar Matematik dersinde korkudan titrerler.Ama bizler Matematikçiyiz!

 Biliyorsunuz ki bazı çocukların tek uğraşı oyun oynamaktır.Aile büyükleri derslerden bahsettiğinde istemeyerek çalışır ve birşey anlamazlar.
 Matematiği yaymalı ve çocukların 30 dakika bilgisayar oynamak yerine Matematik çalışmalarını sağlamalıyız.Matematiği yaymak için neler yapabiliriz?Yorumlarınızı bekliyorum

avatar
hacer turhan 22 Aralık 2011 17:35 | Ziyaretçi
Ben fatsalıma katılıyorum.Matematiği eğlenceli hale getirsek daha iyi anlarız ve beynimizde daha kalıcı olur . . .
   
avatar
matematikçiiii 14 Aralık 2011 21:29 | Ziyaretçi
matematigi fazla sevmiyorum ve anlamıyorum ne yapmalıyım ama sevmiyorum desemde ilgim büyük ama ne bileyim kafamı karıstırıyor önerilerinizi bekliyorum :D
   
avatar
anghiari 6 Kasım 2011 16:00 | Ziyaretçi
bana kalırsa matematiği hayatla bağdaştırarak sevdirebilirsiniz.. örneğin bir pi sayısı nedir neye benzer.. kim bulmuştur ne işe yarar.. matematik gerçekten doğada varolan bi olgumudur.. insanlar mı belli kurallar eşliğinde oluşturmuştur.. veya matematik öğrenmek gerçek hayatta ne tür bir faydaya sebep olur.. zekamızı mı geliştirir.. geliştirirse hangi açıdan.. bu gelişim neye yarar neleri öğrenmeyi kolaylaştırır.. gibi konular açıkça dersin belli yerlerine sıkıştırılırsa ilgi toplanabilir diye düşünüyorum..
   
avatar
İnAtCi ŞeKeR 14 Şubat 2011 13:38 | Ziyaretçi
bnc çacukların içinde olmalı içinde olmassa ne yaparsanız yapın bişe fayda etmezz hele bide inatçılarsa ama bnm için o kadarda kötü bi ders deil
   
avatar
oğuzhan 10 Şubat 2011 12:26 | Ziyaretçi
BEN BİR ÇOCUĞA ŞARKIYLA ÖĞRETMEYE ÇAlıştım ama olmadı nasıl yaparım
   
avatar
Byz 6 Aralık 2010 15:07 | Ziyaretçi
ben matematiği hiç sevmeyen bir insandım matematikten nefre ediyordum üf yinemi bu ders yhaa yine hoca saçma şeyler anlatacak diye düşünüyürdum.. AMA SULTAN HOCAMI TANIYANA KADAR DERSİ KOMİK ANLATAN BİZİ GÜLMEKTEN KIRIP GEÇİREN BİR HOCA ...
BENCE ÖĞRETMENLER ÖĞRECİLERİYLE SAĞLAM BİR İLİŞKİ KURMALI MATEMATİK GİBİ GÜZEL BİR DERS YOK!!
   
avatar
coba 17 Kasım 2010 22:19 | Ziyaretçi
arkadaşlar ben bir kolejde çalışıyorum, matematiği biraz sevdirebilmek ilgi çekebilmek için sınıftaki panomu bu siteden ve diğer sitelerden bulduğum mantık ve çok bilgi gerektirmeyen(korkutmamak lazım:) matematik sorularıyla doldurdum, her soruya puan ödülü vererek pano önünde bi kalabalık oluşturmayı başardım.Hatta 1 hafta içinde 10-15 öğrenciye puan vermeyi de başardım, henüz puan alamayan ama almaya çabalayan öğrencilerim de cabası:)
   
avatar
ümit 9 Ekim 2010 17:35 | Ziyaretçi
Teşekkürler admin, amacım kendimi övmek, kızımı yüceltmek değil, burayı okuyan velilere örnek olmaktı. İyi çalışmalar
   
avatar
mathsman 9 Ekim 2010 15:54 | Yönetici
Ümiy bey, tebrik ederim.
   
avatar
ümit 9 Ekim 2010 15:37 | Ziyaretçi

Benim kızım ilkokul 2'ye gidiyor. Daha şimdiden sevdirdim bu dersi ona. Benim taktiğim şöyle oldu;

1-Amcası benim kızım matematiği çok seviyor, sınıftada başarılı (Çocuk ister istemez seviyor artık)

2- Kızıma önce çarpım tablosunu ezberlettim yaz tatili boyunca, tv seyrederken bile çarpım tablosundan sorular sordum.(Çarpım tablosunu bilmek herşeyi kolaylaştırıyor)

3- Onu hep ödüllendirdim hediyelerle değil kışın mandalina ya da portakalla, bildiği her soruda bir dilim verdim. Onun derdi mandalina yemek değil adı ödül olan mandalinayı haketmek oldu.

4- Hanım kızım şu zor soruyu bile çözüyor diye seslendim onun yanında (abartıyordum soruyu çözemese bile o soru üzerinde birşeyi yada bir rakamı ağzından doğru çıksa bile çözmüş muammelesi yaptım, öyle hevesi artıyorki inanın baba başka soru çözelim hadi bidaha diye kendisi benim yakama yapışıyor)

5- En önemlisi ödevleriyle sadece kendim uğraştım annesine yasakladım, kızıma ders çalıştırmayacaksın diye çünkü ben yukarıda ne anlattıysam o tersini yapıyor, kıza bağırıyor, moralini bozuyor.(Annesi uzak duralı çoçuk derslerinde çok ilerledi :)))

   

Zorunlu

Zorunlu