Natalie Mars İstanbul Liseler Arası Matematik Olimpiyatları 2009 [ kapsamı genişletildi ] Natalie Mars
  Yükleniyor, lütfen bekleyiniz!

matematik olimpiyatlarıKoç Üniversitesi Bilim Topluluğunun düzenlediği İstanbul Liseler Arası Matematik Olimpiyatlarının (İ.L.M.O) üçüncüsü  15-22 Mart 2009 arasında düzenlenecek. Bu yıl istanbuldaki 50 lisenin haricinde diğer illerden de 100 lisenin katılması beklenen yarışmaya başvurular başlamıştır. Yarışmanın sitesine www.portal.ku.edu.tr/~ilmo/ adresinde ulaşabilirsiniz.

Bu yıl ilk defa istanbul dışındaki şehirlerden yapılacak başvurularda kabul edilecektir (değişiklik ). Geçen sene 52 lisenin katılımıyla gerçekleşen yarışmaya  her okuldan 4 asil öğrenci olmak üzere toplam 208 öğrenci katılmış. Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Attila AŞKAR İstanbul liseler arası matematik olimpiyatlarına ilişkin şu çağrıda bulunmaktadır.

"Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz İstanbul Liseleri Matematik Olimpiyatı'na sizleri heyecan ve sevgiyle davet ediyorum. Bu yarışma ilimizdeki öğrencilerin ve yöneticilerinin dostluk içinde güzellikleri aramak için geçirecekleri zevkli ve eğitici bir deneyim. İleride mutlaka öğrencilerimizin hepsi matematikçi olmayacak. Ama matematiğin yoğunlukla kullaıldığı alanlar fevkalade çok. Ayrıca matematik bir düşünce disiplini, olayların özünü ortaya çıkarabilme için önemli bir eğitim. Bu tür yarışmalara katılmak derece almak kadar, hatta daha da önemli".
 
Ödüller
 
İki aşamada gerçekleşecek olan yarışma sonunda birinci olan öğrenciye bir adet dizüstü bilgisayar ve bir adet I-pot Nano (8Gb) ve 1000 TL, ikinci olan öğrenciye bir adet I-pot Nano(8Gb) ve 750 TL , üçüncü olan öğrenciye ise I-pot Nano(4Gb) ve 500 TL para ödülü verilmesi planlanmaktadır.
 
Olimpiyat organizasyon komitesi iletişim e-maili: ilmo@ku.edu.tr
 
 

Zorunlu

Zorunlu