MatematikTutkusu.com > İlköğretim matematik > TTNET'in interaktif eğitim atağı

TTNET'in interaktif eğitim atağı


altBilişim teknolojilerinin gelişmesiyle  ilgiyi üzerine toplayan  bir alanda  interaktif eğitim oldu. Özellikle son on yılda interaktif eğitim alanındaki gelişmeler kullanıcıları oldukça tatmin etmekte. İinternet servis sağlayıcısı TTNET , "TNET Vitamin Yarışması" adıyla ilköğretim öğrencileri arasında başlattığı interaktif eğitim yarışmasından sonra "TTNET Vitamin Eğitim Destek Hizmeti" ile de ilköğretim öğrenci ve öğretmenlerine internet üzerinden  derslere yardımcı interaktif öğretim araçları sunmaya başladı.
Bu proje öğrencilerin ders çalışma ve ödevlerini evlerinde zevkle yapmaları, canlandırma ve animasyonlar ile ders konuları daha kolay anlaşılır hale getrimesi hedeflenmektedir.


altaltalt

www.ttnetvitamin.com.tr adresinden ulaşabileceğiniz TTNET Vitamin, İlköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenci ve öğretmenleri için ilköğretim  matematik, fen ve teknoloji, türkçe ve sosyal bilgiler derslerini içeren etkileşimli bir öğretim hizmeti sunmaktadır. Matematik konularını  eğlenceli ve etkileşimli olarak işlemek,  öğrencilerde ki matematik ile ilgili olumsuz önyargıları bir nebze olsun kıracaktır.
 
Bu projeyi oluşturan Türk Telekom bünyesine yeni katılan eğitim ve bilişim teknolojileri şirketi Sebit , bu projenin öncüsü olan "Adaptive Curriculum" projesiyle Amerika'da bilişimin Oscar'ı olarak görülen CODiE ödülüne layık görülmüş. Ayrıca Sebit'in Adaptive Curriculum  interaktif eğitim projesi ABD Eğitim Yayıncıları Kuruluşu'nun (The Association of Educational Publishers) Matematik Eğitim Sitesi kategorisinde "2008 Yılı Seçkin Başarı Ödülü"ne layık görülmüş.
 
TTNET Vitamin Destek Hizmeti ,  eğitiminden yararlanmak için  öğrenciler aylık 5 tl veya  yıllık 36 tl karşılığında bu hizmeti satın almaları gerekiyor. Türk Telekom öğretmenleri düşündüğünü(!) göstererek çok yakın bir zaman içinde öğretmenlere bu hizmeti ücretsiz olarak sağlayacakmış.
TTNETVitamin üyelik ve kullanım videosunu izlemek için tıklayınız.