Natalie Mars Problemleriniz sizi bunaltıyorsa çözümü Mathway » Sayfa 2 Natalie Mars
  Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!

mathHayatınızı çekilmez hale getiren problemleriniz mi var? Bu problemler rüyalarınıza mı giriyor; uykularınızı mı kaçırıyor? O zaman  bu ızdıraptan kurtulmak için Mathway'e  başvurmanız gerekiyor. Mathway bütün problemlerinize deva olacaktır.  Evet şu ana kadar belki ne olduğunu tahmin edemediniz.

Mathway.com , çözemediğiniz veya merak ettiğiniz  matematik problemlerinin  çözümünü yapan bir matematik sitesi. Wiris projesinden farklı olarak sadece sonuç yerine çözümün hepsini aşamalı olarak görebiliyorsunuz. Günümüzde insanların  ihtiyaçlarına karşılık verecek bir çok teknolojik araç üretilmektedir. Bilim, teknolojinin gelişmesinde; bilimin gelişmesinde de matematik ön plana çıkmaktadır. Bir çok mühendislik alanında ki  matematik problemlerinde temel matematik kavramları  ile karşılaşılır (denklemler, türev, integral ).
Bilgisayarlar türev ve integral gibi işlemleri yapmaktan daha çok işe yararlar[daha zor işler yapabilirler] ancak;  bizim karşılaştığımız cinsten işler yapmaları bize biraz daha ilginç gelebiliyor. Bu kadar kapsamlı matematik işlemleri yapabilen bir araç görmek insanı heyecanladırıyor[bazende korkutuyor olabilir]. Böyle bir araca(siteye) evimizden istediğimiz zaman ulaşabilmekte günümüzün rutin gelişmelerinden oldu artık..alt
İngilizce olan sitede, problemi enter problem bölümüne yazarken, bazı sembolleri olduğu gibi bazı semboller yerine de bazı karakterler girerek oluşturturuluyor. Bu karakterleri oluşturmak için elle yada menüdeki resimleri tıklayarak kullanabilirsiniz. Örneğin karekök sembolünü oluşturmak için sqrt yazmanız gerekli. Diğer sembolleri nasıl yazacağınızı buradaki adresten görebilirsiniz. Yazdığınız karaktelerin doğru olup olmadığını Math Format bölümünden izleyebilirsiniz. Problemlerin çözümünde yapılan işlemleri aşama aşama göstermektedir. Basic-Math , Calculus, Algebra, Graph, Trigonometry gibi bölümlerde çalışabilirsiniz.

Örnek problem ve çizimler

Bir kaç sorunun çözümünü alttaki resimleri tıklayarak görebilirsiniz

denklem problemi integral problemi  kompleks sayılarBir kaç grafik çizimini alttaki resimleri tıklayarak görebilirsiniz.

kardioit çizimi denklem grafiği çizimi

avatar
yellowjackal19 29 May 2009 11:24 | Üye
program olarak indiremezmiyiz ki acaba herzaman interneti nerden bulacaz k i
   
avatar
can0war 12 May 2009 22:21 | Üye
Gerçekten çok güzel.. teşekkürler
   
avatar
mtmtkçi 24 Mart 2009 20:43 | Üye
site gerçekten mükemmel istediğiniz soruyu yönlendirip cvbını alabiliyorsunuz...
   
avatar
mathsman 11 Ocak 2009 19:11 | Yönetici
mathway.com  sitesi çok yüklenmeden dolayı bazen işlemlere cevap veremiyordur. Genellikle gece vakitleri daha az yoğun oluyor. Bilginize
   
avatar
Mehmet Atar 21 Kasım 2008 11:17 | Üye
Proğamı Kulana bilirmiyim
   
avatar
suzi 10 Kasım 2008 16:02 | Üye
:D bende anlamadmm..ya biri bana matematği anlatsn yaaa :(
   
avatar
merve 29 Ekim 2008 16:07 | Üye

bişey anladıysam arap olayi...............

   

Zorunlu

Zorunlu