Natalie Mars Yamanlar Koleji Amerika'da ki Olimpiyatlarda 12 Altın Madalya Kazandı Natalie Mars
  Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!

amcÖzel Yamanlar Okulları 25.Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatında 12 Altın, 12 Gümüş, 7 Bronz madalya kazandı. 25. Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı (AMC-8) Amerika Birleşik Devletleri Matematik Birliği tarafından Nebraska Üniversitesinde yapıldı. Kendi alanında dünya’nın en prestijli yarışması sayılan AMC-8 Uluslararası İ.M.O.  bu yıl dünya genelinde 86 ülkeden 15 binin üzerinde ilköğretim öğrencisi katıldı.

Türkiye'den yarışmaya katılan okullar arasında bulunan İzmir Özel Yamanlar Eğitim Kurumlarına bağlı altı ilköğretim okulu toplam 12 altın madalya kazanarak ülkemizin gururu oldu. Özel Yamanlar İlköğretim Okulları öğrencileri ayrıca 12 Gümüş, 7 Bronz toplam 31 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Yarışmada madalyalar Türkiye, Çin, Amerika, Kanada, Rusya, Hong Kong, Filipinler, Singapur, Kore ve Tayvan’lı öğrencileri arasında paylaşıldı.

Öğrencilerinin Dünya Bilim Olimpiyatlarında Altın madalyalar kazanmasının Türk milleti adına gurur verici olduğunu söyleyen Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap “Okulumuz bugüne kadar Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında 159 madalya ile ülkemize en çok madalya kazandıran okuldur. Türkiye için Dünya ile yarışıyoruz.”dedi.
Sonuçlar sitesinde yayınlandığında kazanan öğrencilerimize bakabilirsiniz.

avatar
Güral 25 Ekim 2013 19:53 | Ziyaretçi
Yamanlar Koleji'ni tebrik ediyorum.
   

Zorunlu

Zorunlu