Natalie Mars Farklı yöntem Natalie Mars
  Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!
10 Aralık 2010
yazan: mathsman

Facebookta paylaş
çarpanlara ayırma farklı yöntem

avatar
melike sert 1 Eylül 2012 22:44 | Ziyaretçi
TEBRİKLER.TEŞEKKÜRLER.BU VİDEOYU BULDUGUM İÇİN ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUM.BÖYLE ANLATAN ÖĞRETMENLERİN TÜRKİYENİN HER YERİNDE OLMASINI İSTİYORUM.
   
avatar
musty 22 Nisan 2011 02:48 | Ziyaretçi
Arkadaşlar videoyu ekleyen kişi sanırım hocamızı tanımıyor.Videoyu anlatan kişinin adı Bekir AÇIKGÖZ ve Kayseri'de matematik ve geometri üzerine özel ders vermekte,ben de halen kendisinden ders almaktayım..şunu belirtmek isterim ki hocamın bu videoda anlattıkları,diğer konulara nazaran 'basit' geliyo bana..sağolsun hemen hemen bütün konularda bu tarz anlatımlarıyla,kendine has,başka hiçbir yerde görmediğim,duymadığım yöntemleriyle 'nefret' ettiğim matematiği benim önüme adeta 'sihirli bir oyuncak' gibi serdi,sevdirdi...bu anlamda kendisiyle tanışmam hayatımın dönüm noktası oldu diyebilirim ve abartısız Türkiye'deki 'en şanslı' öğrencilerden sayıyorum kendimi..Hocamın internette bir kaç videosu daha var fakat zaman ayıramadığı için başka videoları koyamadığını söylemişti..
http://www.youtube.com/watch?v=DeZotjh2Uks
Burada da trigonometriyle ilgili bir anlatımı var
   
avatar
yap-rak 18 Nisan 2011 20:14 | Ziyaretçi
Tebrik ederim .Pratik çözüm olmuş .Zor olan formül ezberletmek zaten unutuluyor.Böylece daha kalıcı olur.Emeğinize saglık ....
   
avatar
gamze ulusoy 14 Mart 2011 11:20 | Ziyaretçi
ilk baktığımda saçma gibi gelmişti nasıl olsa o formülleri ezbere biliyorum diye düşünmüştüm ama dikkat edince ne kadar işlem kolaylığı ve zaman tasarrufu sağladığını farkettim. Gerçekten yararlı bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık:)
   
avatar
BurakA 11 Mart 2011 15:50 | Ziyaretçi
Gerçekten Çok güzel bir paylaşım olsun elinize sağlık bizim için kolaylık yaratıcak bir yöntemdir.Tekrar Tekrar teşekkür ediyorum.
   
avatar
ali koc 7 Mart 2011 14:10 | Ziyaretçi
varya süpersiniz ya :D ayakta alkışlarım sizi ben bu tür sorulardan kaçardım hep :D şimdi kolay gelmeye basladı :D bu yöntem cok kolay hale getirdi bunu :D müthişsinz Türkiye'de böyle öğretmenler olduğu sürece öğrenciler için herzaman umut var :)
   
avatar
dddd 6 Mart 2011 20:28 | Ziyaretçi
tebrik ediyorum....
   
avatar
ruhani 4 Mart 2011 23:45 | Ziyaretçi

Devamını mat 2 iiçin bekliyoruz. süper ötesi maşşalllah süphanallah.

   
avatar
boğaziçi pdr 1 Mart 2011 19:08 | Ziyaretçi
hocam emeğinize sağlık mükemmel bi anlatm
   
avatar
melih 22 Şubat 2011 01:46 | Ziyaretçi
ben de matematik öğretmeniyim. kusura bakma kardeşim ama bana çok saçma geldi bu yol... bunları hepsini öğrenene kadar olayın kendisini öğrenmek yada öğretmek daha kolay değil mi? tabii ki emeğe saygım var ama bunların hepsi zaten formülden çıkarılıyor. formül olmadan ne yaparsın onu bul... 

 diyen hocaya itafen

madem bu kadar saçmaydı da sende biliyordun neden sende öğretmedin bu yolları matematikten ne den soğutuyorsun öğrencileride bu gibi yöntemlerle matematiğe kazandırmıyorsun anca eleştir, iğnele yermeye çalış siz gibi öğretmenler yüzünden hayattan soğuduk ,ya bi insan hayattan soğur mu valla soğuyor ya ,sen gibi matematik hocalarından.ne güzel yapmış valla ayakta alkışlıyorumm bu videoyu yapan hocamızı teşekkürü de bir borç bilirim kendimee.. sen daha iyyisini yapıyorsan yap buna hiç bi engelim olmaz daha çok yapman için teşvik ederimm.. bak artık kafada daha kolay kalıyor bu gibi yollar  ama nerdeeeeee sen hala o kas sisteminde kal... pehhhh 
   

Zorunlu

Zorunlu