Natalie Mars 7. sınıf SBS'nin yürütmesi durduruldu [ güncelleme:tekrar sınav yapılacak] Natalie Mars
  Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!
3 Kasım 2010
yazan: mathsman

Facebookta paylaş

7. sınıf SBS'nin Yürütmesi Durduruldu Danıştay açılan bir dava sonucu 7. sınıf sbs sınavının yürütmesini durdurdu. Davayı açan Avukat Sevinç Özer, NTV’ ye konuştu. Avukat Özer, “MEB bu yıl itibariyle kademeli olarak kaldırılmasına karar vermişti. Biz bu gerekçeleri incelediğimizde aynı gerekçeyle bu yılki sınavın da iptal edilmesi gerektiğini, aksi halde eşitsizlik olacağını düşündük. Mahkeme, eşitsizlik olacağı gerekçesi ile yürütmenin durdurulmasına karar verdi” dedi. Peki bu ne anlama geliyor....

Burada Danıştay bir haksızlık olduğunu düşünerek yürütmeyi durdurdu. Bundan sonra MEB in itrazı kabul edilmezse MEB'den bu hatanın öğrencileri mağdur etmeyecek şekilde düzeltimesini isteyecek.MEB'de buna uygun bir düzenleme yapacak. Belkide bu sene 7. sınıflara sınav yapmayacak. Yapsa bile yapılan haksızlık konusundaki hata düzeltilerek bu yeni düzenlemeye göre sınava alınacaklar.Konu hakkında farklı yorumlar için egitimekranı yazısına bakabilirsiniz.

Güncelleme: 2 Aralık 2010 tarihi itibariyle danıştay mahkemesinin verdiği karara göre 2011 yılında 7.sınıflar için SBS (Seviye Belirleme Sınavı) yapılacak.Milli Eğitim Bakanlığı böyle bir kararın çıkmasının ardından yaptığı açıklamada 2011 7.sınıf SBS'nin 5 Haziran 2011 tarihinde yapılacağını duyurdu. Bilindiği üzere daha önce 7.sınıf SBS iptal edilmişti , fakat daha sonra mahkeme kararını bozarak 7.sınıf SBS'nin yapılmasına karak vermişti.

Zorunlu

Zorunlu