Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!

faiz yüzde oranÇok kullanılacağını düşündüğüm bir online araç daha blogumuzda. Bankaların internet sitelerinde görmeye alıştığımız, bireysel kredi çektiğimiz zaman maliyetini ve aylık taksit ödemelerimizi hesaplayan bir araç. Bu aracı kullanarak taşıt, ihtiyaç ve konut ev kredi hesaplamaları yapabilirsiniz. Kredi kullancaklar için bilinmesi gereken bazı noktalardan bahsedeceğim. Bu faiz hesaplaması sadece sabit oranlı krediler için geçerlidir. Kredileri sabit oranlı kullanmak Türkiye'de daha akıllıca olacaktır. Bu hesabın içinde banka masrafları bulunmamaktadır.Genellikle bankaların verdiği faiz oranları aylık oranlardır. Ancak ne kadar faiz veya aylık taksit ödeyeceğiniz hesaplanırken sadece bu faiz oranına göre hesap yapılmıyor. Devletimize boynumuzun borcu(!) olan vergilerde işin içine giriyor.

Burada kullanılan bileşik faiz formülünü görmek için Banka kredileri nasıl hesaplanır yazısını okuyun.

Excelde hazırlamış kredi hesaplama programı

Programı indirmek için tıklayınız kredi-excel.rar [373,91 Kb] (İndirme: 52097)


Not:Excelde hazırlanmış programı kullanırken konut kredisi hesaplaması yaparken KKDF ve BSMV oranlarını %0 olarak giriniz. Taşıt ve İhtiyaç kredileri hesaplamaları yaparken yaparken KKDF oranını %15, BSMV oranınız %5 olarak giriniz.


mathsman | 4 May 2008 22:38 | Yönetici
avatar
Yukarıdaki giriş değerlerine göre
Aylık Ödenecek Tutar= ( 10000 * 1,5/100 ) / ( 1 - [ 1 / ( 1+ 1,5/100)^12 ] )=916,799
Eğer BSMV ve KKDF değerlerini eklemek istersen , Faiz oranı üzerine yukarıdalki oranları ekledikten sonra hesaplaman gerekir.

Sitemi takip ederseniz çok yakın bir zamanda bu formülün çıkarılışını anlatacağım ayrıntılı bir yazı hazırlayacağım.Excel olarak hesaplama yapabileceğiniz programı yazının sonundaki linkten indirebilirsiniz.
__________________

Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ediniz. Destek için yazının altındaki Beğen butonuna tıklayınız.
   
serkan peker | 4 May 2008 21:35 | Ziyaretçi
avatar
birader bize şu bileşik faizin formülünü veriri misin
   
Moon | 15 Nisan 2008 23:30 | Üye
avatar
Çok faydalı oldu. elinize sağlık.
   
dsf | 17 Mart 2008 11:50 | Ziyaretçi
avatar
Tebrikler...
   
önceki 1 2 3 4 sonraki
 
Bilgi   Bu yazı youmlara kapanmıştır.