Natalie Mars TTNET'in interaktif eğitim atağı Natalie Mars
  Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!

altBilişim teknolojilerinin gelişmesiyle  ilgiyi üzerine toplayan  bir alanda  interaktif eğitim oldu. Özellikle son on yılda interaktif eğitim alanındaki gelişmeler kullanıcıları oldukça tatmin etmekte. İinternet servis sağlayıcısı TTNET , "TNET Vitamin Yarışması" adıyla ilköğretim öğrencileri arasında başlattığı interaktif eğitim yarışmasından sonra "TTNET Vitamin Eğitim Destek Hizmeti" ile de ilköğretim öğrenci ve öğretmenlerine internet üzerinden  derslere yardımcı interaktif öğretim araçları sunmaya başladı.

Bu proje öğrencilerin ders çalışma ve ödevlerini evlerinde zevkle yapmaları, canlandırma ve animasyonlar ile ders konuları daha kolay anlaşılır hale getrimesi hedeflenmektedir.


altaltalt

www.ttnetvitamin.com.tr adresinden ulaşabileceğiniz TTNET Vitamin, İlköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenci ve öğretmenleri için ilköğretim  matematik, fen ve teknoloji, türkçe ve sosyal bilgiler derslerini içeren etkileşimli bir öğretim hizmeti sunmaktadır. Matematik konularını  eğlenceli ve etkileşimli olarak işlemek,  öğrencilerde ki matematik ile ilgili olumsuz önyargıları bir nebze olsun kıracaktır.
 
Bu projeyi oluşturan Türk Telekom bünyesine yeni katılan eğitim ve bilişim teknolojileri şirketi Sebit , bu projenin öncüsü olan "Adaptive Curriculum" projesiyle Amerika'da bilişimin Oscar'ı olarak görülen CODiE ödülüne layık görülmüş. Ayrıca Sebit'in Adaptive Curriculum  interaktif eğitim projesi ABD Eğitim Yayıncıları Kuruluşu'nun (The Association of Educational Publishers) Matematik Eğitim Sitesi kategorisinde "2008 Yılı Seçkin Başarı Ödülü"ne layık görülmüş.
 
TTNET Vitamin Destek Hizmeti ,  eğitiminden yararlanmak için  öğrenciler aylık 5 tl veya  yıllık 36 tl karşılığında bu hizmeti satın almaları gerekiyor. Türk Telekom öğretmenleri düşündüğünü(!) göstererek çok yakın bir zaman içinde öğretmenlere bu hizmeti ücretsiz olarak sağlayacakmış.
TTNETVitamin üyelik ve kullanım videosunu izlemek için tıklayınız.

avatar
Sekerkiz1 27 Ekim 2011 19:07 | Ziyaretçi
güzel ama benim sınavım olduğu zaman hemen giriş yapmak istiyorum
daha kayıtlı bile değilim ama bazı üctetsiz dersler olsa çok ii olur 
   
avatar
özgür355 14 Ekim 2009 16:25 | Üye
parasız istiosanız çözümü var okuldaki bilgisayarların internetinden üye yapıldğında ttnet vitamin meb ten giriyosunuz aşağı yukarı aynı şey;)
   
avatar
barbie 18 Haziran 2009 18:18 | Üye
ya para diosunuz da ne kadar ucuz eger pahalı diosanız yuh 


bak sanada tavsiye ederim angiesu çooook  güzel   wink
   
avatar
fgfg97 9 Nisan 2009 21:19 | Üye
hepsi iii pra yoo
   
avatar
Angiesu 26 Mart 2009 20:21 | Üye
ya vitamini olanlar söylesin...almaya değer mi babama söyledim bakarız dedi
   
avatar
sukru 11 Şubat 2009 11:05 | Üye
aga lar şimdi ben size bişey sölicem bitena kurbaga zıplat oyunu vardı nerde oo
   
avatar
emre2395 2 Şubat 2009 15:46 | Üye
Ben üyeyim. Geçen yıl yarışma vardı oradan kazandımwink
   
avatar
sekerr 21 Aralık 2008 16:40 | Üye
güzel ama para para para
   
avatar
matematigisevenkiz 18 Ekim 2008 11:48 | Üye
wink çok güzel bir haber annemde bana zaten almayı düşünüyordu.ama biraz daha bilgi verirseniz sevinirimwink
   

Zorunlu

Zorunlu