MatematikTutkusu.com > Online Matematik > Problemleriniz sizi bunaltıyorsa çözümü Mathway

Problemleriniz sizi bunaltıyorsa çözümü Mathway


mathHayatınızı çekilmez hale getiren problemleriniz mi var? Bu problemler rüyalarınıza mı giriyor; uykularınızı mı kaçırıyor? O zaman  bu ızdıraptan kurtulmak için Mathway'e  başvurmanız gerekiyor. Mathway bütün problemlerinize deva olacaktır.  Evet şu ana kadar belki ne olduğunu tahmin edemediniz.
Mathway.com , çözemediğiniz veya merak ettiğiniz  matematik problemlerinin  çözümünü yapan bir matematik sitesi. Wiris projesinden farklı olarak sadece sonuç yerine çözümün hepsini aşamalı olarak görebiliyorsunuz. Günümüzde insanların  ihtiyaçlarına karşılık verecek bir çok teknolojik araç üretilmektedir. Bilim, teknolojinin gelişmesinde; bilimin gelişmesinde de matematik ön plana çıkmaktadır. Bir çok mühendislik alanında ki  matematik problemlerinde temel matematik kavramları  ile karşılaşılır (denklemler, türev, integral ).
Bilgisayarlar türev ve integral gibi işlemleri yapmaktan daha çok işe yararlar[daha zor işler yapabilirler] ancak;  bizim karşılaştığımız cinsten işler yapmaları bize biraz daha ilginç gelebiliyor. Bu kadar kapsamlı matematik işlemleri yapabilen bir araç görmek insanı heyecanladırıyor[bazende korkutuyor olabilir]. Böyle bir araca(siteye) evimizden istediğimiz zaman ulaşabilmekte günümüzün rutin gelişmelerinden oldu artık..alt
İngilizce olan sitede, problemi enter problem bölümüne yazarken, bazı sembolleri olduğu gibi bazı semboller yerine de bazı karakterler girerek oluşturturuluyor. Bu karakterleri oluşturmak için elle yada menüdeki resimleri tıklayarak kullanabilirsiniz. Örneğin karekök sembolünü oluşturmak için sqrt yazmanız gerekli. Diğer sembolleri nasıl yazacağınızı buradaki adresten görebilirsiniz. Yazdığınız karaktelerin doğru olup olmadığını Math Format bölümünden izleyebilirsiniz. Problemlerin çözümünde yapılan işlemleri aşama aşama göstermektedir. Basic-Math , Calculus, Algebra, Graph, Trigonometry gibi bölümlerde çalışabilirsiniz.

Örnek problem ve çizimler

Bir kaç sorunun çözümünü alttaki resimleri tıklayarak görebilirsiniz

denklem problemi integral problemi  kompleks sayılarBir kaç grafik çizimini alttaki resimleri tıklayarak görebilirsiniz.

kardioit çizimi denklem grafiği çizimi