Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!

ali nesinMatematik tutkunlarının çok hoşuna gidecek bir yazokulu haberinden bahsedeceğim bu yazımızda. Türk Matematik Derneği (TMD) ve Nesin Vakfı'nın  desteğiyle bu yıl İzmir'in Selçuk ilçesinin Şirince köyünde ki Matematik Köyü'nde yapılacak yazokulunun programı belirlenmiş ve kayıtları başlamış. Daha önce bu matematik köyünden bahsetmiştim. Dünyadaki belkide tek örneği olan bu matematik köyü, matematik ve hayatı bir arada öğrenme fırsatı veren bir tatil projesi. Matematik ve doğayla içiçe geçirebilecek 2 haftalık bu matematik tatili , Ali Törün'ün yazısında  dediği gibi belkide "hayatımın en güzel ve en anlamlı dönemlerinden biriydi." dedirtecektir herkese.

2009 yazındaki programda lise, lisans ve  lisans üstü düzeyde  kamplar bulunmaktaymış. Lise öğrencileri ve matematik öğretmenleri için olimpiyat eğitimi yazokuluda mevcutmuş. Lise Matematik Yazokulu 29 Haziran - 12 Temmuz tarihleri arasında , Liselilere ve Öğretmenlere Olimpiyat Eğitimi 15 - 28 Haziran tarihleri arasında planlanmaktaymış. Lise ve olimpityatlara hazırlık yazokullarının ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler, her türlü temel ihtiyaçlar dahil kişi başı günlük 50 TL. Tüm düzeylerdeki yazokulları başvuruları için  buraya bakabilirsiniz. Ayrıca bu iki hafta arasındaki bir gün gezi düzenlenmekteymiş. Yapılacak  Efes müzesi ya da Kuşadası milli parkında plaj sefası ücretide kişi başına 35 TL olarak belirlenmiş. Bu yazokullarından birine gitmeyi düşünüyorsanız erken kayıt yaptırılması içinde bir uyarı bulunmakta. Düşünen arkadaşlara şimdiden matematikli iyi günler.
 

avatar
mathsman 22 Nisan 2015 23:59 | Yönetici
Rohat sitelerinden öğrenebilirsin. https://matematikkoyu.org/
   
avatar
rohat baran yenice 20 Nisan 2015 20:02 | Ziyaretçi
ben 2015-2016 öğretim yılları arasında 7. sınıfa başlayacağım sizin yaz kurslarınıza ve ya bursluluk sınavlarınız var ise onlara nasıl kayıt yaptıra bilirim bilgi verirseniz sevinirim
   

Zorunlu

Zorunlu