Natalie Mars KREDİ HESAPLAMA PROGRAMI ARACI Natalie Mars
  Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!

faiz yüzde oranÇok kullanılacağını düşündüğüm bir online araç daha blogumuzda. Bankaların internet sitelerinde görmeye alıştığımız, bireysel kredi çektiğimiz zaman maliyetini ve aylık taksit ödemelerimizi hesaplayan bir araç. Bu aracı kullanarak taşıt, ihtiyaç ve konut ev kredi hesaplamaları yapabilirsiniz. Kredi kullancaklar için bilinmesi gereken bazı noktalardan bahsedeceğim. Bu faiz hesaplaması sadece sabit oranlı krediler için geçerlidir. Kredileri sabit oranlı kullanmak Türkiye'de daha akıllıca olacaktır. Bu hesabın içinde banka masrafları bulunmamaktadır.Genellikle bankaların verdiği faiz oranları aylık oranlardır. Ancak ne kadar faiz veya aylık taksit ödeyeceğiniz hesaplanırken sadece bu faiz oranına göre hesap yapılmıyor. Devletimize boynumuzun borcu(!) olan vergilerde işin içine giriyor.

Burada kullanılan bileşik faiz formülünü görmek için Banka kredileri nasıl hesaplanır yazısını okuyun.

Excelde hazırlamış kredi hesaplama programı

Programı indirmek için tıklayınız kredi-excel.rar [373,91 Kb] (İndirme: 53242)


Not:Excelde hazırlanmış programı kullanırken konut kredisi hesaplaması yaparken KKDF ve BSMV oranlarını %0 olarak giriniz. Taşıt ve İhtiyaç kredileri hesaplamaları yaparken yaparken KKDF oranını %15, BSMV oranınız %5 olarak giriniz.


avatar
mathsman 9 Eylül 2011 13:51 | Yönetici
Murat bey, verdiğiniz linkteki sayfada hesaplama yaptırdım bizimki ile farklı çıktı.
Hesaplama yaptıktan sonra bu hesaplanan kredinin İşbankası tarafından verildiğini yazıyordu. Aynı oranları İşbankasının sitesindeki kredi hesaplama aracına girerek hesaplattım. Bizimki ile aynı çıktı.
Hürriyet kendisi komisyon ekliyor sanırım. Hürriyet sitesi üzerinden alanlardan. Yoksa işbank ve diğer bankalar ile tutuyor kredi aracımızın hesabı.
   
avatar
murat39 8 Eylül 2011 19:50 | Ziyaretçi
ben aşağıdaki siteyle bi hesaplama yapıp karşılaştırdım, biraz farklı çıktı sonuçlar acaba onlar başka kriterler de mi hesaba katıyolar ?

http://hurriyetkiyasla.com/Ihtiyac_Kredisi/bankalar_krediler/10000_TL_36_ay/gBVP
   
avatar
CE 9 Temmuz 2011 18:48 | Ziyaretçi

sonsuz teşekkürler

   
avatar
mathsman 27 Nisan 2011 21:51 | Yönetici
Mehmet bey, bu dediğiniz için bankaların uygulama biçimlerini inceleyip bir hesap yöntemi çıkarmak gerekiyor. yazının altında ayrıntılı hesaplamalar yapan bir program var onu bi inceleyiniz.
   
avatar
mehmet i. 27 Nisan 2011 14:26 | Ziyaretçi
merhaba benim sorum...

ben konut kredisi çekmek istiyorum. yalnız hesaplama yaparken

örnek

Kredi tutarı : 140.000
vade : 72 ay
Faiz oranı : 0,80

ilk 18 ay 1.600 ödemek istiyorum

sonrası tahminen 3.000 lere çıkıyor kredi ama tam net olarak bunu hesaplıyacagımız bi sistem varmı ?
   
avatar
mathsman 25 Nisan 2011 22:41 | Yönetici
Oğuzhan bey, yazının altında kredi excel programı var. Onu indirerek kkdf bölümüne 0 girersiniz onu hesaba katmaz. O programın ödeme planı şeklinde döküm özelliği vardı yanlış hatırlamıyorsam.
   
avatar
oğuzhan 25 Nisan 2011 16:31 | Ziyaretçi

merhaba mathsman,çok faydalı bi yazı olmuş..
Ancak ben kredi taksit tablosu çıkarmaya çalışıyorm, kkdf olmayacak ve de bsmv olacak sadece, taksit tutarı eşit olacak şekilde nasıl formülüze edebiirim
Tşkrler

   
avatar
şans 20 Nisan 2011 19:03 | Ziyaretçi
elinize sağlık
   
avatar
mathsman 18 Nisan 2011 22:44 | Yönetici
Ozan bey, sadece kredi  bilgileri üzerine siteler var ancak onlarda da böyle bir hizmet görmedim. Herkes sitesine, bankaların faiz oranlarını yayınlamış olduğu linkleri yerleştiriyor. Teker teker tıklayarak baknak sitelerine giderek görebiliyoruz.
   
avatar
Ozan Eylem GÜRSOY 18 Nisan 2011 17:17 | Ziyaretçi
çok teşşekkürler

birşey sormak istiyorum...
bankaların konut kredisi oranlarını liste şeklinde sitemde göstermek istiyorum. otomatik güncelleyecek şekilde bir bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz...

şimdidin teşşekkürler..
   
 
Bilgi   Bu yazı youmlara kapanmıştır.